Jump to content

Istok Pavlović - Kako zaraditi na tom internetu


nickwood

Recommended Posts

sa naglaskom na "malo"

[roflmao]

http://vidak.milacic.info/sr/%C5%A1to-se-bore-misli-moje/posao/25-ko-drugome-jamu-kopa-deo-drugi.html

poz za krekija

http://vidak.milacic.info/sr/%C5%A1to-se-bore-misli-moje/ljubav/21-u-ljubavi-su.html

http://vidak.milacic.info/sr/%C5%A1to-se-bore-misli-moje/posao/23-ko-drugome-jamu-kopa-deo-%C4%8Detvrti.html

Nivo stručnosti mi je takav da bez problema upravljam VPS-om na kome je LAMP i kompletan mail server

Ne spadam u dizajnere pa nisam vičan JQuery-ju

Omiljeni pisci:

... ima još dosta njih ... treba mi vremena da izvučem knjige iz špaiza i da se setim šta sam sve do sada iščitao.

[roflmao]

Edited by bogs
Link to comment
Share on other sites

dobro sad, ovaj lik nema ni veze sa istokom, niti zaradjuje pare prko interneta. Prosto je malo fijufiju

Pazi tamo medju sajtovima je i Zavod za zaštitu prirode Srbije, to mi deluje kao neko ko bi mu platio da uradi sajt, koliko god on grdno sada izgledao.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

могу да испратим све што каже "стручним терминима" и није омануо, конзистентан је, иако ми се повраћа од степена "гиковштине".

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Pazi, meni te dve poslednje stavke i nisu toliko nenormalne - gledam iz perspektive neke manje firme koja nema pojma šta je hosting i sl i lakše im je da plate nekome da to završi za njih, pa makar taj uzeo i procenat. I oni lepo dobiju svoj sajt www.peraperic.rs i mail direktor@peraperic.rs i kao kul im je. Veći mi je problem što mu neko da pare da uradi one sajtove koje on ponosno stavlja u svoj portfolio. U smislu bilo ko ko je ikada surfovao po netu može da primeti da je to potpuni treš :)

Treba imati u vidu da je i njegov nastup tu verovatno vrlo bitan - on dolazi iz perspektive "evo imam dva fakulteta, sve moguće kurseve završene", sa krvatom i akt tašnom, kod tipa lika koji je direktor firme za proizvodnju noževa ili tako nešto. I sad ovaj direktor o tome verovatno zna na nivou "to je onaj emajl što je sekretarica otvorila da bi mogla da primi fakturu od ovih velikih firmi i onaj e-banking što više ne moram da šaljem Mićka u banku svaki dan da nosi naloge, a čuo sam i da je popularan taj fejsbvuk i ti interneti"... I kad mu ovaj traži tipa 500 evra to mu nije tako stašno da da (recimo, iako je u Srbiji svakom gazdi strašno da da bilo koji dinar). Ali da mu dođe klinac s dredovima i kaže mu "e ja radim super sajtove u džumli, to je sad najnaprednije, otvoriću vam najbolji host gde imate PHP i MySql i to će vas sve koštati 100 evra", ovaj će da mu kaže ajde bre beži mali nemoj me zajebavaš (osim ako nije "mali" od nekog poznanika, a i onda će mu dati to da radi da bi mogao da kaže da je učinio poznaniku). Dakle sve je stvar tehnike prodaje - ovi likovi idu na imidž :)))

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...