Jump to content

Breaking Bad - последња сезона


Corey

Recommended Posts

ponovo je rejting deset.

jebote kakva epizoda. odlican pocetak, vraca nas u vreme samog pocetka i pokazuje kako je tada sve naivno izgledalo.

sjajne henkove poslednje reci, scena u kuci i odlican nacin da skajler oslobodi od krivice.

nastavak je skroz nepredvidiv. najbolja gluma od strane volta i skajler do sada.

i za kraj, ime epizode o/  http://www.poemhunter.com/poem/ozymandias/

Link to comment
Share on other sites

Dobro Immz, skontali smo da si iznad situacije i da je BB sranje serija.

 

Odjebi više, koju pičku materinu.

aj da ti odgovorim na ovo i ono sto si rekao na ircu da ne bude bez konteksta.

 

ja razumem da ti je ovo omiljena serija i "najbolja epizoda u istoriji kinematografije", ali ja imam pravo da ne delim tvoje misljenje, to moras da shvatis. Pre svega, pokusaj da ne izvrces tudje reci kad ulazis sa nekim u diskusiju, a ako zelis da se svadjas molim te zaobidji me jer stvarno nemam zelju ni vremena da se prepucavam sa tobom. Imas ignore opciju na forumu pa ako imas u planu jos ovakvih izliva slobodno je koristi.

 

Pre svega, ja nigde nisam rekao da je BB sranje, ako pogledas moj post sa 4. strane ove teme imaces tacan uvid u to sta ja mislim o seriji. Ali ne, umesto konstruktivne kritike ti dolazis ovde sa leave britni alone stavom. Mislim jebote, da nisi malo mator za to?

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, meni nije dobro koliko je cela epizoda mučna i teška, drhtale su mi ruke posle gledanja, nisam znao gde se nalazim. Gluma je za galaktičkog oskara.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

aj da ti odgovorim na ovo i ono sto si rekao na ircu da ne bude bez konteksta.

 

ja razumem da ti je ovo omiljena serija i "najbolja epizoda u istoriji kinematografije", ali ja imam pravo da ne delim tvoje misljenje, to moras da shvatis. Pre svega, pokusaj da ne izvrces tudje reci kad ulazis sa nekim u diskusiju, a ako zelis da se svadjas molim te zaobidji me jer stvarno nemam zelju ni vremena da se prepucavam sa tobom. Imas ignore opciju na forumu pa ako imas u planu jos ovakvih izliva slobodno je koristi.

 

Pre svega, ja nigde nisam rekao da je BB sranje, ako pogledas moj post sa 4. strane ove teme imaces tacan uvid u to sta ja mislim o seriji. Ali ne, umesto konstruktivne kritike ti dolazis ovde sa leave britni alone stavom. Mislim jebote, da nisi malo mator za to?

 

Nije problem da ti nije serija prejaka, čak i da ti je bezveze, ti imaš pravo na takvo mišljenje. Problem nastaje u tome što razlozi koje navodiš za to što serija nije ekstra nisu na mestu, čak su često pogrešni. Nisi svakako na nivou nekog ljombera koji bi odbacio ovakvu seriju posle par epizoda jer je "smor i nema mnogo akcije, i samo nešto gledaju i pričaju", ali nisi ni u pravu.

 

Meni je baš skoro svaka "nelogičnost" u ovoj seriji lako objašnjiva time da su likovi u njoj mnogo bliži pravim, realnim ljudima, dakle skloni greškama i zajebima, primorani na prilagođavanje i improvizaciju i hvatanje za slamku kad zagusi, a onda kasnije moraju da se nose sa polsedicama svojih akcija. Meni bar, kada tako posmatram seriju, skoro sve u njoj deluje kako treba i na mestu, izuzev nekih ipak nezaobilaznih američkih klišea, generalizacija i over-dramatizacije...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam celu seriju za 10 dana, sada ne znam kako cu izdrzati do sledece epizode.

 

Iz moje perspektive

 

Secate se kada je Jessie rekao Henku da nije vazno sta i kako isplanirate, Wolt ce naci nacin da vas sjebe i jos ima nenormalno srece? Sa jedne strane je to tacno, medjutim Wolt svojom "srecom" unistava sve sto mu je drago...

Poslednja epizoda je realno najbolja u celoj seriji, pokazuje totalni psiho-emocionalni breakdown svih glavnih likova. Meni je scena kada uzima cerku bila momenat kada sam pukao jer je to jednostavno nezamislivo tesko za majku, iako sam uvek mrzeo Skajler posto je kucka jebena...

 

Ne znam gde ce dalje, ali se nadam da ce finale da bude na nivou ovih poslednjih nekoliko epizoda.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Неизвесност, напетост, увлачење гледаоца у дешавање су квалитети који се ретко налазе заједно у мери коју поседује ББ. Серија користи све алатке свог жанра да то испоручи (прекидање када је најслађе, лудачки обрти, повремене ложачке сцене са колима и утокама итд) и притом има сјајан тајминг. Разрешење конфликта се не дешава експлозивно и изненадно као у неком блокбастеру, оно долази природно кроз лагану градацију када гледаоцу постане извесно шта треба да се деси, и онда наступа чистокрвно крљање без лажи и преваре. Последње пушкарање је свеж и добар пример, Волт се предао, Хенк ставља тачку на највећи случај своје каријере и тако одобровољен зове супругу да то подели са њом, док се у позадини најављују нацисти дизањем прашине у својим пикаповима, па говно да ти се следи! Онда доза црног хумора са захтевом да агенти покажу значке и прекид епизоде на почетку размене ватре. Ови квалитети су део наратива, нису пренаглашени као што је данашња пракса услед чега делују неприродно и одвојено од целине, што сведочи таленту и умећу Винса Гилигена и целе његове екипе. ББ држи часове приповедања, сценографије и режије већини остварења која се сада генеришу. Да је ово радио неко од господе која стоји иза таквих остварења, онај окршај би почео пет минута раније и нацисти би довукли тенк, Волт би у следећој сезони признао да је гледао Џејн док умире (ово ми је био највећи шок, мислио сам да је то тајна коју намерава у гроб да понесе), и загинуо би творза из кога бежи као реинкарнација бриљантног Мајкла Скофилда.

Дакле, серија је објективно изузетно квалитетна и на моменте иновативна, мислим да је Имз у јакој мањини са својим виђењем, осим ако је његов координантни систем изграђен на основу неких мастерписа које ми нисмо имали прилике да видимо, сумњам у инаџијско оцењивање.

 

Још једна препорука за специјале након сваке епизоде:

Inside.Breaking.Bad

The.Making.of.Breaking.Bad

  • Upvote (+1) 3
  • Downvote (-1) 1

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Inače, flešbek scena sa početka epizode je poslednja scena snimljena u snimanju serije, nekon što je snimljen sav materijal za tekuću sezonu.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Serija izuva zbog paznje k detaljima, sve sto se desava ima neki smisao i uverljivost do te mere da posle odgledane epizode imas osecaj da bi ovako nesto moglo da se desi u stvarnosti. Razrada glavnih likova je vrhunska, svaka linija texta je napisana kao deo pazla koji se posle sklapa. 

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam celu seriju za 10 dana, sada ne znam kako cu izdrzati do sledece epizode.

tako sam i ja... svaki dan po 6,7 epizoda i na kraju sam cuo jessija i waltera kad legnem uvece da spavam :D

ja sam i dalje pod utiskom od sinoc, mislim da cu morati jos jednom da odgledam poslednju epizodu. mozda ima neki skriveni momenat koji sam propustio pod svim onim obrtima koji su se desili :)

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Poema je, kako kaže vikipedija, bila inspirisana ovom statuom Ramzesa II

 

450px-BM%2C_AES_Egyptian_Sulpture_~_Colo

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Ozymandias

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...