Jump to content

StarWars - fully operational battlestation topic


SIN

Recommended Posts

On 1/10/2024 at 8:34 PM, cali said:

Din Djarin i Grogu bend, live @ Zappa Barka

To su objavili da prikriju katastrofu koju je izazvala najava da će da snimaju novi film sa Rej Dejzi Ridli, i da će da ga režira woke pakistanska režiserka dokumentaraca bez grama iskustva sa filmovima i bez i jednog semestra filmskog školovanja :) Sve je to samo najava na najavu, šta će uspeti od toga i u kojoj meri da realizuju je veliko pitanje. 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, millanče said:

To su objavili da prikriju katastrofu koju je izazvala najava da će da snimaju novi film sa Rej Dejzi Ridli, i da će da ga režira woke pakistanska režiserka dokumentaraca bez grama iskustva sa filmovima i bez i jednog semestra filmskog školovanja 🙂 Sve je to samo najava na najavu, šta će uspeti od toga i u kojoj meri da realizuju je veliko pitanje. 

ah da to je ona što reče da će "film mrzeti muškarci" ili šta već :))

a onda će da plaču kad fejluje na box officeu kako ga "nisu gledali muškarci pa je loše prošao" :))

Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2024 at 12:07 PM, Lucky said:

ah da to je ona što reče da će "film mrzeti muškarci" ili šta već :))

a onda će da plaču kad fejluje na box officeu kako ga "nisu gledali muškarci pa je loše prošao" :))

Upravo to, ali debilan izbor režiserkinjovkinje na stranu, ko je, zaboga, ostao željan još priče i dozivljaja Rej Palpatin posle ove trilogije nastavaka? 

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, millanče said:

Upravo to, ali debilan izbor režiserkinjovkinje na stranu, ko je, zaboga, ostao željan još priče i dozivljaja Rej Palpatin posle ove trilogije nastavaka? 

pa nije niko, ali tu se vrte pare, dovoljno će oni da naprave novih majica, lutkica, koječega na toj osnovi i da se dalje pozabave novim avanturama Rej  a kapiram da je pola ljudi već zaboravilo šta se dešavalo u prethodnim delovima :)) 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Lucky said:

pa nije niko, ali tu se vrte pare, dovoljno će oni da naprave novih majica, lutkica, koječega na toj osnovi i da se dalje pozabave novim avanturama Rej  a kapiram da je pola ljudi već zaboravilo šta se dešavalo u prethodnim delovima :)) 

Pa neće, ne pitaj, pls, kako znam :) Ništa od sequel trilogije se ne prodaje, ide samo Luk, Leja, Han, Čudlaka, Yoda i slično, i ponešto od prequel robe. I to znaju dobro 4+ godina minimum, i ipak se slepo drže svog đubreta, štaviše dupliraju ulog, reklo bi se. 

 

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, millanče said:

Pa neće, ne pitaj, pls, kako znam :) Ništa od sequel trilogije se ne prodaje, ide samo Luk, Leja, Han, Čudlaka, Yoda i slično, i ponešto od prequel robe. I to znaju dobro 4+ godina minimum, i ipak se slepo drže svog đubreta, štaviše dupliraju ulog, reklo bi se. 

 

moguće da si u pravu, nisam toliko pratio prodaju tih proizvoda, ali ako već idu samo luk i leja onda im je sejf da urade AI nove verzije njihovih "avantura" i završe tu priču sa milijardama 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Đina Karano tužila Dizni i Lukasfilm zbog otpuštanja iz Mandaloriana, Elon fifnansira advokate :)

Pre nekog vremena je izrazio ideju da planira da pravno pomogne svakog ko je izgubio posao ili "cancelovan" zbog izdeja iznetih na Twitter/X, i ovo bi trebalo da je prvo ostvarenje te zamisli.

https://www.hollywoodreporter.com/business/business-news/gina-carano-sues-disney-mandalorian-firing-lawsuit-elon-musk-1235817466/

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, millanče said:

Đina Karano tužila Dizni i Lukasfilm zbog otpuštanja iz Mandaloriana, Elon fifnansira advokate 🙂

Pre nekog vremena je izrazio ideju da planira da pravno pomogne svakog ko je izgubio posao ili "cancelovan" zbog izdeja iznetih na Twitter/X, i ovo bi trebalo da je prvo ostvarenje te zamisli.

https://www.hollywoodreporter.com/business/business-news/gina-carano-sues-disney-mandalorian-firing-lawsuit-elon-musk-1235817466/

ah da, sad si me podsetio na to, jer nisam mogao iz prve da skapiram što je Elon pristao da pomogne ovoj.

Mada, kad sam krenuo da čitam, prva rečenica je u fazonu "meni je bilo zabranjeno da kažem ono što je muškim kolegama bilo dozvoljeno" pa mi je to malo šnj, bolje da je ostala u svom originalnom fazonu, ali ajde, videćemo.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

ah da, sad si me podsetio na to, jer nisam mogao iz prve da skapiram što je Elon pristao da pomogne ovoj.

Mada, kad sam krenuo da čitam, prva rečenica je u fazonu "meni je bilo zabranjeno da kažem ono što je muškim kolegama bilo dozvoljeno" pa mi je to malo šnj, bolje da je ostala u svom originalnom fazonu, ali ajde, videćemo.

Lepo si primetio to, ladno se već na prvoj stepenici spotakla, pošto ovo veze nema sa polom.

Da piše i lupeta može svako sve tamo dok je u skladu sa "THE MEESSAGE", a ako si protiv, najebes, bez obzira šta je među nogama :) 

Opet se nadam da bi ovo moglo potencijalno da preraste u nešto veće od Depp-Heard suđenja. 

@Leonardo DyStopio neće Pedra dirati on ti je upravo jedan od tih sto mogu sve da lupaju jer je u skladu sa PORUKOM, on će uvek i večno glumEti sve u svemu, izgleda da je tačno da će biti novi Ričards u Fant. 4, nije sprdnja :) 

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Konačno se naterah da ponovo pogledam "prequel" trilogiju, znam da je nisam ni gledao mnogo, ep1 i 2 verovatno samo jednom i mnogo davno, i možda Osvetu Sita dva puta.

Sećam se momenata loše glume, jebenog Džaržara, i preteranog CGI, i "cheesy" dijaloga, i činjenice koliko su na ove mane skretale pažnju najpozantije recenzije ovih filmova (RLM Plinket reviews su među najpoznatijima). 

I znate šta? Sve je to istina, sve te mane su veoma očigledne, i opet su ep 1 i 2 (sutra cu 3) apsolutni POJAM razvoja lika, gradnje sveta i univerzuma, i blesave zabave, i teških, ozbiljnih momenata, apsolutni POJAM filmsko stvaralastva u odnosu na sranje koje je Dizni izbacio ukao "sequel" trilogiju. Po-jam. 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, millanče said:

Konačno se naterah da ponovo pogledam "prequel" trilogiju, znam da je nisam ni gledao mnogo, ep1 i 2 verovatno samo jednom i mnogo davno, i možda Osvetu Sita dva puta.

Sećam se momenata loše glume, jebenog Džaržara, i preteranog CGI, i "cheesy" dijaloga, i činjenice koliko su na ove mane skretale pažnju najpozantije recenzije ovih filmova (RLM Plinket reviews su među najpoznatijima). 

I znate šta? Sve je to istina, sve te mane su veoma očigledne, i opet su ep 1 i 2 (sutra cu 3) apsolutni POJAM razvoja lika, gradnje sveta i univerzuma, i blesave zabave, i teških, ozbiljnih momenata, apsolutni POJAM filmsko stvaralastva u odnosu na sranje koje je Dizni izbacio ukao "sequel" trilogiju. Po-jam. 

CGI iz amaterskih filmova i cheesy dijalozi su bukvalno komični momenti u prequelima iz meni nepoznatih razloga jer kao imaš milijarde, ko ti je pisao replike? :))

Link to comment
Share on other sites

On 2/16/2024 at 5:32 PM, millanče said:

I znate šta? Sve je to istina, sve te mane su veoma očigledne, i opet su ep 1 i 2 (sutra cu 3) apsolutni POJAM razvoja lika, gradnje sveta i univerzuma, i blesave zabave, i teških, ozbiljnih momenata, apsolutni POJAM filmsko stvaralastva u odnosu na sranje koje je Dizni izbacio ukao "sequel" trilogiju. Po-jam. 

Apsolutno, gledao bih prequele 20x zaredom pre nego bilo sta od diznijevog smeca...

  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

CGI iz amaterskih filmova i cheesy dijalozi su bukvalno komični momenti u prequelima iz meni nepoznatih razloga jer kao imaš milijarde, ko ti je pisao replike? :))

Pa Džordž je pisao, i u žurbi režirao :) I opet mi je bolje, sa svim tim glupostima, od TFA, TLJ i RoP. 

@mladenq upravo sam to i uradio, istina 1x, ne 20, i to je to :) 

 

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, millanče said:

Pa Džordž je pisao, i u žurbi režirao 🙂 I opet mi je bolje, sa svim tim glupostima, od TFA, TLJ i RoP. 

 

kad smo već na toj temi:

Колекционару из Аустралије, продат је сценарио за филм „Ратови звезда", који је глумац Харисон Форд, оставио у стану у Лондону, по цени од 10.795 фунти (око 12.500 евра).

Сценарио је пронашао један брачни пар, који је Форду, током снимања филма, издавао стан.

Осим сценарија, глумац је оставио и друге предмете, као што су распоред снимања, листа позива и разне белешке, које су у пакету продате купцу из Велике Британије за 4.826 фунти (око 5.600 евра).

Када је реч о сценарију, он је непотпун, са страницама у различитим бојама, и траговима ревизија. Такође, укључује сцене и ликове који су избачени из коначне верзије филма.

Глумчеве ствари биле су скривене 50 година у приватној кући у Нотинг Хилу у Лондону, Форду су била изнајмљена горња два спрата.

Možda su se tu krile neke nove priče! Možda i delovi za EP1-3! 🙂

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Lucky said:

kad smo već na toj temi:

Колекционару из Аустралије, продат је сценарио за филм „Ратови звезда", који је глумац Харисон Форд, оставио у стану у Лондону, по цени од 10.795 фунти (око 12.500 евра).

Сценарио је пронашао један брачни пар, који је Форду, током снимања филма, издавао стан.

Осим сценарија, глумац је оставио и друге предмете, као што су распоред снимања, листа позива и разне белешке, које су у пакету продате купцу из Велике Британије за 4.826 фунти (око 5.600 евра).

Када је реч о сценарију, он је непотпун, са страницама у различитим бојама, и траговима ревизија. Такође, укључује сцене и ликове који су избачени из коначне верзије филма.

Глумчеве ствари биле су скривене 50 година у приватној кући у Нотинг Хилу у Лондону, Форду су била изнајмљена горња два спрата.

Možda su se tu krile neke nove priče! Možda i delovi za EP1-3! 🙂

 

Zanimljivo skroz, pošto se nešto slično desilo Boyegi (Finn), izgubio/zaboravio scenario za ep. 9 u hotelskoj sobi negde pred izlazak filma. Pojavio se online, traženo 85 dolara :D

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, cali said:

Mene više zanima kad će Dizni objaviti OG verziju prve trilogije u visokoj definiciji. Sad kad se Lukas više ne pita ništa, ne postoji prepreka da se to desi.

Dobro pitanje. Da je ovo neka 2016.-2020. Godina dok je Dizniju išlo dobro, rekao bih ti da na takve stvari možeš da zaboraviš, jer njihov očigledni kurs je da se OT gurne u stanu i maksimalni fokus stavi na novokreirani content - što, iako mrzim Dizni, mogu da razumem u načelu. 

Danas je Dizni, međutim, upao u tolike pravne, finansijske i političke probleme i kontriverze, od kojih je možda najinteresantniji taj rat sa Elonom Muskom, u kome se Musk udružio sa investitorima koji planiraju otkup akcija, ulazak u odbor i velike promene. To sve  budućnost čini, u najmanju ruku - neizvesnom :) i svakakvi prevrati i ludorije su moguće. Dobar članak koji lepo sumira ovo. 

https://www.washingtontimes.com/news/2024/feb/13/editorial-elon-musk-casually-floats-idea-of-buying/

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

On 2/18/2024 at 7:48 AM, millanče said:

Zanimljivo skroz, pošto se nešto slično desilo Boyegi (Finn), izgubio/zaboravio scenario za ep. 9 u hotelskoj sobi negde pred izlazak filma. Pojavio se online, traženo 85 dolara 😄

85 dolara? pa to mora da je bila neka greška 🙂 opušteno je mogao da dobije 85 hiljada za to verovatno 🙂

em scenario EP9 em bio kod ovog u vlasništvu itd 🙂

23 hours ago, millanče said:

Danas je Dizni, međutim, upao u tolike pravne, finansijske i političke probleme i kontriverze, od kojih je možda najinteresantniji taj rat sa Elonom Muskom, u kome se Musk udružio sa investitorima koji planiraju otkup akcija, ulazak u odbor i velike promene. To sve  budućnost čini, u najmanju ruku - neizvesnom 🙂 i svakakvi prevrati i ludorije su moguće. Dobar članak koji lepo sumira ovo. 

 

zanimljivo, nisam ovo ni ispratio, baš me zanima koji im je plan, kapiram neki vid "hostile takeovera" ali nesam školovao da bih znao tačno kako to mogu da izvedu, mimo redovne kupovine akcija itd, uključivanja u vlasništvo etc.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

85 dolara? pa to mora da je bila neka greška 🙂 opušteno je mogao da dobije 85 hiljada za to verovatno 🙂

Mogao je da trazi i 85 miliona, ali koja bud bi platila vise od 5 dolara za star wreck 9 scenario...

A mogli su i da tuze da im se vrati scenario

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Leonardo DyStopio said:

Mogao je da trazi i 85 miliona, ali koja bud bi platila vise od 5 dolara za star wreck 9 scenario...

A mogli su i da tuze da im se vrati scenario

pa ko god je bio spreman da plati xyz dolara za VIP projekcije, da kupi milijarde dolara mercha iz filmova itd, platio bi i za ovo.

a skriptu ne okači na ebay u americi da se kupi, može da proba nešto po aziji, sigurno bi se našao neki kupac u Kini npr 🙂

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...