Jump to content

Наручивање робе из иностранства


Recommended Posts

Narucio u subotu neke vitamine sa nekog iHerb sajta iz Ameriku, trebalo mi nesto hitno, pa kao narucio DHL-om, 15$ vrednost, 14$ shipping, narucio u subotu stiglo u sredu, tj juce :) E sad posto se ispostavilo da mi treba jos neko sranje, narucio danas, kosta 42$, sa shippingom $55, bas da vidim da li ce da kenjaju nesto za carinu... 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ortak iz Londona narucio neku odecu, posle 25 dana cimao DHL, kazu nije kod njih, pa cimnuo samu firmu, ovi se izvinili i poslali ponovo ali samo polovinu ajtema (4 odevna predmeta), refundirali mu sav novac na racun i to sto su poslali je bio kao poklon.....  seems legit.

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

jel bese sad imamo "Najbolji Odgovor" feature na forumu? Mislim da je ovo odlicna tema da se to upotrebi. Dosta raznih informacija ima na sve strane u ovoj temi i svaka sledeca demantuje prethodnu. Jel moze neko ko zna kako treba sve da funkcionise u teoriji da popuni npr ovu tabelu ispod, mislim da cemo time da otklonimo sve nedoumice (bar bi meni puno pomoglo)

 

GMQ3IMq.png

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

vrh. jos par pitanja i onda sam all set:

 

"prevoz" iz tvoje jednacine je zapravo postarina? 

 

jel ovo znaci da PDV i carina uvek idu bundle-ovani, tj ne moze da se desi da platim "samo PDV"?

 

jel PDV fiksan ili zavisi od tipa robe (tipa ranije je bilo 8% za kompove, 18% za vecinu drugih stvari)?

 

u slucaju da se desi "carinjenje":

  - da li se spediterske usluge uvek placaju?

  - da li ja onda moram da odem fizicki u postu ili gde idem?

  - jel se placa neka lezarina?

Link to comment
Share on other sites

Evo metno sam da je ovaj vićin post best answer. Nije prob da se edituje i prvi post ali dajte nešto da znam šta tamo da ubacim, od kojih postova, ajd' spojite u jedan tekst, dajte mi u quote i ja ću da ga ubacim u post.

Link to comment
Share on other sites

(ukoliko pošta nije išla DHLom, FedExom ili nekom slično službom koja jednostavno mora da se ogradi od svega i zato robu, čim ona uđe u zemlju, prepušta carini). 

 

Ja imam bas suprotno iskustvo - trebali su mi neki dijetetski suplementi (nisu za mene, ne drzim dijetu :) iz Amerike, narucio sam preko DHL-a jer mi je trebalo da stigne brzo, ovo su detalji narudzbine:

 

Order Totals:

Sub Total:
$41.58
Shipping and Handling:
$15.78
Total Before Tax:
$55.28
Tax:
$0.00
Total:
$55.28

 

Paket stigao u roku od 3 dana, DHL-om, nista nije naplaceno mimo ovoga (carina, PDV i sl). Na paketu je uredno pisalo kolika je vrednost. 

 

Meni zapravo deluje da ce pre da ti naplate PDV kad ne pise cena pa se oni zainteresuju koliko bi to moglo da kosta... 

 

Edit: gledam sad pracenje porudzbine preko DHL-a, ima jedan status ovako:

 

 

13 Customs status updated BELGRADE - SERBIA, REPUBLIC OF 6:24 AM
 
Tako da je verovatno da oni svaki paket salju na carinjenje, ali opet ne znam kako onda dodje do toga da ti ne naplate PDV (aj kao za ovo carinu svakako ne bi trebalo da naplate). 
Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

nema najboljeg odgovora jer sve zavisi od carinika i to je to :) pdv ces uvek placati a carina zavisi od vrednosti paketa (50 pravno, 70e privatno lice) a mozes i da nista ne platis kao ja za neke knjige koje su bile u vrednosti 30eur.. sve jebeno zavisi dal' si rodjen pod srecnom zvezdom ili ne :D

Link to comment
Share on other sites

Stigla dva paketa sa Bookdepository danas i prvi put u istoriji otvoreni, sa pečatom "ne podleže carini".

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Vidim da si se nesto isfrustrirao mojim odgovorom na tvoj post mada mi nije bas jasno zasto, samo sam naveo iskustvo koje sam ja imao. I ne, nisam to rekao :)

 

Edit: Cak sam ja rekao upravo suprotno od ovoga sto je Dragan napisao u trenutno najboljem odgovoru, a to je da ces uvek placati PDV, jer ja PDV nisam platio na moju porudzbinu. 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja sam samo napisao da imam drugacije iskustvo u delu gde si opisivao proceduru sa dhl-om, fedex-om i sl i naveo koje je moje iskustvo, vrlo detaljno. Valjda je cela poenta ovog topica trebalo da bude razmena iskustava s narucivanjem robe iz inostranstva?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Iz onog dela tvog posta koji sam citirao je impliciralo da roba koja stize preko npr DHL-a automatski ide na carinjenje i placanje dazbina, sto nije bio slucaj u mom primeru, zato sam i postovao. Nije nemoguce da sam prevideo neki deo gde si napisao da to ne mora biti tako, ali posto si u napadu neke frustracije obrisao svoj post sada to ne mogu sa sigurnoscu tvrditi... 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

meni još uvek nije stigla pošiljka (dve majice) sa bustedtees.com. FAKTURNA CENA produkta SA ZAVISNIM TROŠKOVIMA NABAVKE je USD -40,00- tako da nema govora o carinjenju.

 

pitam se da li samo dugo putuje ili se nekom govnaru u nekom magacinu svidelo da fura SW i BSG majice

Link to comment
Share on other sites

naravno,

ukupnaCena = Carinik.Random()

to je jasno od samog pocetka :) 

 

tnx!

 

eto ako nekog moderatora ne mrzi neka skupi ovo u prvi post na pocetku teme, mislim da ce pomoci mnogima

Pocinjes imena klasa i funkcija velikim slovom? Mikrosoft je bas jak u tebi. :D

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...