Jump to content

BusPlus


Recommended Posts

Пејстоваћу себе од пре пар месеци

Систем је превише ретардиран. Данске и Швајцарске и Немачке су нешто друго, ако бас иде на три секунде, могу и да се чекирам. Овде је сваком јасно о чему се ради.

Прво, повећане су цене због трошкова ''новог и готивног'' начина смарања људи.

Друго, гужве су већ царске, поготово на одређеним линијама, сад ће бити још царскије.

Треће, систем је ретардиран што се тиче троловања, ако нешто не ради, шта, треба да идем до другог аутомата, али не могу док бас иде, него да чекам да стане.

Четврто, да не помињем на шта ће то да личи ако сви крену да се чекирају. Замислимо САМО ЈЕДНОГ деду који тражи своју карту по џеповима испред аутомата.

Пето, чекирају се и људи са месечном. Ако се не чекираш онда си геј. Молим? Смарате ме за нешто што сам платио и за шта имам право?

Шесто, то смарање правдају ''статистичким'' триповима. Лол, ево ти статистички трип, питај мајстора дал је гужва и де је гужва, па појачај ту линију.

Седмо, и тај статистички трип не ваља из простог разлога што се не бележи излазак него само улазак. Линија где просечно уђе иљаду људи може бити десет пута мање оптерећена од линије где уђе триста, али пиче целу трасу.

Осмо, све се то може решити кондуктером који је уз грешку од типа 2% функционисао средином деведесетих у оним пет пута царскијим гужвама.

Девето, нервира ме што се пола овога ради само зато да би комунални смарачи као нешто радили (ишли са контролорима).

Десето, можда најбитније (поред петог и четвртог), овај систем је уведен да се људи не би шверцовали. ВАТ??? Не постоји ниједан елемент који умањује шверцовање. Али ниједан.

Једанаесто, пиздим што ми распали ГСП са својим газдицама и потчињенима сере у уста. Украдите паре, перите паре, јебите грађане, ал бар са неким стилом. Уведите функционални систем и платите га пет пута више него што треба, ал барем имам функционалан систем. А не стави нешто још горе од оног што је било и узме ти паре. И то је чисто иживљавање, пошто нема разлога да се не уведе нешто функционално. Рецимо, овај кукавни мост смо платили много више него што треба, ал јебига, гледам, јебали су ме, ал су ме барем цокили, ето, имам мост, идем преко њега повремено, раније нисам могао. Еквивалент овог бус плуса је да су срушили један од постојећих мостова и тражили паре за то. Уз оправдање како неки Европски град (који вероватно нема реку) има мање мостова од Београда.

Дванаесто, ГСП су најгори хохштаплери на свету, нервира ме и то њихово извртање и једење гована. Рецимо, стално серу како 65+ ликови имају бесплатну вожњу. НЕМАЈУ. Имају ПОВЛАШЋЕНУ вожњу и то нема везе са бесплатном.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Овде није ствар у интелигенцији, Лешко је паметан момак, али гледа на свет превише шареним очима :)

Лешко, свет је препун покварењака и лопова [:D]

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

lesko, momce, ne moze neko da se parazitski nakaci na gradski prevoz (privatna firma na javnu EJ!) i da srce nase pare zato sto je, sto bi rekao suntavilo, tako u mogucnosti.

Alo turcima su dali da prave sistem, koji bi nakon ovih 5 godina u ozbiljnoj firmi ja mogao da isplaniram i da tehnicki resim.

Zasto nije nasa firma to uradila? Alo turci bre????

I nije neko car je je uveo bus plus, vec je "u mogucnosti". partija, kradja, mito, PLJACKA.

Kakav je to sistem gde svakog prvog i drugog (tj oba meseca od uvodjenja) ne mozes na trafici da dopunis kartu jer je sistem propterecen??? Pa ko ga je jebeno projektovao?

Bus plus, pun pogodak da je radila domaca firma, da zarade ide gsp-u, i da se malo dovedemo u red. Ovo sada je svinjac. Uzasno jadno cak i izgledaju sa onim šelnicama oko šipki.

Fuj govnari jedni.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

A kakve ima veze sto je neko uzeo pare? Pa svaka tom coveku cast sto se setio da uradi tako nesto. Mislim, ja nikad onu povlasticu imao nisam, jer prosto nisam smatrao da su mi bilo kako voznju ucinili laksom i prijatnijom. Sad je ipak malo to dovedeno u red. I dalje mi imamo krs buseve, i dalje se mnogi bukvalno raspadaju, ali ovo sto su uradili sa onim siframa na stanicama je velika stvar. Dodjes na stanicu, vidis kad ti stize bus, sacekas i on zaista stize kad je i receno. Eto, "mala", a zapravo vrlo znacajna stvar. I treba taj lik da se obogati na tome, kad je drzava dovoljno imbecilna da ni to nije mogla da uradi.

то је град имао експериментално на улицама Београда давних дана. МАНове шездесетпетице, зглобне и опаке међу угластим (и округластим, оним стимпанк зеленим старим) Икар(б)усима тог времена, су имале најављено време доласка на станици на Зелењаку крајем осамдестих. Лешко, Лешкић...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

mogo bi da padne neki split shto se tiche bus plusa.

počeo sam u zadnje vreme intenzivno da se vozim gspom, uglavnom linijama kojima sam se i ranije vozio samo sada dosta češće. opšti utisci su da gužvi u špicu ima ali je osetno bolje stanje nego ranije, busevi češće idu i vrlo su pristojni.

postoji par stvari koje mislim da su mogle biti bolje osmišljene, prvo ovo da bas mora da stoji kako bi se karta čekirala je glupost, takođe i ovo otkucavanje mesečnih karata. ja bih ostavio mogućnost ljudima da uzmu postpaid karticu, voziš se i na kraju meseca ti stigne račun i platiš koliko si se vozio, ko za mobilni. ne platiš, blokiraju ti je. takođe za prepaid kartice bi trebali da uvedu neku mogućnost sms ili online provere kredita, ono neko žuri na poso i čeka pred trafikom jer nije siguran dal ima kredita il ne, a za to vreme ode bus. isto mislim da je sam aparat mogao biti jednostavniji, nije to neka velika razlika u parama da se mi razumemo, samo što ovaj kod nas ne može da odradi životni vek bez da ga neko uništi.

ne znam što ti dulio misliš da je sistem komplikovaniji kad nije. i ranije neko ubaci novčić u ono metalno sranje i moraš se šetaš na drugi kraj busa. sad ili ne radi ceo sistem pa se voziš za džabe, ili je neko iščupao automat, mada ja takve slučajeve nisam viđao. švercovanja ima manje iz prostog razloga što više nije moguće otkucati kartu kad kondukter uđe u vozilo, ranije niko nije kucao, samo su čekali konduktera i poništavali tek kad ga vide. cene su sve skočile za 25% tokom protekle 2 godine tako da ne vidim što bi gsp bio drugačiji.

što se tiče ovih priča koja je čija ćerka firma i ko tu mlati pare, ne brinite se, kad ima volje da se krade ima i načina. kod nas unazad 25 godina nije izgrađen metar puta a da neko nije pokupio kajmak, nit je uvezen jedan lek, dok nas monopolisti sve te godine pljačkaju maržama. i šta sad, treba da idemo peške kraj puta i hranimo se bobicama u znak protesta?

Link to comment
Share on other sites

stvarno lesko,give up jebote,cak i ja koji se ne vozim gspom sam skontao koja je prevara ovaj bus plus :)

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Onaj ko drži reklamne panoe po stanicama i reklame po autobusima velike pare dobija od preciznijih podataka o broju putnika na linijama i stanicama :)

Btw, jel bi nalepnice sa nekim metalom sjebale automat? :tf: Al da ih lepimo onim usranim lepkom kojim lepe izborne plakate što mora špahtlom da se skida i čekićem [:D]

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Можемо да правимо туткало, ја знам, као прави олскул ренесансни сликар! Само дајте зеца нађите и ето најзајебанијег лепка на свету:) Онда ће морати да одстрањују бусплус са све шипком, а ако загрејеш до топљења, мораће да дезинтегришу цело возило. Барем.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

jok, pre neko veče banula kontrola u bus i ljudi su provlačili dok su oni blejali tu, mada su možda zaboravili da urade kontrolu po zvaničnim uputima!

btw, ja nikad ne provlačim kartu obzirom da imam mesečnu al' sam načuo da neka od firmi koje su uključene u celu priču zarađuje od svake čekirane karte pa kao smaraju ako te navataju sa povlasticom a da se nisi čekirao (iako mene pre neki dan nisu smarali, recimo) .

je l' zna neko više o tome?

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

За поништавање месечних су рекли како је то потребно у првих два месеца коришћења, за сакупљање што веродостојнијих података ради утврђивања гужви по превозу. Можда је то само параван за ово што Доца прича, ипак је прошло два месеца ако се не варам, а и даље поништавамо ми са месечним, без икакве најаве о прекиду.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ja sam do sad barem 5x provukao karticu tek kad me opomene kontrola... Inace godinama sam imao markicu, i onda je poceo haos sa autobusima na liniji 89 koji se voze u krug bez putnika i nece da staju na stanice, i nemoj neko da se pravi pametan da kenja kako nije tako jer smo ih pratili kolima, likovi obrnu celu rutu i ne stanu nigde i vrate se na nbg isto tako. To je bio jedini prevoz sa posla kuci, i strasno me isfrustriralo jer posle 9 sati sljake ja cekam 2 sata autobus... dotle sam pljuvao ljude koji nece da plate kartu, a sad me bili kurac, kad ne mogu da srede svoje vozace nece srediti ni putnike jbg.

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...