Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

izgleda da je to neki novi dizajnerski trend, sećam se pre dosta godina kad im je bila fora da ističu luk iznad prednjeg točka, tako da se far kad gledaš sa strane skoro ni ne vidi i da ova jedna linija fara bude paralelna sa lukom točka (to je obavezno!)... i to su furali skoro svi proizvođači. jako mi je to ružno i nervira me i dan danas, evo na šta konkretno mislim

skoda__fabia_1_2_extreme_2004_1_lgw.jpg

45nly+CA==.jpg

0b1a12d11859b17b820c51ec13e66ff4_orig.jpg

2005-Saab-9-3-Front-Side-590x442.jpg

D9D0C332-7281-4482-B9D3-607EB0DECCFE_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav drugari... Evo upravo se vratio iz Sevilje sa svetske dilerske konferencije povodom nove Octavie koja izlazi.... Bio sam malo skeptican enterijerom zato sto su ispali jevreji kod Rapida i plastika je grublja nego kod stare Octavie ili Yetija, ali je kod nove Octavie u rangu aktuelnog Superba ako ne i bolja. Evo par slika koje sam telefonom slikao. Ako nekog interesuje mogu da posaljem slike koje smo aparatom slikali..

20130126130429.jpg

20130126130528.jpg

20130126130519.jpg

20130126131220.jpg

20130126132231.jpg

20130126153219.jpg

20130127095818.jpg

20130127095843.jpg

Sve u svemu, ovo je po meni najbolji model koji je Skoda izbacila do sad. Krajem godine ce izaci i Greenline varijanta, Scout 4x4 varijanta kao i RS (koji je PREJEBEN ali na zalost nisam mogao da slikam, uzeli nam telefone i aparate ;( )

Edited by pirun
Link to comment
Share on other sites

Na slikama mi nova Oktavija i nije bogznašta, aj videćemo je sad uživo na sajmovima...

btw, evo jedan tekstić za Zwerka :) http://auto.blog.rs/blog/auto/vesti/2013/01/28/ford-priznao-elektricni-focus-je-promasaj

izgleda da je to neki novi dizajnerski trend, sećam se pre dosta godina kad im je bila fora da ističu luk iznad prednjeg točka, tako da se far kad gledaš sa strane skoro ni ne vidi i da ova jedna linija fara bude paralelna sa lukom točka (to je obavezno!)... i to su furali skoro svi proizvođači. jako mi je to ružno i nervira me i dan danas, evo na šta konkretno mislim

2005-Saab-9-3-Front-Side-590x442.jpg

Nemoj o Saabu ništa loše, bićeš banovan :D

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Shto se tiche elektrichnog Fokusa, naravno da je FAIL - izgleda skoro isto kao i obichni, ima MEGA cenu i nema nishta bolje od Leaf-a (koji je, ruku na srce, ruznjikav, ali ne na $10K)... I uopshte, elektrichna kola u Americi - pfff, you're joking, right? :)

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

btw, evo jedan tekstić za Zwerka :) http://auto.blog.rs/...cus-je-promasaj

Pazi, meni je potpuno jasno da ta vozila u ovom momentu nisu komercijalno isplativa, meni su samo kul :) Kao tebi Saab. A i problem je stvarno sto su ga ubili s cenom, da bar izgleda nekako ekstravagantno pa da ga kupuju burzuji da se vidi da je to elektricni auto i da su oni fensi i brinu o okolišu. To je recimo sindrom Leaf-a i Priusa i zato se i ok prodaju. A ovo je standardni Ford hatchback koji kakav vozi jos milijardu ljudi u svetu (a najmanje u Americi jer ne gotive hatchbackove) i ni po cemu se ti ne istices da si fensi ekoloski orijentisan, a zapravo je ciljno trziste za ova vozila upravo ljudi koji zele da se vidi da su oni fensi i elektricni.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

daj neki info, motor, pogon i tako to.. :)

Motori 2.0 TDI 180ks i 2.0 TSI 220ks (ono sto sam uspeo da cujem), mozda ce biti jos neke varijante. Bice sigurno opcije sa manuelnim i DSG menjacem (stim sto je za DSG i kod obicne Octavie ubacen tip tronic na volanu) . Za pogon nisam siguran, nista nije receno.

Edited by pirun
Link to comment
Share on other sites

Motori 2.0 TDI 180ks i 2.0 TSI 220ks (ono sto sam uspeo da cujem), mozda ce biti jos neke varijante. Bice sigurno opcije sa manuelnim i DSG menjacem (stim sto je za DSG i kod obicne Octavie ubacen tip tronic na volanu) . Za pogon nisam siguran, nista nije receno.

Pa bice FWD sigurno, al ces standardno imati tamo neki 1,6 TDI i 2,0 TDI sa 4x4 pogonom u nekoj buducnosti. Ne znam zasto to rade. Daj odna RS da bude 4x4! :) Verovatno VW ne da...

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...