Jump to content

BusPlus


Recommended Posts

I vazi samo na artikle koji nisu na akciji, a 50% artikala je pod nekim stalnim akcijama

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

Inače busplus važi samo u Tempu, ne u Maxijima.

Hm ... baba ispred mene taj dan kad sam pisao post u Maxiju na Južnom Bulevaru kupovala neko voće i ne znam šta, ova joj rekla "205 dinara" (na primer) ova izvadila BusPlus dok je ova to govorila i ova nešto učukala i kao "180 dinara".

Vidim da na sajtu zaista stoji samo Tempo, ali ovo je scena od tog dana kada sam napisao post. Možda je bilo nešto kao "Samo ove nedelje u Maxiju BusPlus popust".

Kvaka je da sedneš u kola, obaviš nedeljnu kupovinu u nekom normalnom hipermarketu, i uštediš gomilu para.

Znam da bi se oko ovoga Nenad rado uključio u diskusiju ali nemam ništa protiv tog koncepta, to i ja radim, ali ti uvek nestane ponešto sitno pa odeš do lokalne radnje koja je u dobrom procentu slučajeva Maxi. Ja kupujem kod lokalaca, kupujem u Hiperima i kao trudim se da bude tako, ali se opet desi da s vremena na vreme završim u Maksiju.

Link to comment
Share on other sites

Daleko je jeftinije kupovati u najskupljoj prodavnici. Bar ne kupis tonu gluposti :)

Posto mi je i DIS i Tempo i Roda na 7 minuta voznje, kupovao sam tamo, kupovao sa spiskom, kontrolisao se, ali prosto ne moze se sve tamo kupiti, ne moze se predvideti sta tacno treba, kupi se uvek vise keksa, soka, kurca nego sto ti treba. Hipermarketi, barem kod mene, dovode i do hiper (citaj nepotrebne) potrosnje.

Ovako kad mi nesto treba skoknem dole do prve radnje koja god da je (maksi) a gro kupovine zna se pijaca :)

Ortak mi je objasnjavao jednom kako mu je jeftinije da izadje na amforu na kafu/sok nego u lido (tu smo kod hotela juge), i koliko god bila glupa logika u pravu je.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

nisam mislio na dopinjavanje, vec da kupim kartonusu sa tipa 300 din i da se ne kucam, al kad mi kontrolor trazi, on vidi da imam kartu i imam pare. ako je sistem nesinhronizovan, da li on moze da bidi da se nisam otkucao tada i tu? da li se na karticu upisuje trenutak i lokacija kucanja? ja mislim da ne

Da moze da vidi da se nisi otkucao, na svakih 30 sekundi bus salje centralnom serveru podatke i updatuje se, koliko sam ja citao do sada ljudi kazu da validator upisuje na karticu iznos a da ovi kontrolori imaju evidenciju kad si se otkucao i sta je na glavnom serveru. Verovatno kad se desi neka cudna stvar njima se pojavi alert tamo tako da je muljanje prilicno nemoguce, bar to muljanje tipa jednostavno :)

Link to comment
Share on other sites

Чек бре Игоре, ти стварно мислиш да овај ДајРектум зна о чему прича? :)

Ja pricam ono sto su pricali ljudi koji su testirali kako radi, ako ti imas neke informacije koje mi nemamo lepo ih prezentuj umesto sto si bezobrazan i trolujes.

Edited by De1
Link to comment
Share on other sites

ne znam, zbunilo me je to sto su na es napisali da su kartice read only, ali nema nikakve logike da je tako, pa reko aj da vidim

najrealnije je ipak da ili je ceovsistem sinhronizovan, pa kad otkucam, to se salje na centralnu lokaciju, a opet i kontrolori to mogu odma ocitati.

ne verujem da citacmoze ista da upise, verovatno je centralna lokacija.

ne znam, zbunilo me je to sto su na es napisali da su kartice read only, ali nema nikakve logike da je tako, pa reko aj da vidim

najrealnije je ipak da ili je ceovsistem sinhronizovan, pa kad otkucam, to se salje na centralnu lokaciju, a opet i kontrolori to mogu odma ocitati.

ne verujem da citacmoze ista da upise, verovatno je centralna lokacija.

Da moze da vidi da se nisi otkucao, na svakih 30 sekundi bus salje centralnom serveru podatke i updatuje se, koliko sam ja citao do sada ljudi kazu da validator upisuje na karticu iznos a da ovi kontrolori imaju evidenciju kad si se otkucao i sta je na glavnom serveru. Verovatno kad se desi neka cudna stvar njima se pojavi alert tamo tako da je muljanje prilicno nemoguce, bar to muljanje tipa jednostavno :)

pa ako validator upisuje na karticu, nema potrebe za centralnim serverom.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

pa ako validator upisuje na karticu, nema potrebe za centralnim serverom.

Meni to nekako ima vise smisla jer nije sve realtime, a moze se desiti da bus trenutno nema signala i ne moze da kontaktira glavni server, samim tim bilo bi dobro voditi evidenciju i na kartici i na serveru, sve sto validator "otkuca" salje posle na server. Ovim procesom kartice rade iako sistem trenutno nema signala pa ni komunikacije sa centralnim serverom, ali kad centralni server primeti da nesto ne stima tj da je sa kartice potroseno vise nego sto je bilo na glavnom serveru ta kartica biva blacklistovana i vise ne radi nigde.

Realno tako je i jedino bilo moguce napraviti sistem koji nije realtime, bili su oni vrlo svesni toga da bi realtime sistem izazvao mnoge probleme jer nemate uvek signala sa centralnim serverom, u tim situacijama ljudi ne bi mogli da se validiraju...

Edited by De1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Чудно да данима нико не коментарише ово:

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=07&dd=05&nav_category=12&nav_id=624015

Није ми јасно како мисле ово да изведу на Зелењаку, код Панчевца, на Богословији итд. Уз недовољан број возила, који је додатно редукован због "летњег реда вожње", скроз нефунцкионалног реда вожње, који се често не поштује, сад су донета и ова правила која треба додатно да успоре путовање од тачке А до тачке Б.

Само у Срвбији.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Taj sistem valjda šljaka u Novom Sadu već neko vreme. Ok, manje gužve, manje ljudi itd, ali nekako su ga uveli. Meni takođe deluje neverovatno, posebno što nije problem samo ulaska u autobus već i unutra ono ko će gde da sedne, pa baba neka voli da sedi na prvom sedištu do vozača a treba posle da izađe na srednja vrata itd.

btw, onaj sistem dolazaka autobusa, jel to radi uopšte? probao sam ga 3-4 puta u proteklih nedelju dana i nikad nije bio tačan.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam koristio 2-3 puta taj sistem i uvek je bio tacan, prosto mi je bilo neverovatno da to zaista radi :D A ovo sto se tice ulaska/izlaska u autobus, kaze moj cale da je i ranije tako bilo i da je funkcionisalo bez problema, ali nisam ga pitao jesu tada bile ovolike guzve po prevozu :D

Kad se rodimo, tad placemo, jer smo na veliku pozornicu budala stupili. - W. Shakespeare

Link to comment
Share on other sites

to sa odvojenim ulazima i izlazima bi moglo da reši problem sa gužvom na vratima. mada, rešili bi ga i da objasne babama da ne moraju da se spremaju za izlazak dve stanice unapred, ali avaj

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...