Jump to content

Istok Pavlović - Kako zaraditi na tom internetu


nickwood

Recommended Posts

Imho ne znamo zašto jer zašto ne postoji, inicijalno nam je neko rekao da je to tako i dao neko bullshit objašnjenje ako ga je uopšte i bilo.

Mi smo to posle racionalizovali prema svojim asocijacijama i situaciji ne dovodeći u pitanje da li ne bi trebalo. Zato svako ima neko objašnjenje zašto on ne odaje koliko zarađuje a kad to provučeš pored lika koji nema platu i niko mu nije rekao "evo ti ništa i čvrsto ga drži" ili on to nije internalizovao dođemo do toga da realno objašnjenje ne postoji - samo nepovezana lična tripovanja i pravilnici firmi koji treba da olakšaju menađerima posao pri pregovorima

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Kod mene ista pricha.. vec neko vreme radim u zapadnim firmama i u bukvalno svakom ugovoru sam imao stavku da se plata ne otrkiva nikome.. e sad, ja nemam taj problem da kazhem koliko zaradjujem prijateljima, ali generalno izbegavam jer krece ili fazon LOL BURZUJ HEHE jer imam natprosecnu platu za nase uslove ili se menja ceo trip ponasanja prema meni ako mi nisu bliski ljudi

Link to comment
Share on other sites

<p>

Па ништа, ја сам лепо рекао да си искомплекисран. Ево сад буквално пројектујеш свој комплекс, а да тога ниси ни свестан. Ти мислиш да то што се гадиш некоме због те надобудности, због проклетог новца, произилази из тога што он нема новац и жели да буде на твом месту и мисли да си ти крив што није ту где си ти. Која црна бедна сиротиња, мислим лол. Истина је да пишаш, ал самом себи у уста, као и сваки искомплексирани лик и несигурна лезбејка.

pZRt5.gif

Edited by Frederik
Link to comment
Share on other sites

pa i kod mene u blicu kazu da se plata ne spominje nikome,pa je ona i dalje bednih 37 hiljada (pritom ja imam tamo jaku platu,a i dalje ne znam da kako se pisu duks,roze i jos gomila stvari)! FREE MONEYZ!

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Imho ne znamo zašto jer zašto ne postoji, inicijalno nam je neko rekao da je to tako i dao neko bullshit objašnjenje ako ga je uopšte i bilo.

Mi smo to posle racionalizovali prema svojim asocijacijama i situaciji ne dovodeći u pitanje da li ne bi trebalo. Zato svako ima neko objašnjenje zašto on ne odaje koliko zarađuje a kad to provučeš pored lika koji nema platu i niko mu nije rekao "evo ti ništa i čvrsto ga drži" ili on to nije internalizovao dođemo do toga da realno objašnjenje ne postoji - samo nepovezana lična tripovanja i pravilnici firmi koji treba da olakšaju menađerima posao pri pregovorima

Управо то. Ето, нпр. Хајли је дао своје разлоге (и притом рекао доста личних ствари у посту), који су опет само његови и то је то.

Ја сам само ''мање интернализовао'' трип јер и ја знам да као не треба, али не осећам да не треба, да се тако изразим.

pa i kod mene u blicu kazu da se plata ne spominje nikome,pa je ona i dalje bednih 37 hiljada (pritom ja imam tamo jaku platu,a i dalje ne znam da kako se pisu duks,roze i jos gomila stvari)! FREE MONEYZ!

ахаха:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

brate, mnogo ste raširili priču :) ja tako kad uzmem da razmišljam što je nešto ovako ili onako dođem skoro do granice onih priča "matori, šta misliš, ko je izgradio piramide u egiptu, realno?!". mislim, ae kad ste već krenuli: što se u poslovnom svetu nosi isključivo odelo i cipele? što je odlika bontona da ribi otvoriš vrata auta ili izvučeš stolicu u restoranu? što uopšte hodamo obučeni, LOL?!

ja isto ne volim baš otvoreno da pričam svima šta radim i šta imam (ne samo plata), ali mislim da je to neka moja vrsta kompleksa ili kontriranja. ono, ako se priča o kolima nije frka da kažem šta vozim i kako sam došao do toga, ako me neko pita za platu uglavnom ću reći, ali neću ići ulicom sa tetovažom na čelu "e ja vozim to i to i imam dobar posao i do jaja platu a vi nemate"! kapirate valjda poentu :D

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

pa i kod mene u blicu kazu da se plata ne spominje nikome,pa je ona i dalje bednih 37 hiljada (pritom ja imam tamo jaku platu,a i dalje ne znam da kako se pisu duks,roze i jos gomila stvari)! FREE MONEYZ!

<3

Па то нешто мало су комплекси, више или ниже вредности. Можда је неко истрипован, па храни тако свој его, као није битно колико зарађујем, АЛИ ПУНО ЈЕ, ЈА ЗАРАЂУЈЕМ ИНАЧЕ МНОГО, али нећемо о томе, кк. Мени су Трупер и Хајли у том фазону.

Rebel aj da se dogovorimo ti i ja da vise ne pominjemo jedan drugog na forumu, moze?

Link to comment
Share on other sites

Немојте да сте на крај срца. Мене боли уво за вас, исто као што и вас боли за мене. Ал оно, пишемо сви, па кад неко почне да се понаша како се мени не допада, прокоментарисаћу то, то је нормално на форумима. Исто је тако и сваки мој пост подложан коментарима, као и било ког другог члана форума.

Нећу да престанем да пишем, само због тога што ти се не допада оно што сам написао. ;)

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

@rebel

trudicu se da na forumu smanjim kolicinu informacija iz kojih se moze zakljuciti koji auto vozim, koliko sam zadovoljan svojim primanjima, kako sam se skolovao/koja mi je strucna sprema i generalno ostalim stvarima iz privatnog zivota, a ako mi i promakne neka, ti probaj da ignorises moj post i zaobidji me. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Doolio, a ŠTO je ovo specifičan fenomen, po čemu se razlikuje od odela na sastancima? :D

Па по неколико ствари:)

Одело на састанцима је под један стварно део неке установљене праксе и институционализован је. Ово није. Не кажем ја да треба сад да анализирамо све културне установе лол, али ово ми је чудно. Ето, нпр. самим тим што немам никаквих ограда да причам о својој заради, а део сам друштва у коме је то и те како табу и нисам социопата итд.

Друго, састанак је званична ствар, треба бити фенси, треба се показати, треба одржавати културу у тој компанији итд итд итд. Све набројано као ''лол зашто се то ради'' заправо има неки трип или од давнина или инстинкт или културни трип који је после прерастао у бонтон или обичај или морал који се не анализира. За ово са платама не могу да нађем ту конекцију.

Треће, ово се кастомизује и интернализује. Ти немаш трип зашто носиш одело на састанак или зашто не идеш го улицом. То су културолошки ритуали и институције и, чак и да немају рационалну подлогу, просто су ту. Ти ниси у фазону ''носим одело да бих блаблабла'' него си у фазону ''идем на свадбу, дај неко одело, то се тамо носи'' и завршаваш причу. Културолошке институције су проста ствар. Непричање о плати не спада ту. Људи ИМАЈУ трип о томе. Овај неће да прича јер ''је приватно'', овај други јер ''шта има сад ја ту да причам'', овај трећи је у фазону ''брате, није ми пријатно'' итд. А ниједан од тих трипов заправо не даје одговор. Дакле, нико није у фазону ''ма то се не ради'' и то је то (ко што се не иде го улицом), него направи неки трип зашто, а у већини случајева склепан (да не помисли неко да говорим о свима који не причају о плати, можда неко стварно има разлог човек).

Реално дај ми дан и доћи ћу ти са петнаест вотова зашто, знаш да нисам добар у кохерентном сингл брејнстормингу, тј. треба ми трипа да обликујем трип и формулишем. Наравно, нећу да седим кући и да размишљам, али само да кажем да ова одбрана тезе можда и није нека, али сам сасвим сигуран да имам готивну, негде у глави, јер ми је мозак шаље, али не довољно добро:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

U suštini stvar je jako prosta i Duljo je bezveze zakomplikovao. Priča o novcu je jedna od intimnih stvari i da potpuno je isto kao i veličina tuksa, samo je nekome lakše da priča o tuksu, nekom o kešu. Cela pompa je nastala oko toga što je korporacijski "zabranjeno" pričati, ali sigurno od korporacija nije krenula "keš intima". Ili još bolje, da se protiv Dulja koristim Duljovim oružjem, to što je za tebe pitanje keša neutralno, ne znači i da je za drugog, a intima je intima, ne postoji neko pravilo koje glasi, šta ne treba da je intimno.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

nismo mi tako zdravo i srecno drustvo de te stvari mogu opusteno da se pricaju..to je bar moje misljenje..da svi zivimo kul, ko u nemackoj, svedskoj ne znam, da imamo dojaja plate, vozimo kola koja zelimo, zivimo u kucama koje zelimo svi bi pricali kolko zaradjuju i boleo bi ih kurac..ne bi im to bilo prebitno nesto..mozda eventualno nekom ko voli da se takmici, pa oce da istakne kolko je bolji od okoline ili sl..

zato gruja dominacija, ovamo kaze platu A DE SU DNEVNICE I BONUSI AHAEHAE

Link to comment
Share on other sites

U suštini stvar je jako prosta i Duljo je bezveze zakomplikovao. Priča o novcu je jedna od intimnih stvari i da potpuno je isto kao i veličina tuksa, samo je nekome lakše da priča o tuksu, nekom o kešu. Cela pompa je nastala oko toga što je korporacijski "zabranjeno" pričati, ali sigurno od korporacija nije krenula "keš intima". Ili još bolje, da se protiv Dulja koristim Duljovim oružjem, to što je za tebe pitanje keša neutralno, ne znači i da je za drugog, a intima je intima, ne postoji neko pravilo koje glasi, šta ne treba da je intimno.

Није ствар у томе, ствар је у табуичности.

Људи или оће или неће да причају о дужини тукса и то је то. Али цео прилаз овом феномену са платама има специфичан трип. Нпр. увек чујем исте реченичне конструкције, речене на један специфичан начин. Малтене као што се каже ''Христос васкрсе''.

Интима је интима. Још кад би плата била интима... јел стварно сад треба да вотујем о објективној интимности полног органа у односу на плату или да се задржим овде?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

zato gruja dominacija, ovamo kaze platu A DE SU DNEVNICE I BONUSI AHAEHAE

necu da pricam o tome,nek pricaju ljudi kako imaju velike plate i kako su ucili skole :tf:

Edited by gruja

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...