Jump to content

StarWars - fully operational battlestation topic


SIN

Recommended Posts

Odgledah ponovo prvo u i drugu epizodu, jer sam ih gledao nešto umoran, morma da se ispravim za malu Leju, nije ona toliko loša sama po  sebi, ok, loše su pojedinr scene pisane i/ili režirane oko nje - otmica, kao i ono kad odjednom kao sve skonta i ne veruje ni Obi Vanu, i krene da beži, WTF :o

A vidim da je "kulturni rat" već počeo, šta ćeš kad se ne može bez toga, verovatno sam sad i ja rasista što sam rekao da riba loše glumi  :D 

A i nije to samo što ona loše glumi, bilo je loših ili nezaintersovanih glumaca i pre u Star Wars pa je neka magija radila da sve to bude ok, a ovde imamo kompletan fail od kastinga, preko režije scena sa njom, do same glume, sve se to spaja u savršenu oluju fejla koliko se riba loše uklapa i loše nosi ulogu, mislim, jebote, radi PARKUR, to nije njena odluka i krivica, to je NEKO napisao da hoće takvu scenu, odobrio, režirao, snimio, a da pri tom nije imao (ili nije slušao) osobu koja se razume u Star Wars, da kaže - Ej, ne ide parkur i Star Wars zajedno :D

Štaviše, deluje mi za nijansu manje loša i iritantna u trećoj epizodi, u odnosi na prve dve, možda se i ispegla malo do kraja sve oko nje. Ja čak nemam ništa protiv načelne ideje takvog lika, porekla, i neka je crna žena, nikakav problem, nego je egzekucija svega toga katastrofa za sada.

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mladenq said:

odgledah trecu ep, kenobijev 'duel' sa vaderom i beg nakon toga su u rangu scena jurnjave sa malom iz prve 2 ep, ako ne i gore

ne znam kako je moguce da su rezija i pisanje ovoliko losi

jedna reč - hiper produkcija!

 

Link to comment
Share on other sites

mislio sam i uprkos tome, tipa uzmes ovaj marvel, i gledas iz tog ugla hiperproduckija, standardno smece ali odrzava taj neki minimum kvaliteta/zabave

a ovo je bas kao da nikakvu 'proveru' nije proslo, videces ako budes gledao ovu gore scenu sa vaderom :d

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mladenq said:

odgledah trecu ep, kenobijev 'duel' sa vaderom i beg nakon toga su u rangu scena jurnjave sa malom iz prve 2 ep, ako ne i gore

ne znam kako je moguce da su rezija i pisanje ovoliko losi

To i ja velim, čudno skroz, a režirserkinjovka je zaslužna, čini mi se, za nekoliko dobrih  epizoda Madaloriana, znači dosta tu faktora ima što je ovako loše realizovano - režija, scenario, kasting, rokovi i hiperpodukcija, ko zna šra još...

Najgore je što na papiruu stvari i ne deluju tako loše zamišljeno, sve mislim da mi je pre serije neko sažvakao :

Spoiler

E, biće Obi, pati od PTSD, ne može da se bori, oslabio sa Silom, istraumiran, plaši se Vadera
Ima crnkinja inkvizitor naložena da uhvati Obija i dokaže se Vaderu, ali je istovremeno poreklom iz Start Wars ekvivalenta Cigamale/karton Sitija, pa je preziru i ostali inkvizitori, a i i ona njih, pa možda i prevagne do kraja da pomogne Obiju, ko će ga znati

I tako još neke ideje

 

Ja bih verovatno rekao DO JAJA, može snimaj... A onda vidiš kako su to sve traljavo realizovali, i krindž i nevera :(

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mladenq said:

a ovo je bas kao da nikakvu 'proveru' nije proslo, videces ako budes gledao ovu gore scenu sa vaderom :d

pa ne verujem, kad ste ga ovako napljuvali, možda ću pogledati na netu isečak, sigurno će biti kao beni hil leja :))

Link to comment
Share on other sites

dal je realno da posle mandaloriana toliko ukenjaju

bas sam se radovao obi wanu :[ 

mislim da su ga snimali samo kako cuti ide pustinjom zamisljeno uz zalazak sunca i koristi mind trick tu i tamo bilo bi OMG

meh

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, G!!! said:

dal je realno da posle mandaloriana toliko ukenjaju

I meni je nepojmljivo da tako ukake dobar pedigre i potencijal, nevezano za to koje jos price se odvijaju u univerzumu.

Zbog cega na silu (hehe) prave napete scene maltene u nizu, kad bar pola nema smisla (znamo da nema opasnosti po likove), a druga polovina ima detinjast "rasplet". Ovde treba jedan Venov dijagram za te "polovine", jer se tek nekoliko promila ne preklapa. Imamo neki video koji treba da proizvodi konstantno lucenje adrenalina kd gledalaca, a pravi kontraefekat.

 

Mnogo serija uopste pati od upravo ovog problema. Da li scenaristi ne umeju drugacije ili im producenti namerno traze takav spis... Verovatno je i jedno i drugo. Kad se samo setim nesrecne GoT 7 i 8 ,i onog trcanja od WW po smrznutom jezeru do hrida usred istog. Skolski primer nekvaliteta i jeftinoce pisanja.

 

18 minutes ago, G!!! said:

bas sam se radovao obi wanu :[ 

😞I know, same

crying-kid.jpg

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, G!!! said:

mislim da su ga snimali samo kako cuti ide pustinjom zamisljeno uz zalazak sunca i koristi mind trick tu i tamo bilo bi OMG

 

uuuu, Obi Wan kao sitkom! to bi moglo biti dobro.

naravno moraju da napišu "sithcom" da bi fora bila skroz!

Link to comment
Share on other sites

taman da odgledam nove sezone new gen star treka pa da se bacim na ovo, nekako

 

mozda im je stvarno samo potrebno da pisu nesto novo jer im recikliranje epskih likova i zapleta ide previse ocajno previse dugo

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, manson said:

joj scena kada beže iz Vejderove baze 😞 što reče neki random komentar negde, ovo kao da su iz Austin Powers uzeli 🙂 

ah, ono sa klincem ispod kaputa?

videh i to, i to je sad meme

ima celog obi vana da pogledam kroz mimove :)))

Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2022 at 4:27 PM, millanče said:

Ajde, sad, što ste takvi rasisti i seksisti, pa vam se ne sviđa serija? još da saznamo ko je peder u seriji, pa ćete da budete i homofobi 😄

ne znam, ali ova scena sa krijumčarenjem iz baze pod kaputom je def pobedila onu scenu sa trkom kroz šumu 🙂  tako da, ja ne bih gubio vreme 🙂

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky said:

ne znam, ali ova scena sa krijumčarenjem iz baze pod kaputom je def pobedila onu scenu sa trkom kroz šumu 🙂  tako da, ja ne bih gubio vreme 🙂

Bukvalno je za valjanje po podu i to, i posle kako odbija blastere, i kakav mim potencijal ima hrabri pilot Vejd :D

wade.jpg.5d8e2f7bbf5bee574acd0d66c3c5b040.jpg

 

A ja sam se, recimo, na ovu scenu kad Elarija Sand prebije dva stormtrupera milovanjem po kacigi usrao i upišao, prvo do smeha, a onda od muke :(

rofl.jpg.cadcbc50db98e0fc98d6f9e1aff164c2.jpg

  • Like +1 2

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

haha, bukv ne znas koja je retardiranija scena

da l to, da l krijumcarenje ispod kaputa, da l odbijanje speeder blastera sa 2m razdaljine, da l to sto kenobi udara stormtroopera lightsaberom 4x da bi ga oborio, ko da je motka u pitanju...

  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mladenq said:

haha, bukv ne znas koja je retardiranija scena

da l to, da l krijumcarenje ispod kaputa, da l odbijanje speeder blastera sa 2m razdaljine, da l to sto kenobi udara stormtroopera lightsaberom 4x da bi ga oborio, ko da je motka u pitanju...

Da, obije se prvo, pa onda prođe, još samo da sledeći put, da prostiš, padne i omekša i krene bespomoćno da mu landara lajtsejber  :D

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mladenq said:

haha, bukv ne znas koja je retardiranija scena

da l to, da l krijumcarenje ispod kaputa, da l odbijanje speeder blastera sa 2m razdaljine, da l to sto kenobi udara stormtroopera lightsaberom 4x da bi ga oborio, ko da je motka u pitanju...

sad kad čitam, možda su to sve namerno uradili kao neki vid testa, u fazonu, šta će sve SW fanovi da progutaju kada im serviramo.

i onda sa novim SW filmovima su otišli u tu jednu stranu woke, jak ženski lik na pogrešan način i tako to, dok sad ovde testiraju drugu krajnost, samu egzekuciju i snimanje 🙂

Link to comment
Share on other sites

mislim da su lagani u tom aspektu :d, secam se kad su oni novi sw filmovi izlazili, kakve su sve nezamislive gluposti fanovi branili/pravdali/objasnjavali

kao zbog toga i toga moze ovo, ili tamo negde nekad nesto pise sto bi objasnjava ovo, a ono samo disney retosi pisu neke woke besmislene gluposti jer im puca k i jer im se moze posto ce 'fanovi' gluperde da se polome da smisle objasnjenja za njihovo lenjo pisanje

tako ce biti i sad kad izadje ova lotr serija, bice neki trans-ginger crnja elf, pa ce price da budu ali TOLKIEN u knjizi toj i toj, appendix taj i taj, ne precizira da ne postoji mogucnost da elf bude trans-ginger crnja elf!

sta hocu da kazem, mislim da je taj test davno sproveden i da je prosao odlicno i da ce kvalitet samo jos dodatno da opada, posto ocigledno nebitno kolike gluposti, bez grama truda, se plasiraju, broj pretplata se samo povecava

mislim da ti bas rece na ovoj temi da je ovo nikad bolje doba za sw fanove, zbog kolicine novog contenta, meni se cini da je bas obrnuto, s obzirom koliko su usrali fransizu, a bukv beskonacan potencijal ima, 20% truda da se ulozilo, mogle su se vrh stvari napraviti

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mladenq said:

tako ce biti i sad kad izadje ova lotr serija, bice neki trans-ginger crnja elf, pa ce price da budu ali TOLKIEN u knjizi toj i toj, appendix taj i taj, ne precizira da ne postoji mogucnost da elf bude trans-ginger crnja elf!

haha realno, čak će i naći negde da piše "bio je mračan" i onda će da kažu "AHA, MISLIO JE DA JE CRNAC!" (mislim, igra reči na eng ofc bolje leži nego na srb :))

8 hours ago, mladenq said:

mislim da ti bas rece na ovoj temi da je ovo nikad bolje doba za sw fanove, zbog kolicine novog contenta, meni se cini da je bas obrnuto, s obzirom koliko su usrali fransizu, a bukv beskonacan potencijal ima, 20% truda da se ulozilo, mogle su se vrh stvari napraviti

jest' ja sam, e sad, fora je samo šta smatramo fanom.

dal' hardcore fan čita lore sve zna ili neko koga drma nostalgija ili pak neko ko je hehe volim ono viju viju baš je moćan onaj ima force etc, kapiram da je takvih dosta.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mladenq said:

mislim da su lagani u tom aspektu :d, secam se kad su oni novi sw filmovi izlazili, kakve su sve nezamislive gluposti fanovi branili/pravdali/objasnjavali

Sećam se da sam branio The Force Avakens da je dobar nastavak, samo mi smeta ubijen prerano Solo, i neće biti zajedno Luk, Leja i Solio ali ajde da vidimo, možda bude dobro... Ah, koaj sam budala bio, shvatio sam sa Poslednjim džedajem :(

 

8 hours ago, mladenq said:

sta hocu da kazem, mislim da je taj test davno sproveden i da je prosao odlicno i da ce kvalitet samo jos dodatno da opada, posto ocigledno nebitno kolike gluposti, bez grama truda, se plasiraju, broj pretplata se samo povecava

Ne mora da znači, to što pretplate rastu je neka vrsta balona, masovno se Disney+ "bandluje" manje-više besplatno uz ugovore za mobilne i koješta drugo što je ljudima tamo neophodno, dok je stvaran broj ljudi koji plaćaju D+ jer oće - skoro sigurno u opadanju. Oni sve to gde poklone D+ predstavljaju kao rast i nove plaćajuće mušterije, a realnost je ipak malo drugačija, i "get woke - go broke" sceanrio nije isključen još uvek.

 

8 hours ago, mladenq said:

mislim da ti bas rece na ovoj temi da je ovo nikad bolje doba za sw fanove, zbog kolicine novog contenta, meni se cini da je bas obrnuto, s obzirom koliko su usrali fransizu, a bukv beskonacan potencijal ima, 20% truda da se ulozilo, mogle su se vrh stvari napraviti

Jest, grozno je biti oldskul SW fan, iskreno, a stvar je još gora jer taj fan je ono što je i činilo toliku vrednost SW frašizi 4+ milijarde, jer on ne ide jednom da pogleda film i šlus. On ide na premijeru, pa na ponovno gledanje jedno, drugo, treće, kupi sve figurice, novelizaciju, majicu, DVD, Bluray SE release i tako u nedogled... Od tih novih proglresivnih fanova max možeš očekivati jedan odlazak u bioskop i možda mesec-dva dužu pretplatu, i da odu na tviter da brane i podrže trenutnu stvar, i napadnu svakog kritičara da je rasista, seksista ili homofob. To baš i ne plaća račune. Da ne pominjemo prazne bioskope i diznilende zbog virusa, ove skandale gde uče malu decu da budu pederi, padanje akcija, imaju oni problema sve više zbog toga što rade, uveren sam u to.

@Lucky Finansijski posmatrano, hardkor fan je ovaj što sam ga opisao u prethodnom pasusu, i po njemu su se lepo iskenjali prvo dekanonizacijom extended universe-a, a posle i svim ovim ostalim :(

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Lucky said:

e sad, fora je samo šta smatramo fanom.

reko' da ne gatekeepujem, svako je fan ko voli! :d

13 minutes ago, millanče said:

Sećam se da sam branio The Force Avakens da je dobar nastavak, samo mi smeta ubijen prerano Solo, i neće biti zajedno Luk, Leja i Solio ali ajde da vidimo, možda bude dobro... Ah, koaj sam budala bio, shvatio sam sa Poslednjim džedajem 😞

ne znam kako si mogao ono braniti, odma' jasno bilo kol'ko je retardirano :d, ali i ja sam otisao na poslednjeg dzedaja, cisto da potvrdim, nakon toga sam batalio

https://epicstream.com/article/star-wars-knights-of-the-old-republic-movie-tv-show-coming

2f3bcx.jpg

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...