Jump to content

Aftermarket equipment


Trooper

Recommended Posts

Ponuda za takvo što se svodi na individualce, ozbiljnije firme u toj oblasti je jednostavno pojela kriza jer se niko ne bavi ozbiljnijim pimpovanjem sada kod nas. Ja mogu da ti dam kontakt jednog mog lika iz kraja koji je frik za tako tu elektroniku za kola, al teško ga je navatati za bilo šta i stalno je nešto kao zauzet and shits. :)

Ako si zaista ozbiljan po tom pitanju, moraš tražiti firme po Mađarskoj, Grčkoj, eventualno Bugarskoj.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Taj iz GTR-a koshta kao ceo njegov auto :D

U svakom sluchaju ta aftermarket sranja su takva, osim ako ne koshtaju u fazonu 2K i vishe evra. A i ova koja dolaze uz kola srednje cenovne kategorije su meh - kada pogledam navigaciju u svojim kolima, imam neki chudan osecaj da sam se vratio u osamdesete :)

Sa druge strane, zvuk je dobar, bluetooth shljaka korektno (iako podrzava samo jedan telefon, a voleo bih da moze bar dva ;) i chita i pishe na svim mogucim jezicima koje podrzava Ford.

edit: missed one page :)

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

ako imaš onaj ford sync, onda imaš najbolje što bilo ko fabrički ugrađuje (bar tako kažu novinari), pa ti vidi koliko je tužno stanje kod ostalih proizvođača

Nemam ford sync - to ima novi explorer i imace novi model Mondea, ovaj moj ima onaj converse + iz 2007-e (iako je restilizovani model iz 2010).

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam za mog ovog nasao nesto tipa ovoga

http://www.aliexpress.com/item/Android-for-Ford-Mondeo-with-canbus-7inch-HD-touch-screen-Car-PC-3D-Games-Car-DVD/662656671.html

Dakle kinesko govance, radi Android 2.3, 7" ekran, 1GHz A8 procesor, jedino sto je rezolucija relativno bednih 800x480, ali kapiram da bih podneo i to. Ima i 3G sto je kul, kao i Tv risiver, LOL [:D] Jedini problem mi je da narucim nesto od $550 sa kineskog sajta i da platim verovatno i carinu i sve, a zapravo nemam pojma kako i da li to radi...

Verovatno nesto slicno postoji i za Kaskaji, samo pogledaj, cak mislim da se oni sasvim normalno integrisu sa kontrolama na volanu i sl, bar ono sto se tice menjanja pesama, kontrole jacine zvuka i sl, ja ionako samo to i imam od kontrola na volanu.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

nasao sam lika koji se bavi iskljucivo ovim, ali moram da potrazim sam odgovarajuce delove, kapiram da cu ih naruciti iz US (trebalo bi da je qashqai u velikoj meri kompatibilan sa Nissan Rogue-om). Javicu se ako bude nesto od svega ovoga :)

ako je nešto sitnije, mogu ja da ti donesem iz USA u januaru kad budem išao

a od ovih omega ne bih ništa uzeo, imaju joomla sajt :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Navigacija stigla iz US i polako biva filovana aplikacijama i podesavanjima o/

reO2Zd6.jpg

Ostaje samo da nadjem masku koja pasuje ovim 2DIN dimenzijama i da skontam gde cu provuci neke od kablova (tipa USB i iPhone dock), i bice spreman za letnje roadtripove

(raspalite slobodno sa zajebancijom :)

Link to comment
Share on other sites

- platio oko 250 usd, pre 2 meseca na eBayu, izgleda da im je krenula prodaja pa je sad malo skuplji (oko 320)

- genericki android, nije specijalizovan za moj auto

- dacu vam work log kad bude imalo sta da se loguje, trenutno se svodi na "narucio sa neta, pokupio, povezao MOLEXom na komp i poceo da se igram sa stock androidom"

- definitivno best bang for the buck, kad budem pisao detaljnije izlistaću pros and cons ovakvog approacha u odnosu na standardne WinCE varijante koje mogu da se nadju kod nas

- prave čajnizi al je na ebay-u bilo beskonacno jeftinije i lakse mi je bilo da shippujem u US da se ne bih mačevao sa našim šakalima na carini, ovako free shipping + tax-free i gg.

Link to comment
Share on other sites

A jel nisi mogao da nadjes neki taj kineski koji je bas pravljen za tvoj auto, mislim zbog maske i to? Jer sam ja na onim kineskim sajtovima video lepo androide koji su tacno skrojeni za moju tablu i upadaju bez bilo kakvih korekcija, doduse nesto su skuplji, oko 300-400$, plus naravno ima logike sto ti kazes da se ne smaras s carinom... Ali kapiram da bi bilo lakse kad posle ne bi morao da ukrajas. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...