Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Svi automobili stariji od 15 godina moraće dva puta u toku godine na detaljan tehnički pregled - to su novine pravilnika usvojenog 5. maja, javlja RTS.

Taj pravilnik stupa na snagu 5. jula.

"Novi pravilnik o tehničkom pregledu vozila počinje da se primenjuje 5. jula 2018. godine. Odredbe zakona koje se odnose na vršenje šestomesečnog tehničkog pregleda vozila, kao što su vozila starija od 15 godina, primenjivaće se na vozila kojima se nakon 5. jula 2018. godine bude izdavala registraciona nalepnica, tako da će prvi šestomesečni tehnički pregled vozila, u skladu sa novim propisima, početi da se vrši nakon 5. januara 2019. godine", kaže Stojan Spasić iz MUP-a Srbije.

Do sada mnogi nisu naplaćivali usluge tehničkog pregleda jer su to pokrivala osiguranja prilikom kupovine polisa. Po novom, cenu tehničkog pregleda propisaće zakonodavac, prenosi RTS.

 

jel su realni vise?

Link to comment
Share on other sites

1. Sranje, samo Njemačko auto može da valja
2. haha videli smo ta dva glupana gore sa ćerkama tim strašno šta ljudi rade u današnje vreme al dobro bar su to sve pošteno zaradili valjda nema veze živi svoj životi i pusti druge da žive tako moj kum i ja bar razmišljamo pozz svima iz Švice

MZ5MC.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2018 at 5:09 AM, mohr said:

Svi automobili stariji od 15 godina moraće dva puta u toku godine na detaljan tehnički pregled - to su novine pravilnika usvojenog 5. maja, javlja RTS.

Taj pravilnik stupa na snagu 5. jula.

"Novi pravilnik o tehničkom pregledu vozila počinje da se primenjuje 5. jula 2018. godine. Odredbe zakona koje se odnose na vršenje šestomesečnog tehničkog pregleda vozila, kao što su vozila starija od 15 godina, primenjivaće se na vozila kojima se nakon 5. jula 2018. godine bude izdavala registraciona nalepnica, tako da će prvi šestomesečni tehnički pregled vozila, u skladu sa novim propisima, početi da se vrši nakon 5. januara 2019. godine", kaže Stojan Spasić iz MUP-a Srbije.

Do sada mnogi nisu naplaćivali usluge tehničkog pregleda jer su to pokrivala osiguranja prilikom kupovine polisa. Po novom, cenu tehničkog pregleda propisaće zakonodavac, prenosi RTS.

 

jel su realni vise?

jedna od retkih dobrih odluka u poslednje vreme, naravno samo ako se sprovodi, a ne "komšo, evo ti pare, potpiši mi da sam prošao tehnički"

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Pero pls

Ako uzmemo situaciju da se taj jedan tehnički godišnje odradi kako treba, je l verovatnije da će kola stara 15 godina da se pokvare u roku od 6 meseci a kola stara 14 godina neće? Na osnovu kojih istraživanja?

Plus ne verujem da matora kola uopšte čine dvocifren udeo u saobraćajkama, nego dominiraju pijani vozači i vozači novih jakih kola kojima je 80 na magistrali previše sporo.

Bolje nek pojačaju kontrolu na tehničkim (čuo sam da spominju neke video nadzore) nego što jedu govna ovako, ovo je čista fora za punjenje budžeta.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, voodoo_ said:

Bolje nek pojačaju kontrolu na tehničkim (čuo sam da spominju neke video nadzore) nego što jedu govna ovako, ovo je čista fora za punjenje budžeta.

Te kamere se pominju još u pravilniku koji je trebalo da bude donet 2011. godine :) I nikada nisu uvedene... Problem je kontrola tehničkih pregleda, kada bi se to sve sprovodilo kako valjda ne bi bilo nikakve potrebe da se radi na šest meseci. Ja prvi onaj mučeni RURomobil (koji se doduše i ne vozi) registrujem već 3-4 godine bez da je video tehnički pregled. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, voodoo_ said:

Pero pls

Ako uzmemo situaciju da se taj jedan tehnički godišnje odradi kako treba, je l verovatnije da će kola stara 15 godina da se pokvare u roku od 6 meseci a kola stara 14 godina neće? Na osnovu kojih istraživanja?

Plus ne verujem da matora kola uopšte čine dvocifren udeo u saobraćajkama, nego dominiraju pijani vozači i vozači novih jakih kola kojima je 80 na magistrali previše sporo.

Bolje nek pojačaju kontrolu na tehničkim (čuo sam da spominju neke video nadzore) nego što jedu govna ovako, ovo je čista fora za punjenje budžeta.

koja je ovo rečenica ala "ako je za prolaz 51 bod, a ja imam 50, pustite i mene, fali mi bod"
Granica negde mora da se podvuče, a činjenica je da ima i previše krševa po ulicama koji prolaze pregled kod Žike, Mike i Pere na lepe oči, jer znaju vlasnika tehničkog. Mene lično ta granica ne zanima, već više kontrola krševa, a možda će sa većom i ozbiljnijom kontrolom da se ne dešavaju ovakva sranja. Isto ide i sa pričom za zimske gume, kad ih budale nemaju po snegu, ja bih za to kažnjavao kao za bahatu vožnju, jer zbog nečije nebrige ili štekanja treba neko da strada. I slažem se za pojačanu kontrolu tehničkih, al jedno je da je ti pojačaš u BGu gde se neko neće zezati sa tim da izgubi posao ili licencu za obavljanje tog istog tehničkog ako pusti nekog idiota sa kršem, dok u provinciji se svi znaju i propušta se šakom i kapom. 

Skapirajte već da su kola luksuz, naročito na tom "zapadu" na koji hoćemo da se ugledamo, i da neki propisi moraju da se donesu. Ako dva tehnička godišnje za krševe donesu  barem 10% manje olupina po ulicama, ja sam za. Ne mogu da zamislim koje bi ovde kukanje bilo kad bi država donela zakon o razmatranju ukidanja dizelaša, kao što je u Nemačkoj. Takođe, ista ta nemačka ima svoje TUV propise u odnosu na starost automobila, i kad treba da ideš na tehnički i kako, i tehnički se plaća tričavih 150e i ozbiljna je stvar.

I nemoj da mi odgovaraš sa tim pričama "ali mi nismo Nemačka" i "ovde je skupo, narod nema pare za dva tehnička". Ogroman broj automobila ne treba ni da bude na ulici, i ti ljudi koji nemaju pare za automobil ne treba ni da ga imaju. To nije pitanje života ili smrti, nego čistog luksuza, ako nemaš ispravan automobil i da platiš sve zakonske regulative koje idu uz njega (pa i 2 tehnička), nemoj da ga voziš.

Da ti odgovorim na alkohol, pošto znam lika koji je u policiji, sada noću po internom pravilu moraju u zavisnosti od vremena da imaju minimum po 50, 75 ili 100 alkotestova po kolima koja su izašli na teren, tako da u nekom pozitivnom smeru ide. Korupcije će ovde uvek biti, ali to je do nas samih, a ne do pandura.

@mohr: jesi trenirao i na saobraćajnom ? :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

jesu to oni isti koji traže da se pomogne debilima koji su uzeli kredite u švajcarcima, jer su bili alavi? :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Dva tehnička godišnje je sviranje kurcu, drkanje sirotinje, koja će opet da najebe, jer se ni taj jedan tehnički ne uradi kako treba. Merenje prosečne brzine na uatoputu je čisto izdrkavanje, i garantujem da će sada na autoputu biti više nezgoda.

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Highl1 said:

Mene lično ta granica ne zanima, već više kontrola krševa, a možda će sa većom i ozbiljnijom kontrolom da se ne dešavaju ovakva sranja.

Upravo ovom rečenicom se odgovorio samom sebi... i tu se ja mislim slažemo svi.

Kotrola krševa - da, i dovoljno je jednom godišnje, ali prava kontola. I to je to. Krš može biti star i 5, i 7, i 20 godina, ali isto toliko godina može imati i utegnut i sređen automobil.

 

Bojim se da će biti samo još gore... zašto? Pa tek sada ću da pustim Peru, Lazu i Miku koji voze krševe na tehničkom, jer znam da će mi doći opet za 6 meseci i uzeću im pare :tf:

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Zwerko said:

Problem je kontrola tehničkih pregleda, kada bi se to sve sprovodilo kako valjda ne bi bilo nikakve potrebe da se radi na šest meseci. Ja prvi onaj mučeni RURomobil (koji se doduše i ne vozi) registrujem već 3-4 godine bez da je video tehnički pregled. 

"технички преглед" возача као што си ти требало би радити бар два пута дневно, јер због таквих лудака и уводе 2 пута годишње по принципу ако прође једном на муфте неће и други пут, али очигледно да вас се "жутих" гована разлило свугде исто као и "црвених" "напредних и назадних" радикала.

Све је то нормално у дегенерисаној и криминализованој држави где је легализовано убиство и тешке и лаке повреде аутомобилом.

Кад полиција види пијану будалу са пајсером на улици, одма га хапси и узмима му пајсер (нож, пиштољ... ) а кад ухвати потенцијанлог пијаног и бахатог убицу са аутомобилом склапају договор да се пијани и бахати убица што пре врати да убија.

Тачно је да има старијих утегнутих аутомобила али је тај број толико занемарљив да је на нивоу статистичке грешке

 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, togFU said:

Upravo ovom rečenicom se odgovorio samom sebi... i tu se ja mislim slažemo svi.

Kotrola krševa - da, i dovoljno je jednom godišnje, ali prava kontola. I to je to. Krš može biti star i 5, i 7, i 20 godina, ali isto toliko godina može imati i utegnut i sređen automobil.

 

Bojim se da će biti samo još gore... zašto? Pa tek sada ću da pustim Peru, Lazu i Miku koji voze krševe na tehničkom, jer znam da će mi doći opet za 6 meseci i uzeću im pare :tf:

 

slažemo se svi, al od nečeg mora da se počne, i ovo nije samo izmišljanje tople vode kod nas sa starosnim ograničenjem

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...