Jump to content

Samsung Galaxy S3


Sa1Nt

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa ja mislim da je S2 do sada ukupno prodat u nešto preko 20 miliona primeraka (u'vatih taj info u onim izveštajima finansija) za svojih koliko, godinu i kusur dana na tržištu, a on im je kao imao najbolji "marketing" (naslednik S1 sa kojim su se "probili", plus su ga svi dobro izgurali itd).

Link to comment
Share on other sites

Vec sam pisao o tome, telefon je dobar brz, baterija drzi solidno(duze od iPhone-a) i sve radi vrlo lepo.

Mane po meni su los kvalitet izrade, plastika je nekako jeftina krs u ruci stoji kao igracka mada neki vole taj fazon to je vise stvar licnog ukusa. Ostale mane vezujem za android OS mada to je vrlo verovatno zbog navike na iOS, overall dobar je telefon mada bih probao da mu spustim cenu na 280 :)

E da jel moze neko da preporuci neki dobar ROM za SGS2, pre neki dan sam ga bas rootovao i unlockovao(bio je zakljucan za telenor) pa ako moze neki hint sta da stavim posto se nisam zezao oko toga.

Edited by De1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam ni ja iskreno, ali jasno je da su malo "zamutili vodu" pošto su nakon objave Telekoma, Telenor i VIP brže bolje objavili te šture infoe kao "E uskoro imamo S3 i objavićemo datum početka prodaje" kao odgovor ovima.

Link to comment
Share on other sites

Iz prve ruke, za launch S3 nije planirana ekskluziva za bilo kog od operatera. Telekom je to prvi uradio, ALI, ekskluzivu je objavio Mondo koji nema veze sa Telekomom :tf:

Na samom Telekom sajtu nema nigde "samo kod nas". A onda su krenuli i ostali, po sličnom principu, samo nemaju Mondo :)

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Pazi, tu imaš dosta anomalija - recimo S2 kad se pojavio je u Telenoru bio za dinar uz najjači paket (od 4k din valjda). A onda je tri meseca kasnije bio 8.000 din uz isti taj paket :) Tako da je sve moguće kod naših operatera...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

cekao sam onaj red kao majmun da dobijem s3 od mtsa i 100 evra od vize, medjutim nisu mi dali da ga uzmem jer imam neki popust..tako da moram da cekam do oktobra da taj ugovor o popustu istekne..u medjuvremenu (juce) sam dobio na poklon One X, a burazer je uzeo S3 tako da cu za par dana da napisem neki kratak izvestaj sta valja a sta ne valja na kom..

meni je vizuelno s3 lepsi, ali to je vec stvar ukusa..htc trazi iskljucivo microsim tako da cu ga sutra osposobiti..

Link to comment
Share on other sites

prvi utsici - juce sam maltene ceo dan posvetio drndanju HTCa i evo nekih najbitnijih stvari..

o ukusima ne vredi raspravljati, ne znam, meni je ovaj telefon lep ali mi je s3 opet nekako lepsi u ruci..sto se tice builda htc pobedjuje jer je samsung nekako plasticniji..takodje treba reci da htc ima neku mocniju zastitu ekrana koja mi deluje podobnije za zastitu od grebanja..

sam Sense radi perfektno i deluje mi najfunkcionalnije do sada..nisam imao nikakvih problema prilikom podesavanja i upotrebe..sve je brzo i tacno..

kamera (meni je poprilicno bitna pa tome posvecujem paznju) - ne znam, moglo je biti i bolje..blic je odlican, nocu generalno super fotografije ali ume preko dana u `normalnim` uslovima da zagrcne i zamulja..ponajvise s autofokusom i bojama..ne puno, u proseku 1-2 fotke od 10ak budu malo sjebanije..nije to nista strasno ali taj procenat sam imao i na k750 koji je izasao pre 8 godina i bio je zmaj..tako da u 2012oj od ovakvih telefona koji ovoliko kostaju treba ocekivati perfekciju..- da ne zaboravim, sto se tice responzivnosti, ovo je najbrza kamera koju sam video..milisekund joj treba da slika i sacuva sliku..

ono sto sam cuo preko neta da je bolno - baterija - zasad izgleda da i jeste bolno! jedva je izdrzala 10 sati od kojih ga nisam bas svih 10 sati mucio..pritom nijedan film ni video nisam odgledao! znaci net, apdejti, skidanje aplikacija, fotke itd itd..tu jos nemam konacan utisak ali na prvu loptu - baterija je problematicno..

druga stvar koja izuzetno nervira je da se jebeni telefon greje ponekad kao da je izasao iz rerne na 200 stepeni! znaci bukvalno vam gori ruka..ne znam da li je to kod mene nesto sjebano, da li treba nesto promeniti, ali zasad je to najveci ometac normalnog rada..

Displej je u rangu najmocnijih i najboljih..stvarno je uzivanje i pogledati ga..

to je to zasad na prvu loptu, danas nastavljam sa istragom a sutra se bavim S3jkom pa javljam utiske i neko subjektivno uporedjivanje :)

Link to comment
Share on other sites

ajde ajde :)) i ja sam u fazonu da menjam fon pa mi znace ti neki realni utisci

desire s me je posluzio super, ali vidim da je vec pretrpan aplikacija od kojih ne mogu da se odvojim a moram nesto da brisem

i sam sam u trilemi, htc one s, one x ili s3

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Poshto nisam mogao da chekam S3, a i koshtao je bruka kada se pojavio, isto sam uzeo One X.

Generalno mi se svidja dizajn (uzeo sam crni), ekran zaista jebe keve (po meni je bolji od S3 ekrana zato shto ima dosta realnije boje, a ne prenapucane kao SAMOLED), brzina je vrhunska (drugi telefon mi je Desire).

Kamera me generalno ne interesuje, ali radi posao - snimao sam 1080p filmove u Kini, fotkao tamo. Kvalitet je OK u principu, brzina je mega (moze da se fotka po 5-6 fotografija u sekundi i da se izabere posle najbolja). Sve u svemu, mislim da je to neki standard za ovakav telefon.

Shto se tiche igrica (ono za shta uglavnom koristim ovaj fon), sve radi super brzo. Telefon se greje dosta u igrama sa "jachom" grafikom, ali ako se stavi neka zashtita na zadnji deo, to se malo oseca.

Baterija je najslabija i, po meni, jedina losha stvar u ovom aparatu - ako se igra neka zahtevnija igra, 3 sata je maksimum koliko moze da se izvuche iz nje... Ako se koristi wi-fi, 3G i slichno, izdrzace maksimum 20-ak sati...

Mislim da cu stari Desire menjati ili na S3 ili na neshto novije (iPhone 5?) pa cu uporedjivati sa ovim chudom.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...