Jump to content

Gde i koji GPS uzeti?


Recommended Posts

idem do grcke autom pa bih uzeo GPS kako bih olaksao sebi putovanje. gledao sam u mesari i nema ispod 100e. treba mi da ima opciju za upload mape i za pustanje muzike? sta bih jos trebao da uzmem u obzir sto moze biti bitno prilikom kupovine GPSa? poy

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

nemas neki smartphone koji ima GPS chip? ima i onih varijanti da kupis GPS receiver pa ga povezes sa telefonom bluetoothom, to je kao jeftinija varijanta ali u praksi ne radi bas najsjajnije i ume da se baguje

od ovih dedicated GPS uredjaja, rekao bih da Garmin ima najbolje mape za nas region (i eventualno iGo)

Link to comment
Share on other sites

ako ides ka halkidikiju, ima jedno skretanje sto garant masis bez obzira na GPS :)

Znas sta je dobro pored GPS-a? Uzmes SAT emisiju mirka alvirovica gde ide put grcke, skines je i stavis na telefon/tablet/laptop i gledas dok vozis povremeno.

http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/RTS+1/1116418/SAT.html

Korisnije od GPS-a, a malo i naucis i uzivas

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Priznaj koliko te Mirko placa Igore!

Salim se, svakako mu jesu korisni ti saveti, mene samo malo smara sto neke restorane reklamira svake godine da bi mogao tamo da zdere za dzabe :) Mada fakat nisu losi, a verovatno bih i ja isto da sam na njegovom mestu.

Elem, ja bih se slozio s idejom da ubacis navigaciju na mobilni, ukoliko imas bar neku Sybian Nokiu, meni je na tome Garmin radio super. Plus sto je put do tamo izuzetno lak, samo imas deo onaj tamo kod Soluna, ali i tu je bolje da pratis znakove pomno nego da se oslanjas na GPS jer na nekim mapama nema svih skretanja sto rece Igor. Nemoj uzimati navigaciju za 100 evra, ne isplati se realno, bolje uzmi neku polovnu Nokiu ili tipa onaj Alcatel One Touch, mislim da je on oko 100 evra bez ugovora.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

a verovatno bih i ja isto da sam na njegovom mestu.

ах, то некако већ знамо.

:)

џи-пи-ес кошта око 12-12к динара са мапама за Грчку. пробај Престиђио.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ne treba ti gps za taj put, bitnije je da unapred isplaniraš rutu i da pažljivo gledaš putokaze. gps će eventualno pomoći da pronađeš konkretnu adresu kad već stigneš u ciljno mesto. gps navigacija je sranje, generalno. :)

Link to comment
Share on other sites

tako je, malo avanture nije na odmet, jebes put ako gledas u strelicu koja ti govori gde da ides. Dakle :

1) Google mape odstampane sa planom puta i upisanim komentarima

2) Mirko alirovic

3) GPS za svaki slucaj :)

Uzivaj

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

to sam i imao u planu pa mi devojka pomenula da mozda uzmemo GPS i rekoh da se raspitam kakva iskustva imate. imam neki samsung 8800 ne znam da li on moze da podrzi GPS?

@igor hah to sam prvo i uradio studiram ga vec nedelju dana :)

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Tͨ̉͗ͨͬ҉̨͇̞̱͚̟̹ḩ͎͎͎͔̲̙̟̝̓ͫ͌̀̎̂r̤̩̻̹̫̊͊̉ͪ͐ė̺̣͕̝̠̩̱̰ͬ̿ͧ̎ͣ̔͢͢͢a̛̟̟͙̼̹ͧ̈́͒ͪ̀̾̏ͥ͠ḑ̺̠͖́̈́ͤ͘͞ ͇̞̠̪͎̥̇̒̏ͮ̔͘͡ͅN̄̊͏̙̙̬͖̳͎̀ͅe̫͙̠̹͇̺̅͂̀p̧̹̭͙̻̹ͨ͛̒ͭ̅̾̆ō̶̮̠̬͈̫͉̩̙̱͜͞č̢̤̤̥ͦ̇̀̚ͅĩ͐͗ͬ̑̓ͨ͒͒͟͝͏̰̹̣̥͓̙ṽ̽ͭͦ̋̈́͛͒͏̮̻̦̗̮̝̦ṣ̷̩̝͚̠̌ͤͬ͌ͬͤį̬ͦͯ!

 

Treba mi GPS za primarno gradsku vožnju, eventualno po Srbiji, za gospođu, iskustva, saveti, preporuke, unapred zahvalan

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Ne odgovara mi ništa za šta ću ja da budem objektivno kriv kad ne radi :)

Jel radi GPS na telefonima bez neta ? Ako moram da ulazim u bilo kakav ugovorni odnos sa najnižim šljamom govnima i hohštaplerima i plaćam im 100€ godišnje za mobilni net samo zbog toga radije ću da dam 150€ za GPS uređaj

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Pored iGo koji sam i ja dosta koristio takodje i Here mape rade bez neta sa navigacijom i svime. Doduse nisam licno testirao pa ne znam preciznost i ostalo, ali je najjednostavnija metoda. Naravno punjac se podrazumeva za sve iz prostog razloga sto i GPS i program sucu bateriju solidno. 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Evo ja imam neki najjeftiniji Garmin, malen je, ima pristojne mape, kad ga legalno kupiš imaš i pun kurac besplatnih apdejta i nikad se nisam izgubio!

Gledao sam i skuplje modele, ali mislim da običan čovek nema potrebe za njima. Čak je ovaj model toliko mrljav i star da ima rezistivni ekran, pa je opet ok.

Više puta sam ga koristio i u inozemstvu kada sam išao peške kroz neke gradove i super mi je poslužio.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...