Jump to content

zanimljivi video klipovi


Guest

Recommended Posts

прескилован је, али се види да је дивља школа, самоук, нема грациозност и елеганцију, али је јасно да другачије и не можемо јер не живимо у времену мајстора оружарнице, витезова и мистичних учитеља са Истока.

по овоме што сам видео, постаје јасно зашто су стрелци на коњима били пошаст. један овакав лик би убио онолико војника колико има стрела, готово као човек-армија.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

valjda nije ni bila poenta da pokazuje gracioznost i eleganciju, koje su ocigledno bile nepotrebne i nemoguce za profesionalne likove kojima je cilj bio da ubiju sto vise i da prezive a ne da se setkaju sa lukom i stojeci mirno odapinju strele

mislim lik pokazuje razliku od danasnjeg sportskog strelicarstva, onog monotonog i stacionarnog prikazanog u filmovima, i moguceg realnog ubojitog... meni neverovatno deluje sa koje god strane zemaljske kugle da dolazi :)

  • Upvote (+1) 2

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kao klinac sam pravio lukove od vrbe, i strele, i igrao se. Odmah sam, inuitivno, uzeo luk u levu ruku, a desnom držao strelu sa desne strane luka, da poleće preko levog palca, kao što je i ovaj "otkrio". Ne znam zašto je za ovog lika i uopšte za ceo zapadni svet generalno toliko otkriće da se može odapinjati strela sa desne strane luka, umesto, za zapadnjake tipičnog levo-od-luka stila, i da to ima svoje prednosti, kao što vidimo.

Gledao sam neki dokimentarac, ili neki YT video, ne sećam se više tačno šta, ali, ono, desno od luka je tipičnije za istočne narode, npr Mongoli, i, eto jedna od prednosti, brže odapinjanje većeg broja strela. Levo od luka je lakše držati prvu strelu "na gotovs" za brže prvo odapinjanje, jer možeš da oboriš luk u horizontalu, i onda je luk "nosi" spremnu. Arguably, možda je levo-od-luka nešto preciznije, mada ne verujem.

 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Razlika je u distancama koje gadjas. Na snimcima lik nije nijednom gadjao metu dalju od 10 metara, a na olimpijadi se indor gadja na 18m a outdoor na 70m, a do skoro je postojala i fita koja ima i 90m distancu.

Tako da njegova tehnika ima smisla za narode koji su koristili luk i strele na konjima, mongoli i japanci recimo dok su u evropi strelicari bili takticki rasporedjeni iza drugih rodova vojske i njihovo je bilo da zasipaju po neprijatelju sa sigurne distance. Recimo longbowmeni nisu uopste drzali strele ni u ruci ni u qviveru vec su ih zabadali u zemlju ispred sebe i zbog brzine gadjanja i zbog toga sto strele zabodene u zemlju pokupe bakterije i lakse dovedu do inficiranja ako pogodak nije fatalan.

  • Upvote (+1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...