Jump to content

StarWars - fully operational battlestation topic


SIN

Recommended Posts

Nisam siguran koja je logika sa krilima koja se povlače unazad na ovom U-Wingu, tj preciznije rečeno nisam siguran koja je njihova uloga kada su napred. I X-Wing i B-Wing imaju s-foils koji se otvaraju kad kreću u napad, pretpostavljam da bi imali raširene pozicije s kojih pucaju laseri da bi lakše uhvatili metu u središtu. Ovo mi nekako nema smisla ali možda ja nešto propuštam :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Dandy said:

Pa pošto se spušta u atmosferu, kapiram da mogu da imaju ulogu u aerodinamici tokom leta.

Posle sam jos nesto razmisljao na tu temu pa mi pade na pamet da funkcionise kao kod satla - rasirena su krila za standardni let a skupe se prilikom iskrcavanja trupa verovatno da bi moglo vise letelica da se paralelno postavi prilikom sletanja i iskrcavanja. Ali mi se onda javi drugi problem u glavi - zasto se onda zove "wing" kad je to bilo ime koje su koristili samo za lovce/bombardere, ne i transportne brodove? Ili je mozda to neki kao bombarder/transport? Ah, toliko dilema :)

32 minutes ago, Lex said:

Mene zanima zašto je taj U-Wing prestao da se proizvodi/koristi u kratkom periodu između Rogue One i A New Hope?

Mozda su svi unisteni u Rogue One? :) Meni jedino sto pada napamet jeste ako je neka vrsta bas desantnog broda a u druge tri epizode nismo nijednom videli neke velike kopnene ofanzive Pobunjenika. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

jeste uposte gledali klip (tj samo prvih 3 min dokle traje razgovor o brodu?) i ako jeste da li ste imali ukljucen ton? =o)
kaze covek da je i gunship sem sto je transporter trupa (tj nekakav univerzalni desantni brod) tj da kad pruza podrsku iz vazduha i treba da bolje manevrise da "otvara" krila...
 
naravno, sve je technobabble, kao i bitnoca aerodinamike kad imas antigravitacione motore... Mill. falcon koji je aerodinamican ko cigla drzi korak sa tie fighterima i unutar i van atmosfere tj aerodinamika je abitna =o)
jednostavno, pomicne komponente izgledaju kul i zdrVAo (plus - new toys to sell!)

prica o smislu X i B - wingova (a Y i A? gde su njima "krila" ;oP (i sta je B, tacno kod B-a =o))) takodje pada u vodu kad uzmes arc-170 (jedan od 2 broda iz kojih je "nastao" x-wing (drugi je z-95)) koji ima klasicna avionska krila (sa laserima na krajevima) a sa gornje i donje strane krila izlaze s-foils na čijim krajevima nema lasera nego sluze ko zna cemu, jer su laseri su fiksirani na krajevima krila...
tako da, ono, il ti se svidja ili ne i to je to...a izgleda kao da je neko stavio dve daske sa strane i korpu odozdo na t-47 snow/airspeeder =o)  (ili ekstremno ogoljena varijanta onog cool sith broda iz SWTOR)

zapravo, najbitnije je ono sto kaze Lex - kako su svi nestali odjednom? =o)
nije ih bilo ni u ep3 (i ranije) niti u ep 4 i kasnije (a ni u clone wars i rebelsima do sada)....
naravno, moze da se smisli objasnjenje zasto se to desilo (veliki gubici tokom akcija/napustanje proizvodnje i fokus na brodove maznute od imperije) al sve se svodi na to da oce da valjaju nove igracke =o)
ako su pazljivim retkonovanjem uspeli da se operu od neplaniranog rasizma u prva tri filma (Lando je jedini non white lik u njima, 0 azijata i latinosa, svi "alieni" su belci sa i bez maske) sta je jedan besmisleni dodatni brod? =o)))

Edited by Kole
Link to comment
Share on other sites

Ah... apropo "slova" koja predstavljaju brodove. Ona su vezana za to na koje slovo liči neki od profila broda.

X wing liči na slovo X kada se gleda spreda (ili otpozadi).

Y wing liči na slovo Y kada se gleda odozgo.

A wing liči na slovo A kada se gleda odozgo.

B wing liči na slovo B kada se gleda iz profila.

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

ma znam to, ali zverko se uvatio za "wing" u u-wing, tako da nisu bitna krila sama po sebi nego izgled celog broda...mada i tu imamo "problem" jer su u pitanju oblici slova po latinicnoj abacedi, a ne star wars aurebesh (koji je nakon sto se rasirio medju hard core fanovima retkonovan u default font/alfabet u sw) ;oD

Link to comment
Share on other sites

Vidiš od cele te priče oko letilice iz videa meni ostalo samo u pamćenju "i vidite mi smo ga "tajno" otkrili u Rogue One konceptu prošle godine", posle toga sam samo bacio peglu :D

Što se B-Winga, a mislim da mi je to ostalo još iz igre X-Wing originalne je meni ostalo da je ovo B:

B-WingColours.jpg

A A-wing i Y-wing nemaju promenjivu konfiguraciju, to je ok, ne kažem ja da moraju da imaju, nego da mi je kod ranijih ta imala više smisla. Ok, ima smisla za taj ARC-170 što kažeš da ni tamo nije baš nešto lepo izdizajnirano, ipak realno sve iz ep4-6 ima mnogo više smisla nego sva ostala sranja koja prave :)

Ali i u pravu si za to da nema potrebe da razmišljamo nešto dublje o tome, to je samo još jedna igračka da se proda :(

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Isto se pita neko u komentarima na redditu:

I am confused as to why a Stormtrooper is holding a stormtooper doll as well.  I just hope this make up for the lacklustre blockbuster season of '16.     

a ovo je odgovor/nagadjanje:

It's a war movie trope to see, or have a character pick up, a child's toy when there's been a battle around civilians or settlements.

fml

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...