Jump to content

Breaking Bad - последња сезона


Corey

Recommended Posts

Epizoda ima odličnu vožnju i jako je napeta, u najboljem maniru bb, Ali imam nekoliko zamerki koje mi smetaju, možda zato što sam  počeo baš previše da očekujem od serije, ali su opet realne zamerke

 

Walt, čovek koji je uvek neprikosnoveni gospodar situacije i ništa ne ispušta iz vida, je izgleda naprsno izubio inteligenciju ove sezone. Meni je jednostavno neverovatno da Walt, kao čovek koji zna da Henk neće da se smiri dok ga ne uhapsi, nije preduzeo mere svakog trenutka da prati njegove poteze i bude za korak ispred svakog jebenog poteza Henka, a ne da ga totalno smetne s uma i da mu ni na trenutak ne padne na pamet da je u priču oko nestanka Džesija Henk umešao prste, pogotovo što već zna da ga je Henk cimao za saradnju onomad u pritvoru. A da ne govorim o ostalim nepokrivenim rupama, stari Walt ne bi dozvolio da dva morona od debele crnčuge i njegovog kompanjona znaju ikakve detalje o njegovom poslu sem onih koje treba da znaju, a kamoli onoliko korisnih informacija o njegovom prebacivanju novca, a da ih pritom (pomenuti dvojac) ni na jedan način ne ozbebedi od nekakvog kontakta sa Henkom. Iznervirao me i onaj američki klasični momenat sa telefonskim razgovorom gde se odugovlači opoziv umesto da odmah jasno i glasno kaže ne dolazite ni pod razno inače ništa od kuvanja za vas, i na kraju naravno već pomenuta razmena vatre koja bi pobila i mušice u vazduhu, a kamoli onoliki broj odraslih ljudi.

 

edit, još jedan spoiler

 

sviđaju mi se ovi novi

neočekivano očekivanim preokreti. Tipa ja, i verujem i još dosta njih, je očekivalo da priča o poslu za ujku ne bude stvarno ubijanje Džesija nego čisto fora za hajp sledeće epizode, a onda u ovoj epizodi straitforward nam je stavljeno do znanja da je to upravo to, za mene je to neočekivani obrt jer sam očekivalo obrt :D Isto kao što je puno ljudi očekivao da će da mu dirnu u pare, pa sam potencijalno očekivao nešto iznenađujuće, kad ono stvarno mu diraju pare, ta očiglednost je za mene zapravo obrt, ako me razumete ;)

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Epizoda ima odličnu vožnju i jako je napeta, u najboljem maniru bb, Ali imam nekoliko zamerki koje mi smetaju, možda zato što sam  počeo baš previše da očekujem od serije, ali su opet realne zamerke

 

Walt, čovek koji je uvek neprikosnoveni gospodar situacije i ništa ne ispušta iz vida, je izgleda naprsno izubio inteligenciju ove sezone. Meni je jednostavno neverovatno da Walt, kao čovek koji zna da Henk neće da se smiri dok ga ne uhapsi, nije preduzeo mere svakog trenutka da prati njegove poteze i bude za korak ispred svakog jebenog poteza Henka, a ne da ga totalno smetne s uma i da mu ni na trenutak ne padne na pamet da je u priču oko nestanka Džesija Henk umešao prste, pogotovo što već zna da ga je Henk cimao za saradnju onomad u pritvoru. A da ne govorim o ostalim nepokrivenim rupama, stari Walt ne bi dozvolio da dva morona od debele crnčuge i njegovog kompanjona znaju ikakve detalje o njegovom poslu sem onih koje treba da znaju, a kamoli onoliko korisnih informacija o njegovom prebacivanju novca, a da ih pritom (pomenuti dvojac) ni na jedan način ne ozbebedi od nekakvog kontakta sa Henkom. Iznervirao me i onaj američki klasični momenat sa telefonskim razgovorom gde se odugovlači opoziv umesto da odmah jasno i glasno kaže ne dolazite ni pod razno inače ništa od kuvanja za vas, i na kraju naravno već pomenuta razmena vatre koja bi pobila i mušice u vazduhu, a kamoli onoliki broj odraslih ljudi.

 

edit, još jedan spoiler

 

sviđaju mi se ovi novi

neočekivano očekivanim preokreti. Tipa ja, i verujem i još dosta njih, je očekivalo da priča o poslu za ujku ne bude stvarno ubijanje Džesija nego čisto fora za hajp sledeće epizode, a ona u ovoj epizodi straitforward nam je stavljeno do znanja da je to upravo to, za mene je to neočekivani obrt jer sam očekivao obrt :D Isto kao što je puno ljudi očekivao da će da mu dirnu u pare, pa sam potencijalno očekivao nešto iznenađujuće, kad ono stvarno mu diraju pare, ta očiglednost je za mene zapravo obrt, ako me razumete ;)

 

 

Pa bio je korak ispred Henka,ništa mu nije mogao,bukvalno nijedan dokaz plus onaj snimak fini sto mu je dao i predpostavio je da je to to.Dzesi mu je već kazao da nista nije rekao Henku na saslusanju.Samo je predpostavljao da je ljut zbog klinje i kad mu je zaprijetio već je zvao "ujaka" da reši situaciju.Jednostavno ga je Dzesi sjebo sto on nije ocekivao i na samom kraju epizode se vidi koliko je iznenadjen.

Link to comment
Share on other sites

Inače, posle svake epizode volim da pročitam ove članke, uvek dobro dođu za da se slegnu misli nakon epizode

 

http://www.hollywoodreporter.com/bastard-machine/breaking-bad-tohajiilee-episode-recap-624119

 

http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/breaking-bad-writer-tohajiilee-walts-624066

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Epizoda ima odličnu vožnju i jako je napeta, u najboljem maniru bb, Ali imam nekoliko zamerki koje mi smetaju, možda zato što sam  počeo baš previše da očekujem od serije, ali su opet realne zamerke

 

Walt, čovek koji je uvek neprikosnoveni gospodar situacije i ništa ne ispušta iz vida...

NIJE, opet to moram da objašnjavam...

A kad je, po tvom mišljenju, Walt tačno pa bio neprikosnoveni gospodar situacije koji ništa ne ispušta iz vida? Moraš da shvatiš da takvi ljudi ne postoje u stvarnosti, te da tolika detaljnost u planiranju i kontrolisanju situacije a la Džoker/Bane iz novijih Batman filmova, ili Bardemov lik iz Skyfall-a, ili Majkl Skofild iz Prison Breaka, nije realna, i da postoji samo zato da deluje kul na veikom ili malom ekranu. Možda si ti na to navikao, ali ovo je, veruj mi, mnogo realnije...

Walt greši i zaserava stvari na svakom svom jebenom koraku, on donosi brzo i trenutno odluke, i kasnije mora da se nosi sa posledicama - to sve meni deluje baš savršeno realno, kako bi i nekome od nas bilo u toj situaciji. Naravno, ima tu određenih preterivanja neophodnih za film/seriju, ali daleko od wtf efekta koji gore pomnuti slučajevi izazovu ako samo malo razmisliš šta su oni to isplanirali i izveli...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

sta mislite, koji je bilans stanja za sledecu epizodu? nastavlja se bez gomeza sigurno, ali sta ce da rade sa dzesijem? walt mi ne deluje da je spreman na oprostaj posle ove zamke, a henk je sa druge strane vec preziveo jedno gadno pucanje, pa bi bilo previse i uncle jackovu ekipu.. pogotovo posle onog razgovora sa marie na kraju. ali opet, kako ce da nastave seriju bez henka? :)

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Одуговлачење са Хенком је била очигледна најава да стижу нацисти, а онај разговор Хенка са Мари је по мени и њихов последњи ("It may be awhile before I get home."). Иста судбина за Гомеза. Сад, Хенк је по виђењу Џесија са Хенком скапирао да ће све отићи предалеко ако нацисти дођу, и на изненађење се предао. Не видим као реалну могућност да убију Џесија, мислим да ће Волт револтиран што су му убили пашенога одбити да кува за нацисте, а Џеси као адекватна замена ће им бити сервиран на тацни. Сетимо се почетка пете сезоне, Волт је у бекству, а овде је верујем његов почетак.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

NIJE, opet to moram da objašnjavam...

A kad je, po tvom mišljenju, Walt tačno pa bio neprikosnoveni gospodar situacije koji ništa ne ispušta iz vida? Moraš da shvatiš da takvi ljudi ne postoje u stvarnosti, te da tolika detaljnost u planiranju i kontrolisanju situacije a la Džoker/Bane iz novijih Batman filmova, ili Bardemov lik iz Skyfall-a, ili Majkl Skofild iz Prison Breaka, nije realna, i da postoji samo zato da deluje kul na veikom ili malom ekranu. Možda si ti na to navikao, ali ovo je, veruj mi, mnogo realnije...

Walt greši i zaserava stvari na svakom svom jebenom koraku, on donosi brzo i trenutno odluke, i kasnije mora da se nosi sa posledicama - to sve meni deluje baš savršeno realno, kako bi i nekome od nas bilo u toj situaciji. Naravno, ima tu određenih preterivanja neophodnih za film/seriju, ali daleko od wtf efekta koji gore pomnuti slučajevi izazovu ako samo malo razmisliš šta su oni to isplanirali i izveli...

 

Svakako da Walt greši i da nije omnipotentan i sveznajući, ali ne pravi ovako glupe greške kao što je ispuštanje iz vida njegovog trenutno

glavnog neprijatelja i ostavljanje dvojici klovnova da urade 50% posla vezanih za njegovo sakrivanje para, a da pritom ne obezbedi sebi diskreciju po tom pitanju na neki način. Pa ja prvi bi postao preparanoičan, mislio bi o svakom jebanom postupku i razmišljao o tome na koji sve način Henk može da mi dođe glave.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

@Savovski: Sad pogledaj svoju rečenicu koju sam ja quotovao u prethodnom postu, i početak svog odgovora meni, i trebalo bi da vidiš da si malo kontradiktoran :-) Ali drago mi je da si došao na pravu stranu - vidi, ti da si u toj situaciji bi možda bolje vezao "money/hank" loose-end, ali bi zasrao sigurno negde druge, i to je baš ono što mi tako leži u BB - zažmurim li malo na jedno oko za povremenu over-dramatizaciju i preterivanje, tako neizbežne u američkim filmovima i serijama, dobijam da gledam nešto što mi stvara utisak - "Hej, pa ovo bi stvarno moglo ovako da se dešava."

 

Sama činjenica da razmišljaš o tome kako bi ti rešio problem sa novcem mi ide u prilog. A možeš li sebe da zamisliš u centru  Bejnovih, Skyfall Silvinih ili Skofilovih planova? Ne možeš, suviše su nerealni, previše dobro isplanirani, sa ciljem da te trenutno oduševe - AKO ih skontaš iz prve, a posle svakako primetiš gomilu varijabli koje se nikako nisu u odmotavanju tih planova mogle tako lako predvideti... To mene iznervira, npr, dok mi je BB realan as it gets...

 

I Walt se po tom pitanju ne menja mnogo - upada u nezgodne situacije, vadi se iz njih, trpi posledice. Jedino se menja to što vremenom čini sve teže zločine, i, čini se, sve lakše izlazi na kraj sa time pshološki (zvižduće pošto su napravili sranje sa klincem na motoru) - dakle, "lomi se da bude loš" :-) Teška kazna ga verovatno čeka za sve to.

 

EDIT @Immz - da, jebote, kad sam tu sačmaricu video, mislio sam - gotovo je, pa slep čovek bi ih sve pokosio sa one daljine tim čudom..

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

@SteXmaN: Misliš da ne sjebu Walta? Nisam na to mislio, vidiš...

 

Tod mi je najveći pobednik epizode,

 

 

Kad krene sa namerom da pojebe Lidiju, kakva frustracija što mu nije dala odma sada odma, kao i u prvoj sezoni kad Walt proba onu Karen, valjda se tako zvala, ali ga oladi.

I kako Tod retardirano drži pištolj kad puca, WTF? Kao da ga je, da prostiš, prvi put uzeo u ruke... A znamo da nije...

 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...