Jump to content

StarWars - fully operational battlestation topic


SIN

Recommended Posts

19 hours ago, Kole said:

ipak, najvise je kriv lol nidzha koji je pomenuo t5 nicim izazvano

 

Trebalo je da pomenem kako se igra sa zmajevim jajima i potom jaše zmajeve iz nedelje u nedelju nekako s'proleća? To bi te zadovoljilo? :)

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

nakon imperije naravno....ako je imperija iza RotJ trolololo ;oP

srsly film skroz valja...ima nekih problema, mahom minornih, other than that full kidanje

 

ali o svemu tome kada vise ljudi pogleda film - spoiler rules i dalje vazhe, mada ono, ko je gledao ep4 zna najbitnije o ovom filmu...

 

Link to comment
Share on other sites

Propušteno nekoliko prilika, verovatno da ostane pg13.

Zvuk najveća mana filma, ostalo 10/10.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ne može da se spojluje o čemu se radi u filmu, ali naravno da može da se dobrano spojluje film lol.

Što se kritike tiče, mislim da Dizni ovo nije podmazao kao EP7 jer su procenili da je tanak film. To dokazuju i oni rišutovi, koji se ipak tu i tamo osete.

Međutim, mene nervira što se sad svi prave šmekeri iako su dizali u nebesa EP7, a sada izbegavaju da kažu ono što je ključ za ovaj film:

  1. da nije SW, bio bi bezveze
  2. jeste sw i zato je kul

Naravno da jedno parče globalnog fenomena starog 40 godina sa semireligijskim followingom ne može i ne bi trebalo da bude razmatrano objektivno. Mislim da bi to moglo samo tipa da se franšiza da u ruke nekom kao što je Nolan i da ga pustiš da uradi 18+  i onda da vidiš jeste li film ok ili nije.

Ovaj tip što je režirao mnogo bolje kapira srž SW od DžejDžeja, koji je ipak radio ctrl+c za osnovne trope - vidi se po gomili odličnih referenci i po tome što se nije odlučivao za 100000 glupih kamea.

Ovaj razume svemirske bitke, a najvažnije je što se odlično snalazi sa očekivanim i silnim jednodimenzionalnostima i površnostima likova, a u tome mu pomaže super kast.

Svi oni jesu akcione figurice, ali funkcionišu, a naročito me je iznenadila cicka. Ona je tačno na granici, a ja sam mislio da će me smoriti još jedan "snažan ženski lik" posle Rej.

Promašio je tempo možda u prvih 20-ak minuta, a meni je jako žao što je poslednja trećina ipak odrađena u strožim okvirima rejtinga i franšize. Žao mi je što nije bio hrabar (ili mu nisu dali) da ode malo ili u spilbergijanski teatralni finiš ili u neki hard kor Divlja horda kraj fazon.

Na kraju, ja sam priželjkivao štrokavi Band of Brothers sa X-Wingovima i blasterima, što naravno da nije bilo realno. Ipak, dobio sam zadovoljavajući film i nek puše kurac svi koji u ovome traže Skorsezea.

Dakle, film jeste "odrasliji" i kao fol gritty i štrokav (kostim je za Oskara bukvalno kako su odradili retro fazon) i ako kao ja mislite da je X Wing nešto najsavršenije što je čovek dizajnirao, morate gledati film.

@G jeste bolji od EP7, ali mislim da prosto nije uporediv sa epizodama, nije taj fazon.

Na kraju, mislim da je ovo prvo i poslednje što će poluobjektivno valjati u spin ofovima. Koliko mi se čini, sve ostalo će biti character focused i misilm da će smoriti vrlo brzo.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

puši ga :)

realno, ko voli SW nek gleda i nek uživa, ko hoće da smara KAKO JE GLUPO, nek ne gleda.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

bila je sinoc zatvorena predpremijera vudu, sto bismo pricali napamet? =o)

exi ko sto rekoh, ep4 je spojler, al ko sto g kaze to su okviri...a detalje neko da spojluje treba za ista da bude dokon i maliciozan...za to postoje spoiler tagovi - brisacemo i nesakriveni spoiler content i zhaljenje na sadrzaj unutar spoiler tagova, nije tesko biti fin =o)

zwerko, ja sve manje postujem randose sa neta, meta i rotten su odavno prestali da budu relevantni...nego lepo uzmes chicago tribune i kermodea (i eventualno mcweenyja, al on je fanboy) pa istinu trazis u sredini izmedju toga....agregator koji pravi sredinu izmedju 30 opisa od kojih su 25 manje kompetentni od hipotetskog "random forumasa" da kazu bilo sta o filmu je glupost sama po sebi...i onda sa tim u vidu - losija reakcija na ovaj film je zapravo reakcija na to sto su ljudi za godinu dana skontali da je ep7 ok i zabavan film al da je van sw okvira toliki prosek da to nije normalno
i ostale fansize imaju taj trip...tipa st3 je losije prosao od tragicnog stid khana upravo kao reakcija na prethodni deo u seriji, a ne na sam aktuelan film...

problem za ljude koji bi odmah objektrivan review je sto se dugovecnost i kvalitet filma iskristalise nakon vishe meseci, pa cak i godina, a ne na osnovu pisanja ogranicenog broja likova koji to rade manje ili vise dobro

ovaj film ima i bolju atmosferu od ep7 i bolje je uoblicen (iako se hevi oslanja da neke stvari znas od pre)

tipa 

kad ispisuju planete...pa bude "jedda - an empire occupied moon" (znaci objasnjenje dok se slece na planetu, lol, ko da ljudi ne mogu da u prvih 10 sec vide da je imperijalna okupacija u toku)
a onda posle toga samo "yavin 4" (jer ko ne zna sta je yavin 4 nek jede govna sto je doso da ovo gleda kao prvi sw film)

dakle, zaista mislim da je bolji mnogo od ep7 i to van SW perspektive 
ne samo sto je originalniji, a u ocigledno nametnutim je okvirima, nego sto je, ko sto Pavle kaze, za kormilom bio covek koji razume sw i sf i pripovedanje i bitke infintezimalno bolje nego VaDzhejDzhej (znaci film NEMA misteriju, misterija NE postoji i film je ne samo bolji iako nema misteriju nego je bolji ZATO sto nema misteriju).

Takodje "kameo" uloge itekako postoje, i to ne samo "velike face" nego i sporedni likovi iz kasnijih epizoda koje ne ocekujete tamo gde ih vidite (mene je odusevio momenat kad sam skontao da su prenosili lica par pilota iz kasnijih filma koje vidis ovde nekoliko puta na delic sekunde) ali je point kako su sve scene sa njima uradjene, nisu kao kod jja -"vidi ovo, memba this" nego je ili smisleni deo svega ili je simpatican detalj na kom se ne tavori

i da, toliko stvari su figurice, jugle trooperi i u-wing ima da budu hit (al tek posle k-2 koji je fenomenalan, alan tudik car)

 

Link to comment
Share on other sites

zaboravih da kažem, smrt onome ko je izmislio 3d za bioskope.

Spoiler

K2 je fantastičan!

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Kole said:

zwerko, ja sve manje postujem randose sa neta, meta i rotten su odavno prestali da budu relevantni...nego lepo uzmes chicago tribune i kermodea (i eventualno mcweenyja, al on je fanboy) pa istinu trazis u sredini izmedju toga....agregator koji pravi sredinu izmedju 30 opisa od kojih su 25 manje kompetentni od hipotetskog "random forumasa" da kazu bilo sta o filmu je glupost sama po sebi...i onda sa tim u vidu - losija reakcija na ovaj film je zapravo reakcija na to sto su ljudi za godinu dana skontali da je ep7 ok i zabavan film al da je van sw okvira toliki prosek da to nije normalno

Ali na Metacriticu su još uvek samo novinarski review-ovi :) Zato i poredim samo ovo što sad pišu u odnosu na EP7 pa konstatujem da su ga popljuvali. Naravno random likove sa neta je i suvišno komentarisati. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

meta i roten JESU randosi jer je agregator, ne misljenje osobe koju cenis =o)

novinar gamespota koji napise u opisu heroja 6 "ovo ne valja jer ne vidim protivnika od pocetka igre" je ekstremni primer situacije da se angazuju ljudi koji znaju nesto (kako se koristi tastatura i mish valjda), ali ne znaju dovoljno (izmedju ostalog sta je fog of war)...isti slucajevi i te kako postoje medju filmskim kriticarima

zato kazem da u nasim godinama trebas imati nekolicinu named lokacija i ljudi na netu cije opise citas, tipa bbc-jev mark kermode ili majk filips iz chikago tribuna...naravno, to je primer ljudi cije opise ja citam jer su njihovi stavovi najcesce u istom smeru kao i moji...

what i'm saying is sam si kriv sto gledas agregatore kao pouzdan izvor informacija/saveta ;o))

 

Link to comment
Share on other sites

Problem je što ako čitam opis onda nemam potrebu da idem da gledam film :) Hoću reći ovo gledam samo kao neki trend, tipa ocene novinara za EP7 su bile dosta bolje nego Rougue One. Što smo po sebi ne znači ništa jer ja smatram da je film sranje a većina njih je bila oduševljena :) U tom smislu je činjenica da je R1 dobio lošije kritike možda i pozitivna :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Morate biti svesni još jedne stvari, a to je da u retardiranom review svetu kakav je u poslednjih pet-šest godina - ocene za fandom filmove kakav je R1 mogu biti isključivo ili NULA ZVEZDICA ili STO ZVEZDICA. 

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Evo sad čitam, lik mrtav ladan napiše "OVO JE RATNI FILM I TO JE PROBLEM STAR VORS NISU RATNI FILMOVI NEGO SU SMEŠNI" :)))))))))))))))))

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

na isti nacin na koji je Gidra: Rodjen kao ratnk komedija ;oP

ne znam, kapiram da je film malo mracniji (i da je veliki deo majstorenja na filmu ovog leta bio upravo da se film napravi "manje mracnim i ratnim") ali cela ta prica da film nije za decu i da je hevi i ratni...pa u ep4 u prvih 10 min postoji gushenje, spaljivanje i odsecanje ruku i to je film za decu...moroni =oD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...