Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Meni deluje kao da se ova  auto industrija pogubila ... svaki auto liči na neki drugi auto ... ovaj rav izgleda kao kombinacija kuge i fokusa, ovaj novi fokus pozadi kao infiniti ... nemam pojma.

btw, jel neko globalno novo pravilo u skladu sa izmenama zakona ili koje kvake, na par mesta vidim da su skinuli uslovne strelice, pa ne znam jel to samo na tim raskrsnicama procena da bi tako trebalo ili plan da skinu globalno?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kakva glupost :))

Quote

 

Tako, na primer, na deonici Subotica-Niš, dugoj 423 kilometara, dozvoljeno vreme prolaska je tri sata i 31 minut, dok se od Beograda do Niša ne sme stići brže od jednog sata i 58 minuta. 

Minimalno vreme potrebno da se ne prekorači prosečnih 120 kilometar na čas od Beograda do Subotice je sat i 34 minuta, a na relaciji Beograd-Šid - 54 minuta

Od Horgoša do Preševa, na deonici dugoj 537 kilometara, ne može se brže od četiri sata i 16 minuta, a od naplatne rampe Vrčin do naplatne rampe Preševo minimalno vreme prolaska u dozvoljenim okvirima iznosi - tri sata. 

Vozače koji na autoputevima Srbije budu, ipak, vozili brže nego što je u proseku dozvoljeno, čekaju sledeće kazne: 

Za vožnju brzinom od 120 do 140 kilometara na sat sleduje im novčana kazna u visini od 3.000 dinara, dok će za vožnju brzinom od 141 do 150 kilometar na sat morati da plate kaznu od 5.000 dinara. 

 

 

Stiže na kućnu adresu:

Vozačima sa srpskim tablicama kojima se brzina kojom su se kretali ne uklopi u propisanu, kazna će stići na kućnu adresu, ali će svaki vozač podatak o prosečnoj brzini kojom se kretao moći da vidi na računu na naplatnoj rampi. 
 

bilo bi dobro da neko zapravo napravi istraživanje, ako bude prilike, kako će to što će sad svi manijakalno gledati da ne pređu 120 i voziti 110 npr uticati na opštu prohodnost auto puteva.

Link to comment
Share on other sites

Eskplicitno su naglasili da što se ovog vremenskog merenja brzine neće tolerisati ništa preko zadatog vremena, imas tipa ovde koliko su tačno određena vremena između naplatnih rampi kada ti šibaju kaznu. Mislim od 120 do 140 km/h je kazna 3.000 din što nije strašno, ali opet što bi plaćao :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 27/04/2018 at 2:33 PM, Dule_smor said:

Sto si tako prek Sonty :c

Ali zaista mi je vise ljudi reklo da se do 130 tolerise, i ja sam do sada uvek vozio do 130 i nijednom mi nije stigla kazna. E sad jedino ako na tim deonicama nisu bili poceli jos da kontrolisu.

vidiš da piše da je tek krenulo merenje čoveče :)

tj. naplata kazni za to merenje. do sad su samo merili iz zezanja.

17 hours ago, Zwerko said:

Mere izmedju svih rampi, s tim da na ovim velikim te saceka pandur odmah posle rampe, a na ovim sporednim tipa Smederevo-Vrcin ce da te doceka koverta na kucnu adresu. 

mislim da pandur čeka samo strance, domaći dobijaju svakako kovertu ... 

Link to comment
Share on other sites

Quote

„Od danas će na svim čeonim naplatnim stanicama policijski službenici zaustavljati vozače koji prekoračuju brzinu i kažnjavati ih na licu mesta“, izjavio je direktor Rebić, navodi se u saopštenju MUP-a.

Kako je objasnio, vozačima koji napuste auto-put ranije i izađu na bočne naplatne stanice, kazna će stizati na kućnu adresu.

https://www.danas.rs/drustvo/rebic-u-prvim-satima-kontrole-kaznjeno-70-vozaca/

Čeone su ove valjda ulaz/izlaz sa auto puta, ili glavne neke, objašnjavao je na televiziji ali nisam našao na netu. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Divan su trenutnak izabrali , pred najezdu turaka i albanaca , nadam se da ce ih lepo nalupati u sledecih par nedelja.

dule mozes u posti, bitno je drzavljanstvo a ne prebivaliste koliko znam.. doduse putarinu me pustaju da placam u evrima :)

ono sto mene zanima dal je nezavisan sistem za prosecnu od sistema za naplatu.. bila je prica da lepo gazis 300km/h i kazes na kraju da si izgubio karticu, platis 50e nadoknadnu umesto 500e kazne i sibas dalje. Zna neko?

Link to comment
Share on other sites




ono sto mene zanima dal je nezavisan sistem za prosecnu od sistema za naplatu.. bila je prica da lepo gazis 300km/h i kazes na kraju da si izgubio karticu, platis 50e nadoknadnu umesto 500e kazne i sibas dalje. Zna neko?


S obzirom da se na svakom slipu za putarinu sada odstampa i prosecna brzina ja bih rekao da je potpuno spojen. Plus ovo sto kaze covek skeniraju tablice tako da varijanta "izgubio sam" ne verujem da ce da pije vodu. Kolega Slovenac popio dobranu kaznu pre jedno mesec dana (pre ovog najnovijeg poostravanja sistema) tako da očigledno vaše tablice baš vole :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...