Jump to content

StarWars - fully operational battlestation topic


SIN

Recommended Posts

U najavi ce biti sranje. posle svake vesti sam sve pesimisticniji i pesimisticniji. Mase ceo koncept SW...

 

Jedino sto mi je drago sto ce da rade ove spinoff-ove pa tu mogu da urade nesto solidno...

 

Asokina prica je nebitna, sporedni karakter koji je trebao da prikaze zasto je Anakin trso tako lako u epizodi 3.

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Svetla tacka jednog storilajna u jednoj star wars crtanoj seriji je ne cini posebno vaznom ako posmatras celu istoroju univerzuma, posebno jer se radnja novog filma desava nekih 50tak godina nakon epizode 6.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

 pa koliko sam video, na više mesta je nagovešteno da će ovo troje iz originalne trilogije igrati u nastavku, tako da to dovoljno govori o vremenu radnje

 

 asoka je bitna samo die hard fanovima sw-a, nemoj se ložiti srbo, ona ništa ne znači velikoj većini ljudi koji su ciljna publika filma. makar bi ti trebalo da znaš kako se rade ovi top budžet filmovi

 

Pa da, ako radnja prati decu ovih, to je sigurno 20 godina nakon kraja epizode 6 odnosno 50tak godina nakon clone wars-a.

 

Ma ja sam die hard fan sw-a, procitao sam sve stripove, preko 30 knjiga i odgledao sve animirane serije zato i kazem da je asoka skroz minorni vrlo dosadni lik u poredjenju sa cime sve raspolazu.

Meni jedino nije jasno zasto ne rade animirane serije iz The old republic / dawn of the jedi / legacy storilajnova..

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

E ali imaš i onaj deo gde su "mladi naraštaji" upoznati sa SW svetom prvo preko nje dok su gledali crtać :D Gde im oni sada imaju dovoljno godina i tu su kao ciljna grupa da se smuvaju nove duše. SW fanovi stariji su im sigurica, njih ne moraju da smuvavaju, gledali smo 3d filmove zaboga...

Link to comment
Share on other sites

lol prica da je Asoka nebitna..

 

Pa ona je jedan od glavnih likova serije.  Ona jeste nebitna bila za filmove ali sada je itekako bitna posle serije, bila je Anakinov ucenik i verovatno je jedini preziveli Jedi iz CW perioda. Ako prica i jeste 50 godina posle CWa ona je sigurno i dalje ziva.

Serija se i zavrsila tako sto je ona otisla i niko ne zna sta se desilo sa njom. Ako ona ne bude bila u filmu onda stvarno ne znam o cemu ce da se radi u filmu.. 

Link to comment
Share on other sites

Daleko od toga da je jedini preziveli jedi, citaj star wars dark times, thrawn trilogy, i legacy pa ces videti koliko gresis.

Sw je daleko veci od 6 filmova i te crtane serije

Asoka je ubacena da sw priblizi novim generacijama, kao moderna bolja verzija jar jar-a ali ona tu ulogu ne moze da uradi u novom filmu jer ce biti prematora da bi se klinci navukli, eventualn ce biti cameo varijanta.

A o cemu ce da se radi je pitanje, po timelineu trebao bi da bude rat sa juuzhan vong ako ne resetujuizmeme univerzum

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

a) molba JoeKerru da ne naseda na trol osobe koja je pokazala svoj M.O. na Arrow topiku

b) ovo je topik o filmu SW Ep 7, ne o seriji SW Clone Wars

c) za fanove CW-a - duhovni naslednik je serija SW Rebels koja kreće ove jeseni, priložena wiki strana i official SW kanal na YouTubeu
http://en.wikipedia.org/wiki/Star_Wars_Rebels
http://www.youtube.com/user/starwars?feature=watch

d) čini se da veliki deo rasprave vodite bez aktuelnih informacija
Stara ekipa ne da će da bude u filmu (bar sedmici, a vrlo verovatno i ostala dva) nego je JJ efektivno odbacio scenario koji je napisao Majk Arndt (jedina svetla tačka u razvoju celog projekta) jer su u Arndtovom originalu matoro troje bili malo iznad cameo uloga, a JJ oće da budu leads. Takodje Arndt je pazio na storyline expanded universea a JJ (i ostali u Dizniju) su otvoreno rekli da napuštaju sve što nije u 6 filmova.

 

Znači, serije, igre, knjige, stripovi + sve je puj pike ne važi. Nema Asoke, nema Revana, nema Thrawna i Mare Džejd - ali JarJar Binks (lol, da li je neko na netu već krenuo da ga zove JarJar Abrams? To bi bio vrh =o)). Nema ni Yuuzhan Vong invazije, ni Salvatoreovog ubijanja Čubake, ni tragičnih knjiga Kevina j. Andersona...odnosno ima svega što im zatreba, verovatno izvučeno iz konteksta koji je bio u originalnom delu. Bukvalno idu na varijantu "iskontrolisati" stare fanove koliko je moguće, a napraviti 3D akcioni film za novu generaciju mainstream brogeekova i tinejdžhera koji kupuju figurice.

Jedan od koraka umirivanja fanova je i, efektivno fejk, angažovanje Lorensa Kazdana da bude koscenarista jer ce JJ da izmeni sve živo. Tačnije, radnja će da bude okvirno ista, ali Han, Luk i Laia će da budu opet glavni protagonisti (a ne kao megabaje koji nagledaju klince i pojavljuju se na kraju u fazonu "dobri ste malci i mi svo ovako nekad") dok ce i ti klinci i dalje da budu u filmu, ali kao sporedni likovi. Plus, sva doslednost expanded universeu ide kroz prozor da bi bilo više "cool" momenata. Najtužnije, čak i da Kazdan ima veliki uticaj na scenario, on kao glavni scenarista i Lukas kao story autor Imperije nisu na spisku top 5 ljudi zaslužnih za kvalitet tog filma (Keršner, Kurc, Tomblin, Beri i Kokelin - samo 1 od njih 5 je ponovo radio sa Lukasom posle Imperije).

 

Tako da ono što si rekao Džokeru pre 2 dana da je film njesra u najavi je, na žalost, sve izvesnije i svaki korak iznad totalnog bulšita treba gledati kao čistu zaradu. Ja se i dalje nadam da će manje da skenja SW nego što je pljunuo na ST sa Khanom, ali Marfi govori drugačije....

Link to comment
Share on other sites

Jar Jar Abrams, ahahahaha, sjajno!

 

Meni se tu javlja nada u obliku razrade trilogije, odnosno, nadam se da će smisliti priču za tri filma koja su najavljena (naivan sam, šta ću). Naravno, to je mač sa dve oštrice, ali svejedno. S druge strane, ne verujem da Džordži Pordži neće imati uticaj na filmove i nekako verujem da pre on gura tu gore priču što si opisao nego JJ. U stvari ja nekako ne mogu da verujem da JJ ima tako jak uticaj kako ti opisuješ, ne vidim čime je to zaslužio.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

a) molba JoeKerru da ne naseda na trol osobe koja je pokazala svoj M.O. na Arrow topiku

b) ovo je topik o filmu SW Ep 7, ne o seriji SW Clone Wars

c) za fanove CW-a - duhovni naslednik je serija SW Rebels koja kreće ove jeseni, priložena wiki strana i official SW kanal na YouTubeu

http://en.wikipedia.org/wiki/Star_Wars_Rebels

http://www.youtube.com/user/starwars?feature=watch

d) čini se da veliki deo rasprave vodite bez aktuelnih informacija

Stara ekipa ne da će da bude u filmu (bar sedmici, a vrlo verovatno i ostala dva) nego je JJ efektivno odbacio scenario koji je napisao Majk Arndt (jedina svetla tačka u razvoju celog projekta) jer su u Arndtovom originalu matoro troje bili malo iznad cameo uloga, a JJ oće da budu leads. Takodje Arndt je pazio na storyline expanded universea a JJ (i ostali u Dizniju) su otvoreno rekli da napuštaju sve što nije u 6 filmova.

 

Znači, serije, igre, knjige, stripovi + sve je puj pike ne važi. Nema Asoke, nema Revana, nema Thrawna i Mare Džejd - ali JarJar Binks (lol, da li je neko na netu već krenuo da ga zove JarJar Abrams? To bi bio vrh =o)). Nema ni Yuuzhan Vong invazije, ni Salvatoreovog ubijanja Čubake, ni tragičnih knjiga Kevina j. Andersona...odnosno ima svega što im zatreba, verovatno izvučeno iz konteksta koji je bio u originalnom delu. Bukvalno idu na varijantu "iskontrolisati" stare fanove koliko je moguće, a napraviti 3D akcioni film za novu generaciju mainstream brogeekova i tinejdžhera koji kupuju figurice.

Jedan od koraka umirivanja fanova je i, efektivno fejk, angažovanje Lorensa Kazdana da bude koscenarista jer ce JJ da izmeni sve živo. Tačnije, radnja će da bude okvirno ista, ali Han, Luk i Laia će da budu opet glavni protagonisti (a ne kao megabaje koji nagledaju klince i pojavljuju se na kraju u fazonu "dobri ste malci i mi svo ovako nekad") dok ce i ti klinci i dalje da budu u filmu, ali kao sporedni likovi. Plus, sva doslednost expanded universeu ide kroz prozor da bi bilo više "cool" momenata. Najtužnije, čak i da Kazdan ima veliki uticaj na scenario, on kao glavni scenarista i Lukas kao story autor Imperije nisu na spisku top 5 ljudi zaslužnih za kvalitet tog filma (Keršner, Kurc, Tomblin, Beri i Kokelin - samo 1 od njih 5 je ponovo radio sa Lukasom posle Imperije).

 

Tako da ono što si rekao Džokeru pre 2 dana da je film njesra u najavi je, na žalost, sve izvesnije i svaki korak iznad totalnog bulšita treba gledati kao čistu zaradu. Ja se i dalje nadam da će manje da skenja SW nego što je pljunuo na ST sa Khanom, ali Marfi govori drugačije....

Sad si mi srusio sneska i pokenjao se po njemu :(

Da li je jj retard? Sta hoce da napravi gerijatrija wars? Jel uopste video na sta ovi lice?

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

JewJew Abrams se proširio po holivudu kao kuga u vrtiću. Ugurao se svuda, na prst u bulju je sa Spilbergom i tom ekipom, prosipa pamet gde stigne, tako da ima uticaj. Mislim da je on u stanju da bukvalno bira projekte koje hoće sada, a ako nije još, biće posle narednog SW-a, koliko god govno bio jer će doneti pare, bio najbolji film ikada ili najveće govno ikada. Jer to je poenta, Abrams donosi pare, kakvi god mu filmovi i serije bili, a nešto kao što je Star Wars ep. VII sigurno neće proći loše na blagajnama.

 

Ovo o temi filma, ko će glumiti, šta će biti fokus je suvišno pominjati uopšte dok se ne pojavi neki trejler ili slično. Ovo što je kole napisao, tako nekako i jeste, smuljaće nešto levo, možda malo pokrpe detaljima iz EU ali najverovatnije će biti polaganje nade u već viđeno i poznato. SW: CloneWars, Asoka i ta priča kao nešto što ima ili će imati bilo kakav ozbiljan ili bilo kakav uticaj uopšte na glavnu franšizu sem da prodaje nove figurice i džardžar binksove i slične gluposti naloženim klincima, mi je lol totalni. Da ne pominjem da već postoji blueprint trilogije post epizode VI u vidu Jedi Knight igara, što je nešto najbliže nastavku originalne trilogije što postoji trenutno pa ne verujem da će biti ijedan detalj odatle uzet, a kamoli iz neke gluposti sa Cartoon Networka koja lsuži da popuni prazan hod između narednog SW proizvoda, i tako u nedogled.

 

To što je Dizni skorije rešio da stabilizuje EU i da ratifikuje šta je kanon i šta nije, to je čisto rađeno po osnovu - "Ovo može da nam donese pare, kanon je. Ovo ne može da nam donese pare, nije kanon.". Ako mislite da je ikako drugačije, niste realni.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ima vjesti! IMA VJESTI!

 

http://www.thedailybeast.com/articles/2014/03/19/the-ultimate-guide-to-star-wars-episode-vii-lupita-nyong-o-adam-driver-and-more.html

 

13. The film was originally supposed to follow the offspring of Luke, Leia and Han, but has reportedly since been rewritten to focus on the original trilogy characters. 

 

mark-hamill-kerry-fisher-harrison-ford-2

 

 

necu da komentarisem previse jer ima ogromna kolicina govana od pretpostavki za koje molim boga da nisu istinite.

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/star-wars-episode-vii-speculation-693268

 

ovo je navodno glumica koja ce da glumi glavni "novi" lik - unuku bena kenobija....nakon facepalma i teshenja samog sebe da ne treba da se nerviram sto ce film da sakuje (a "moracu" da ga gledam) namece se pitanje sto je kenobi srao anakinu za natali ako je i on sa strane umakao, i to u cokoladu ;oP

Link to comment
Share on other sites

Sto je najgore jja sam uveren da nece suckovati film, suvise je para tu u igri a vec planiraju brojne filmove šored ovog, a dizni se pokazao da zna da napravi zabavan film u dobrom univerzumu, ali takodje sam uveren da novi filmovi nece imati nikakve veze sa originalnim sw i treba gledati kao nesto potpuno novo

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...