Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

a Veljkovog komsiju, Zorana, je l' znate?

  • Upvote (+1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Дана ширимо Балканску кухињу на далеки исток. Другар кинез прави мусаку од кромпира, ја надгледам. Пробао моју и решио да научи.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

odem da se vidim sa drugom iz Vranja, vracam se kuci nocnom 26icom i shvatim da sam 10din kratak za dve pice u Kli-Kli-ju.

iscimam lika koji naplacuje karte, on me gleda i pita se da li ga trolujem, ali je shvatio da mu ozbiljno trazim i izbacio 10 dinara.

sve kul, srecan sam, stignem ispred picerije, vidim da nemaju picu, plus je cena parceta sad 75din, pa mi opet fali jos 10din.

scumbag Murphy

Link to comment
Share on other sites

odem da se vidim sa drugom iz Vranja, vracam se kuci nocnom 26icom i shvatim da sam 10din kratak za dve pice u Kli-Kli-ju.

iscimam lika koji naplacuje karte, on me gleda i pita se da li ga trolujem, ali je shvatio da mu ozbiljno trazim i izbacio 10 dinara.

sve kul, srecan sam, stignem ispred picerije, vidim da nemaju picu, plus je cena parceta sad 75din, pa mi opet fali jos 10din.

scumbag Murphy

E i meni se nesto slicno desilo zadnji put u NS, samo sam ja bio "kondukter". U centru grada me savata neki lik, jadan, kola mu ostala bez goriva, a devojka ga ceka u kolima i on tako skuplja pare po gradu za gorivo. Kaze "daj brate makar 50 din molim te". A Daki nije jaje, dao je coveku 50 dindzi jer...

...je njegovom rezervoaru hitno trebao fiks!

Edited by ducky
Link to comment
Share on other sites

situacija kaputaš level čabke

[:D]

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...