Jump to content

Aftermarket equipment


Trooper

Recommended Posts

brate radi to ono sto i treba da radi na papiru, i u probnoj voznji sam sve isprobao, ali posle duzeg koriscenja pocnem da primecujem brdo sitnica koje fale navigacionoj, mp3 i bluetooth aplikacijama, a te IT-related stvari me mnogo zivciraju. A i od 23, 0.4 je za navigaciju tako da me ne pogadja mnogo :)

Edited by bogs
Link to comment
Share on other sites

brate radi to ono sto i treba da radi na papiru, i u probnoj voznji sam sve isprobao, ali posle duzeg koriscenja pocnem da primecujem brdo sitnica koje fale navigacionoj, mp3 i bluetooth aplikacijama, a te IT-related stvari me mnogo zivciraju. A i od 23, 0.4 je za navigaciju tako da me ne pogadja mnogo :)

ok :)

Link to comment
Share on other sites

Generalno su svi ti kineski all in one uredjaji isti, tj imaju isti softver a softver im je odvratan. Spori su, kvalitet zvuka je meh ali zato koshtaju mnogo manje od firmiranih uredjaja.

Pre nego shto sam uzeo Meganea, gledao sam Ceeda u koji ide double din i zakljuchio sam da je Kenwood najbolja varijanta za nekih ~700e sa 6.1", bluetooth, GPS, USB i slichno.

E, sad, problem ti je shto Kenwooda nema kod nas. :)

Ei Aaniigoo 'Ahoot'e

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se isto nosio sa mislju da u svojoj Kiji stavim double-din DVD jer sam lozhana, ali zamenom uredjaja bi izgubio mnoge stvari, tipa bord-kompjuter ali i elektro-servo pri parkiranju za volan (da, ovo je stvarno). To je zato sto ocitavanje tog sistema prolazi kroz audio uredjaj, pa ga ovaj posle ne prepoznaje, prijavljuje gresku i automatski iskljucuje ceo sistem. Stoga, prvo na forume ili u Nissanov servis, pa tek onda se lozhaniraj.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

gledaj samo da ekran ima sto vecu rezoluciju, ona sranja 800x450 pix su uzhas.

e pa jebiga, sve sto sam gledao ima WVGA rezoluciju (800x480). Znas neki sa vecom rezolucijom a da nije milion maraka?

Nije mi to ni toliki problem kod trenutnog uredjaja koliko je to sto su fontovi neoptimizovani za tu rezoluciju i onda stane 2 reda teksta tamo gde je ranije stajao ceo UI Win95-ice npr.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ok, nakon malo vise guglanja i lutanja po internetima, zakljucio sam da ni jedno resenje nije dovoljno dobro i da bih morao sam da napravim nesto ako hocu pristojnu stvar :)

da li znate neki propisan servis auto elektronike u srbiji koji bi mogao da mi pomogne u ovome? Ceo softverski deo bih ja odradio, i dobar deo hardvera, ali sam "interfejs" ka instalacijama u kolima mislim da bi bio preveliki zalogaj ili bi mi oduzeo pola zivota. Ili bar neko ko moze da me posavetuje i kog mogu da konsultujem pre nego ocenim da li uopste ima smisla upustati se u ovo

Link to comment
Share on other sites

suvise cimanja... elektricari/mehanicari ne razumeju geekove i vice versa. i to na svetskom nivou a kamoli u srbiji tako nesto da nadjes.

prosto mi je nemoguce da nemaju neki ljudski fabricki... da probas da sjuris neki iz 370z? [:D]

ili GTR-ov? :tf:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

aj da probam drugaciji pristup:

jel zna neko sta je najblize nekom Pimp My Ride shopu sto Beograd / Srbija moze da ponudi? Znaci neko ko ce uzeti moj auto, ispretumbati mu unutrasnjost po narudzbini i dostaviti kljuc u ruke, a da to nije neki "Auto Alarm Gile" ili "Moma Elektricar"

Random guglanjem sam nasao stvari tipa http://www.omega007.rs/ , al bi bilo cool ako neko ima first hand experience ili je "cuo od nekoga ko zna nekoga", jer mi to opet bar malo vise znaci od random sajta na netu

poz za Docu :*

Link to comment
Share on other sites

hvala bro, znaci mi tvoja podrska

inace ocekivao sam da postoji makar jedna osoba na ovom forumu koja deli moj entuzijazam oko pravljenja space shuttle-a od svog auta, gde ces imati WiFi, 3G, neki pluggable Android sistem, sve povezano na auto dijagnostiku tako da moze da prati sve parametre automobila, eventualno neki GPS anti-theft tracking system, itd itd ...

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...