Jump to content

StarWars - fully operational battlestation topic


SIN

Recommended Posts

u toj vašoj ekipi dakle pored kojota kojeg uvek moraš svuda posebno da zoveš jer je kojot imate i koleta kojeg uvek moraš posebno da zoveš jer fura nokiju 3310 :D

get with the times boys

Link to comment
Share on other sites

Она мала друга Ема је слатка. Црнац, политички коректан. Спец ефекти, 20 год касније су ОК.
Али је све остало рециклирано и већ виђено. и ликови, и сценографија .... Овом логиком можемо до епизоде 201 да терамо са сјебаном и одметнутом децом.
Али како нам 2016 долази Дан незисности 2, са истим цитатима из првог филма, редиклажа је у моди.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

haha, odlično.

Она мала друга Ема је слатка. Црнац, политички коректан. Спец ефекти, 20 год касније су ОК.
Али је све остало рециклирано и већ виђено. и ликови, и сценографија .... Овом логиком можемо до епизоде 201 да терамо са сјебаном и одметнутом децом.
Али како нам 2016 долази Дан незисности 2, са истим цитатима из првог филма, редиклажа је у моди.

realno, ima negde ona fora na netu "jedna porodica koja sje*ava galaksiju oduvek" :)

Link to comment
Share on other sites

odgledah i ja napokon ovaj novi star wars. Namerno sam sacekao malo jer je hajp bio neizdrziv kao i smaranje sa dizni marketingom 

elem:

spoilers incoming

Filmu ne bih dao vecu ocenu izmedju 6 i 7. Moje misljenje je da je fotografija uradjena odlichno, rezija na, do sada, najboljem nivou od Dzej Dzeja, kasting odlichan i generalno dobra gluma svih (adam drajver i Domhal glison na prvom mestu, pa posle njih Harison Ford, samo zato sto je on imao manje da dokaze i znao je kako treba da odigra Han Soloa (repriza iste osobe)), muzika sabija....ali film je razocaravajuce krajnje lenjo napisan, bez ikakve smelosti za necim novim (osim sablje sa rukobranom), bez rizika, bez ikakve maste i hrabrosti - kao rimejk epizode IV. Fanovi SW su kukali da prequeli nisu pravi SW, ali izgleda po imdb oceni da je SW konzervativniji nego sto sam ja to ikada i pretpostavljao. ovo je bolje od prve tri epizode definitivno, jer nema idiotskih likova (Dzar Dzar, pickasti Vejder, itd) ali prequeli su imali toliko novog i nevidjenog u svakom filmu, pa i u najgorem (episode I) da si barem mogao biti zainteresovan pitanjem - sta cu sada da vidim. Prikveli su dakle imali problem sa likovima, ali im nikada nije falila vizija, raznolikost, osecaj da si u kompleksnom univerzumu. Okej, mnogima je taj univerzum bio dosadan zbog politickih mahinacija u Senatu, ali nekako si imao osecaj grandioznosti i "istorije", sta cu da vidim u sledecoj sceni.... Dok u ovom filmu:

1. opet zvezda smrti - koja ima iste probleme kao prve dve, dve ili tri decenije nakon unistenja istih ali sa istim slabostima ali sa josh vecim wtf momentom - planeta koja se napaja lokalnim suncem dok ga ne pojede, i sta onda - pomere je do sledeceg dok se zivot na istoj nastavlja kao po planu ... ok, ovo je fantazija i sw je uvek zahtevao high bullshit threshold, ali koliko vishe zvezda smrti, pogotovo jer znamo da ce i prvi spinoff film "rogue one" najverovatnije biti o timu koji je ukrao planove prve zvezde smrti, koje je posle princeza leja dobila itd.... dakle dosta vishe zvezdi smrti.

2. Znam da je expanded universe odbacen ali zar je opet pricha morala da se vrti oko porodice Skajvoker u sapunica stilu. Postoje filmovi i to franshize u kojima imate glavne likove koji su uvek tu ali oni nisu razlog i osovina filma, nego samo kao inhibitori i katalizatori radnje koja se ne vrti oko njih - Mad max na prvom mestu.

3. za jedan film koji je zamisljen kao pocetak nove trilogije - nisu uradili nista sa Po Demeron-om, Fazmom koju su gurali u svaki trejler da bi imala tri recenice u dve scene i to u drugoj je samo tako dala shifre stitova na planeti (koju izgleda zna praktichno svaki pesadinski oficir) dok je Rej lik koji od starta (bez ikakve obuke nakon 4,5 godine zivota) lik koji sabija u svemu (ajde moze da nauchi da bude mehanicar, pilot) ali praktichno da jebe kevu u rukovanju silom, nakon dva dana je ono kao - moramo da imamo snazni zenski lik odmah, sada, odma'. 

i generalno mogao bih da predjem preko nekih drugih gluposti (budjenje R2D2 bez razloga, gluposti sa kartom) ali ne mogu da budem zadovoljan filmom koji mi nije nista novo iz univerzuma dao, nego je sve delovalo kao New Hope 2.0

i da, Princeza Leia je trebala da umre a ne Han Solo iz dva razloga. Keri Fisher, posle decenija alkoholizma i kokaina deluje i glumi uzasno i da je umrla ona a ne Han Solo, ne bi opet imali "daddy issues" kod glavnog negativca a i bolji glumac, trenutno, bi mogao da nastavi sa radom.

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

SW: Episode VIII delayed from May 26th, 2017 until December 15th, 2017.

ako se neko pita zašto - potencijalni odgovor:
Rian Johnson is rewriting his script for Episode VIII due to fan response to The Force Awakens. He is reducing screen time for two new female characters that are supposed to appear in the movie and spending more time with Rey, Finn, and Poe instead.

Link to comment
Share on other sites

SW: Episode VIII delayed from May 26th, 2017 until December 15th, 2017.

ako se neko pita zašto - potencijalni odgovor:
Rian Johnson is rewriting his script for Episode VIII due to fan response to The Force Awakens. He is reducing screen time for two new female characters that are supposed to appear in the movie and spending more time with Rey, Finn, and Poe instead.

kul je znati da slušaju fanove.

ali bi mi isto bilo kul da u jednom trenutku saznamo koja je bila ideja u startu a kako su je onda promenili.

Edited by Lucky
Link to comment
Share on other sites

ajmo kladžu za epizodu u kojoj će finn i onaj pilot da se smuvaju. ja ipak mislim da će u poslednjoj, ali će u drugoj/osmoj sigurno biti još više očijukanja.

Slazem se, ali se onda postavlja pitanje ko ce da jebe Rej...morace da uvedu nekog novog lika u epizodi 8....

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Gledao ponovo, ovoga puta u normalnom bioskopu. Moram reci da sam s tehnicke strane ocekivao malo vise, imaju par nekih fejlova u 3D-u koje verovatno ne primecuje 99.9% ljudi, ali opet mi je cudno da se to provuklo tako ozbiljnoj produkciji. Plus sto sam sad isao sa dodatno smanjenim ocekivanjima pa mi je film bio nekako laksi i mozda cak i interesantniji. 

SW: Episode VIII delayed from May 26th, 2017 until December 15th, 2017.

ako se neko pita zašto - potencijalni odgovor:
Rian Johnson is rewriting his script for Episode VIII due to fan response to The Force Awakens. He is reducing screen time for two new female characters that are supposed to appear in the movie and spending more time with Rey, Finn, and Poe instead.

kul je znati da slušaju fanove.

ali bi mi isto bilo kul da u jednom trenutku saznamo koja je bila ideja u startu a kako su je onda promenili.

Ovo nekako propustih pa da se vratim - meni je to bas smor. Jer nekako ocekujem da film bude kreativni izraz autora a ne rezultat istrazivanja kako fokus grupe reaguju na prethodni nastavak pa sta treba forsirati u sledecem. Voleo bih da film bude vise neki umetnicki iskaz a manje dobro marketinski uokviren proizvod. I bas na drugo gledanje primetis gomilu stvari koje su satro omaz prvom filmu, a zapravo su namerno ubacene tu da bi fanovi rekli "jao kako kul, eto ponovo se robot bori da se ne raspadne kad prave manevre svemirskim brodom" ili tako neke gluposti koje su mozda bile simpaticne u prvim filmovima ali se ne mogu doveka reciklirati. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Slažem se da nije kul da se menja u skladu sa fokus grupom, ali sa druge strane nemam problem sa tim da se menja ako "svi" smatraju da je nešto fejlovalo. Bez obzira na broj istraživanja i puštanja ciljnim grupama i šta god koje su mogli da urade pre nego što su završili film, ništa ne može da zameni milijardu ljudi koji su ga zapravo odgledali, odnosno siguran sam da ni sami nisu baš svesni nekih grešaka koje su učinjenje, a nekih kojih su svesni su verovatno na fazon "ma, ovo nikome neće smetati". tako da taj neki balans između ta dva bi mi bilo ok.

Link to comment
Share on other sites

Meni je uopste malo bezveze taj koncept gde neko umetnicko delo se prilagodjava zahtevima publike, pre smatram da bi trebalo da bude obrnuto. Lupam dodje Pikaso i istripuje neku sliku i onda ljudi vide i kao "fuj, grozna je, treba da bude vise realisticna" i onda Pikaso sledecu naslika u full realizmu umesto da izmisli kubizam :)

Hocu reci da je originalni Star Wars bio uspesan jer se poigravao sa do tada nikada iskoricenim konceptima, doneo je nesto novo. A novi em sto samo reciklira koncepte starih filmova, em sto jos onda marketinski obrade na nivou "ovi su se likovi svideli ljudima u filmu, daj jos njih, koji ce nam kurac sad jos neki novi". Valjda su ti novi tu i bili ubaceni zbog neke price? U tom smislu mi je cak da kazemo postenije ono sto je Lukas uradio s prva tri filma, zasrao je, nikome se nije svidelo, glupi su, sve je to ok, ali ako nista bar su iole originalni, nije samo reciklirao ono sto je vec postojalo. 

  • Upvote (+1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...