Jump to content

Наручивање робе из иностранства


Recommended Posts

meni još uvek nije stigla pošiljka (dve majice) sa bustedtees.com. FAKTURNA CENA produkta SA ZAVISNIM TROŠKOVIMA NABAVKE je USD -40,00- tako da nema govora o carinjenju.

 

pitam se da li samo dugo putuje ili se nekom govnaru u nekom magacinu svidelo da fura SW i BSG majice

I ja očekujem stonu igru sa bookdepository.com za 41€ od 1. maja i sve mi se čini da je neću dočekati.

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

Да напоменем само да, колико сам схватио из оних горе пдфова што смо читали, ту неће бити царине, али ће бити пореза (0-25е ништа, 25-50 пдв, 50-98457938457 царина и пдв).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

meni još uvek nije stigla pošiljka (dve majice) sa bustedtees.com. FAKTURNA CENA produkta SA ZAVISNIM TROŠKOVIMA NABAVKE je USD -40,00- tako da nema govora o carinjenju.

 

pitam se da li samo dugo putuje ili se nekom govnaru u nekom magacinu svidelo da fura SW i BSG majice

 

E ti sa busted tees su teski cigani ja sam morao da ih zovem 10 puta sto telefonom sto emailom posto se posle nisu javljali na telefon.

Posle fazon 10 dana oni meni posalju konacno e sad stici ce za oko 2 nedelje po nekoj mojoj proceni jer je ortaku iz Austrije stiglo za tacno 10 dana.

Link to comment
Share on other sites

http://www.24sata.rs/vesti/aktuelno/vest/pejpal-je-super-dok-ne-dodete-do-carinika/91257.phtml

 

Pejpal je super, dok ne dođete do carinika

Autor: G. Avalić 28.05.2013. - 00:02 0:32 Komentara (3)

„Robu kupljenu preko interneta carinici otvaraju i potom samostalno određuju njenu vrednost i visinu PDV-a. Obaveštenje o prispeću naplaćuju 44 dinara, troškove carinjenja 66, pošta uzima proviziju na uplatu 35, a banke i do 100 dinara. Naručivanje putem interneta postalo je lutrija, jer nikada ne znaš koliko ćeš morati da platiš ono što si naručio, a narušena je i poverljivost pošiljke”, požalio nam se čitalac Miloš Milovanović (28). Naravno, kontaktirali smo i Upravu carina da vidimo kako to funkcioniše.

TARANTULE - Građani bez prisustva carinika ne mogu nijednu pošiljku da otpreme, stoga se može reći da poverljivost pošiljke ne postoji, i to je regulisano međunarodnim konvencijama. Kada ne bi postojala ovakva vrsta kontrole, u pošiljkama bi mogle da se nađu i eksplozivne naprave, a nalazili smo drogu, pa čak i tarantule - objašnjavaju u Upravi carina.

Ne samo da je naručivanje neuobičajenih stvari zbog svega ovoga postalo problematično za stidljive, nego je i procedura do te mere otežana, da i oni koji su godinama kupovali putem neta razmišljaju da prestanu.

- To je bio jedini način da uštedimo novac, ali ako nam sada i za pošiljke male vrednosti traže da plaćamo PDV, ležarinu na carini, dobijanje obaveštenja, da odlazimo u poštu u Savskoj, čekamo u redovima, da pred nama otvaraju pakete i još nam to i naplate - ja prvi više neću kupovati na ovaj način - kaže Milovanović.
On je pre mesec dana naručio iz Kine jeftinu futrolu za mobilni telefon. Kada je futrola prošla sve takse, poskupela je trostruko.

- Preko Pejpala platio sam futrolu 0,99 dolara, tj. 85 dinara, s tim da je dostava bila besplatna. Kada je pošiljka stigla u poštu, carinici su procenili da ona vredi 850 dinara, jer su videli negde da toliko košta kod nas posle marže od 600 odsto, i naplatili su mi PDV 170 dinara plus 111 dinara troškove obaveštavanja i otvaranja paketa. Ukupno me je futrola izašla 366 dinara - objašnjava Milovanović (28).

U Carini objašnjavaju da carinarnica ima pravo da ospori prijavljenu vrednost i da je utvrdi na osnovu ostalih metoda u zavisnosti od raspoloživih podataka.

- Jedna od metoda je upoređivanje vrednosti istovetne ili slične robe uvezene u približno isto vreme na teritoriju Republike Srbije - objašnjavaju.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

I ja očekujem stonu igru sa bookdepository.com za 41€ od 1. maja i sve mi se čini da je neću dočekati.

Stiglo najzad. Paket ima carinski pečat i papir sa obračunatim PDV od 8% (~350RSD), na koji sam još platio ~150RSD na ne znam šta (možda zato što je paket bio preko 2kg?)

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nema veze s tezinom, to ti je ona taksa tipa za otvaranje posiljke ili kako vec.

 

Inace mi danas stiglo postom narucio sam drugaru mikrofon za HTC One S posto mu je riknuo, a kod nas u servisu je neka nenormalna cifra za to. Vrednost posiljke 7.56 evra, uredno pisalo na njoj i lupili pecat ne podleze carinskom pregledu i stiglo direkt u sanduce bez dodatnih naknada. Doduse fakat izgleda kao najobicnije pismo.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

danas mi stigao paket sa iherb.com 55usd vrednost ~4800din i naplatili mi carinu 20% 45din nesto i 65din jos nesto... 1080din sam dao postaru... zar nije bila prica da su poceli pdv da naplacuju od 2k+ dinara pa do 50e a carinu preko 50e? Mada isti kurac...

Link to comment
Share on other sites

nema veze sa inostranstvom nego sa AKSom, ali da ne bih otvarao novi topik samo zbog toga rekoh da pitam ovde.. prosle nedelje preko limunda kupim neke tegove, dogovorim se sa likom i on javi da je poslao.. sutradan me zove batica iz AKSa da mi kaze da je u kraju i da ce biti ispred za 30min. izlazim napolje cekam ga, dolazi i pomazem mu da izvadi kutiju na kojoj pisu moji podaci i podaci posiljioca. spustamo kutiju i krecem da je otvorim kad me u tom trenutku zaustavlja i obavestava da ne smem da je otvorim dok je ne preuzmem (platim)??? posle krace rasprave sam popustio posto je bila manja kinta u pitanju, platio coveku i otvorio kutiju (sav sadrzaj je bio na mestu). e sad, mozda sam imao srece, ali sta npr. da su unutra bile cigle?? ispao bih magarac vervatno, ono sto me zanima jeste, da li imam pravo da proverim sadrzaj kutije pre preuzimanja ili moram da preuzmem rizik macke u dzaku? imao je jedno objasnjenje koje mi nije imalo logike a to je "ako ti otvoris paket, a on nestane moze da kaze da sam ga ja ukrao.." pa pizda ti materina ako ga otvorim i vratim zbog nepravilnosti a u medjuvremenu sadrzaj nestane ko ce drugi da ga ukrade osim vozaca.. ju get maj pojint anivej

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

nema veze sa inostranstvom nego sa AKSom, ali da ne bih otvarao novi topik samo zbog toga rekoh da pitam ovde.. prosle nedelje preko limunda kupim neke tegove, dogovorim se sa likom i on javi da je poslao.. sutradan me zove batica iz AKSa da mi kaze da je u kraju i da ce biti ispred za 30min. izlazim napolje cekam ga, dolazi i pomazem mu da izvadi kutiju na kojoj pisu moji podaci i podaci posiljioca. spustamo kutiju i krecem da je otvorim kad me u tom trenutku zaustavlja i obavestava da ne smem da je otvorim dok je ne preuzmem (platim)??? posle krace rasprave sam popustio posto je bila manja kinta u pitanju, platio coveku i otvorio kutiju (sav sadrzaj je bio na mestu). e sad, mozda sam imao srece, ali sta npr. da su unutra bile cigle?? ispao bih magarac vervatno, ono sto me zanima jeste, da li imam pravo da proverim sadrzaj kutije pre preuzimanja ili moram da preuzmem rizik macke u dzaku? imao je jedno objasnjenje koje mi nije imalo logike a to je "ako ti otvoris paket, a on nestane moze da kaze da sam ga ja ukrao.." pa pizda ti materina ako ga otvorim i vratim zbog nepravilnosti a u medjuvremenu sadrzaj nestane ko ce drugi da ga ukrade osim vozaca.. ju get maj pojint anivej

 

Ne sećam se tačno, ali je pre bilo baš detaljno objašnjeno šta i kako na AKS-ovim adresnicama. Ko sme i šta sme i kako sme. Ja lično njih ne koristim već neko vreme jer su teški indijanci, ganjam se sa likom nedelju dana oko paketa da bi na kraju išao kod njih da preuzimam. I poslednji put je kurir iskulirao za otkup totalno, pa dobio otkaz, a ovi u "centrali" nemaju pojma de su pare. Teoretski, ti njima platiš, pa radi sa paketom šta hoćeš ali bi trebalo da svejedno možeš da cimaš kurira da otvori ili da se pred njim otvori pošljika. Pa ako je unutra cigla, a na adresnici piše kilo zlata, možeš da odbiješ pošiljku i da ne platiš. PosteExpres je dosta korektniji u tom maniru.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Фато, дужност курирске службе је само то, да испоручи пакет од тачке А до тачке Б, а да при томе не оштети његов садржај (изузев ако је нешто ломљиво унутра, а то није наведено од стране пошиљаоца). То са циглама и камењем је ризик који свесно мораш преузети, курирске службе немају ништа са тим, зато што су само посредници између тебе и продавца.

Што се тиче те крађе, пакет пошиљаоцу не враћа курир који га је теби доставио, тако да неко други у ланцу његовог повратка може да исценира "испадање из камиона".

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

danas mi stigao paket sa iherb.com 55usd vrednost ~4800din i naplatili mi carinu 20% 45din nesto i 65din jos nesto... 1080din sam dao postaru... zar nije bila prica da su poceli pdv da naplacuju od 2k+ dinara pa do 50e a carinu preko 50e? Mada isti kurac...

 

Ja kao sto sam i pisao ranije sam s istog sajta narucio, doduse nesto oko $46 je bila vrednost porudzbine i islo je DHL-om i nisu mi nista naplatili. Nije nemoguce da zavisi i od kurirske sluzbe, ali niko to ne moze da tvrdi. Najvise zavisi ipak od raspolozenja carine u tom momentu. Mada ja mislim da tebi nisu naplatili carinu, vec samo PDV, jer da su ti naplatili i carinu to bi bilo 10% carina+20% PDV.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

@che/corey

 

dada kontam ja sve to donekle, ali onda postoji rupa u sistemu. recimo ja se registrujem na limunebitno i okacim oglas da prodajem telefon, licitaija dodje do 150e i kao prodao sam telefon.. u posti zapakujem masku ili neki bedni telefon i posaljem, lik preuzima (ne moze da proveri) placa 150e koje su istog trenutka moje i on posle treba da se lomi da dokaze da sam mu prodao maglu.. jedino da taj isti radnik u posti sto preuzima posiljke, klasifikuje i belezi vrednost istih, a kasnije bude svedok (sto mi je u granicama naucne fantastike). onda dolazimo do zakljucka da je celo to kupi/prodaj trziste podlozno malverzacijama i prevarama?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Limundo ima nekakve mehnizme "odbrane" a to su ocene korisnika + verifikacija ličnom kartom itd.  Nije samo problem plaćanje pri preuzimanju, neki traže da im platiš unapred pa ti oni pošalju paket. Što ima nekog smisla, jer bi u kontra smeru neko njih mogao da zezne i da oni nikad ne naplate robu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...