Jump to content

Istok Pavlović - Kako zaraditi na tom internetu


nickwood

Recommended Posts

То сам скапирао, то причаш за забрањеност:)

Али ако би ти мене питао колко сам зарадио за нешто, не би ми се тригерово трип ''ох, а шта ме то питаш јој'' нити бих нешто имо трип да ти не одговорим или шта год. А знам да људи имају тај трип око плата неки посебан.

pa "ovako kada mi pricamo" je nadskup od "u okviru firme", ne kapiram? :)

Који надскуп, па немамо никакав пословни однос, нити купујемо заједно чамац, па да будем у фазону да даш 2/3 за чамац јер ти ''боље иде него мени'':)

Мислим, некако бих сад могао то да аплајујем на сва жива питања и сфере...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

brate ovo je javni deo foruma, gde pritom bar jedna osoba pored mene ima direktan kontakt sa firmom u kojoj radim, i ko zna jos koliko njih indirektno ili su u nekom lurk mode-u. Pricam o skupovima u smislu protoka informacija :) Ako budemo sedeli ti i ja u kafani, to je druga prica, i to opet pod pretpostavkom da si dovoljno uvidjajan da, ako ikada odlucis da siris dalje pricu iz te kafane, ne koristis licna imena u pricama.

Mislim kapiras da mogu da dobijem otkaz zbog toga, jer je to politika firme, koliko god ja to odobravao ili ne :)

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

procitaj prvu recenicu duljovog posta :)

znam da ljudi ne vole da pricaju o platama zbog predrasuda, al to mi se ne uklapa u rur. ni meni nije jasno pricanje o kolima a izbegavanje cifara, zar to nije skoro ista stvar?

takodje sam cuo da je u nemackoj bas izrazen taj trip, skoro vise nego za godine

Link to comment
Share on other sites

Управо. Значи заборави себе, фирму, отказ. Питам зато што људи имају трип са тим невезано за те ствари о којима ти причаш. Као неки прећутни бонтон, не знам. Али ме занима шта је узрок том ''бонтону''. И то не само типа на журци смо па не знам пола људи, него оно, познаници. Оно

''одрадио сам један добар пројекат, екстра''

''у, до јаја, колко пара''

''е сад колко пара''

мислим втф. Ја кажем увек људима ако ме питају, мислим, кажем ти, не тригерује ми се никакав трип, не видим контекст за тригер.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

slažem se sa trupsijem. Prijatelji znaju koliko zarađujem, ali to definitivno nije priča za forum i slično

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Попиздећу колко ме јебете:)

Значи ај опет

ЗНАМ да се то не прича

ЗАНИМА ме ЗАШТО

Али не нека генеричка бонтонска прича, него зашто. Јеботе, не тролујем вас, просто је питање. Мислим, до сад је пет људи рекло ''зато што зато'' (није прича за форум). То што није прича за форум, то ја преводим као ''зато што бикоз'' јер не садржи никакав инфо.

Дакле нема шта да се СЛАЖЕТЕ, зато што ПИТАМ а не серем:)

kako je prica o kolima ista kao pricanje o platama? Ja znam dosta ljudi koji zaradjuju dosta vise od mene a voze neki auto koji je u rangu mog ili cak ne voze uopste, jer im to jednostavno nije trip.

ајао па ти баш одлучио да не вадиш:)

Овај пост уопште не разумем, то што имају или немају кола нема везе са тим да ли можеш да питаш људе која кола возе.

Мислим, постављаш се као да ми је све јасно, а сад расправљамо, ја не расправљам, питам човече:)

Дакле, један одговор ми дајте, али не неки зато што је зато или ''зато што је то приватна ствар'', јер је то у основи исто. Ако је нешто приватно, постоји разлог.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Meni isto nije jasno kako te ne razumeju.

Nije Duljo u fazonu da vas sada suptilno nagovara da kazete koliko zaradjujete pa da vi popizdite i kazete "Dobro bre Duljo, 3000 marona!" nego uopsteno o tom tripu. Znaci, nisi se ti Trpy prvu put sad u firmi susreo sa tim tripom nemoj pricati o plati. Ustaljen je, mnogo ljudi o tome nece da prica, a neki se cak i uvrede ako ih pitas. Pitanje je, odakle taj fenomen? Tipa Trpy ili Hajli, da vas neko pita sta vozite iz topa bi odgovorili. E sad, NEBITNO kakvi ste vi sa vasim drugarima, cinjenica je da je praksa da ljudi cute o tome. Zasto?

Link to comment
Share on other sites

zato što u Srbiji svi živi raspredaju o tuđim stvarima, ko koliko zarađuje, ko šta jebe, vozi i slično

Eto, ja lično ne volim da ljudi koji mi nisu bliski znaju tako poverljive informacije

Da ne govorim da ljudi kad znaju da imaš, dođu da pozajme :tf:

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja skapirao o tome se ne priča jer ljudi ne vole da drugi znaju sa kolikim parama raspolažu. Zašto? Ne znam, ima dosta faktora koji mogu uticati na to. Pretpostavljam da u našem slučaju (nas mladih i naših roditelja) mi ni ne znamo zašto je zaista tako jer smo tako naučeni, a nikad nam nije objašnjeno zašto. Po meni ne postoji realni faktor, čak ni to sa firmom koja ti zabranjuje, pošto niko nikad zbog toga nije dobio otkaz. Ali uvek postoje porivi kod ljudi da (gledano najprostije) zajebavaju druge ljude. Evo kao na primer što svi zajebavaju Draška (nebitno koliko tu ima zle namere). I sad možemo da ekstrapoliramo taj primer na nešto agresivnije razrešenje. Suštinski se svodi na to koliko ti možeš da hendluješ pritisak, a kapiram da što je veći tabu, manji broj ljudi može da izdrži.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Хајли:

Ето, од три одговора у том посту, ја сам добио један који ми користи, а то је рецимо тај за позајмљивање. Он ми је јасан рецимо.

Ови други су ми и даље ребус и и даље имам само инфо да је то тако.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Дулио. мислим да те тролују :)

Шта знам, неки људи једноставно не желе ''јавно'' да причају о томе, има донекле оног трипа да ће можда оквирно открити своју плату а не воле да се то зна (разлога има доста). Или им је непријатно да открију широким масама неки ''инсајд инфо'', иако ти можда немаш злу намеру (тј немаш сигурно), али некима је то атак на приватност ;) Има ту у трипа око тога ''ти имаш, плати пиће'' или сл.

~~

Link to comment
Share on other sites

zato što u Srbiji svi živi raspredaju o tuđim stvarima, ko koliko zarađuje, ko šta jebe, vozi i slično

Eto, ja lično ne volim da ljudi koji mi nisu bliski znaju tako poverljive informacije

Da ne govorim da ljudi kad znaju da imaš, dođu da pozajme :tf:

A to sto na sav glas pricas da zaradjujes dobro i sto vozis novog Audija nista ne govori lihvarima koji bi dosli da pozajme? :tf:

Ali rekao si nesto kljucno. Zasto je to TEBI POVERLJIVA informacija? Pa pogledaj samo vladu, mora se znati koliko zaradjuju direktori, predsednici, ministri. Ponavljam, mozda je malo nevalidan jer je licni primer, ali zna se sta se prica o Nemcima i Svajcarcima. Svajcarac sef je otvorio .xls fajl i pokazao: ja imam toliku platu zato i zato, Pera toliku, Sanja toliku (inb4), ti toliku zato i zato, itd.

Edited by ducky
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja skapirao o tome se ne priča jer ljudi ne vole da drugi znaju sa kolikim parama raspolažu. Zašto? Ne znam, ima dosta faktora koji mogu uticati na to. Pretpostavljam da u našem slučaju (nas mladih i naših roditelja) mi ni ne znamo zašto je zaista tako jer smo tako naučeni, a nikad nam nije objašnjeno zašto. Po meni ne postoji realni faktor, čak ni to sa firmom koja ti zabranjuje, pošto niko nikad zbog toga nije dobio otkaz. Ali uvek postoje porivi kod ljudi da (gledano najprostije) zajebavaju druge ljude. Evo kao na primer što svi zajebavaju Draška (nebitno koliko tu ima zle namere). I sad možemo da ekstrapoliramo taj primer na nešto agresivnije razrešenje. Suštinski se svodi na to koliko ti možeš da hendluješ pritisak, a kapiram da što je veći tabu, manji broj ljudi može da izdrži.

Хенс мај квешчн

Зајебавају дулета за раџу, оног тамо зајебавају што је загорео и то не пријатељи него ето по форуму, овог вамо зато што дрка клечећи на поду... Онај тамо купио онај ауто, овај вамо купио овај ауто. Онај трећи купио стан па пита рур де да стави фотељу. Онај пети раскинуо са рибом и оће се убије па отвори топик да чита нас сто стренџера.

Мислим, мени је све то већи лол од плате, па је свима океј да то причају.

Чак и одговори људи ми потврђују да је у питању табу (није за форум, зашто би неко знао, то су приватне ствари итд). Шта је ту приватно? Може један елаборат, ситан, не мора дугачко. Мислим, ја капирам да свако од нас о сваком од нас на руру зна много приватније ствари.

Дулио. мислим да те тролују :)

Шта знам, неки људи једноставно не желе ''јавно'' да причају о томе, има донекле оног трипа да ће можда оквирно открити своју плату а не воле да се то зна (разлога има доста). Или им је непријатно да открију широким масама неки ''инсајд инфо'', иако ти можда немаш злу намеру (тј немаш сигурно), али некима је то атак на приватност ;) Има ту у трипа око тога ''ти имаш, плати пиће'' или сл.

Опет гомила инфоа да је то тако, а врло мало инфоа зашто:)

Табу је и јебање швеце, па знам зашто.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Duljo, mislim da je Hajli slucajno rekao sustinu. U pitanju je poverljiva informacija. Sada samo da cujemo zasto se to klasifikuje kao poverljiva informacija. Inace, po ponasanju ljudi usudio bih se da kazem da je smatraju strogo poverljivom informacijom. Zasto, i dalje mi je nejasno.

Link to comment
Share on other sites

То ми је јасно од почетка. И ја знам за инфамус табу ћутања о платама, зато и питам. Не Трупија и Хајлија конкретно, него било ког рурца ко зна. А одговори ми говоре само ''то је тако''.

Ја сам заиста збуњен и не тролујем, немам трип у глави да би то требало да буде поверљиво, а камоли да имам неки одговор зашто би требало.

Не знам, ја кад продам слику за милион долара и јебем Миу, отворићу пет топика одједном:) Дисригард дет, управо сам се сетио да људи не говоре плату уопште, а не само велику:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

А можда су људи искомплексирани и мисле да не зарађују довољно, па их је срамота да кажу колико су им мале плате?

Hm, zvuci logicno. Vrlo moguce da je izmedju ostalog i to. Mozda cak najvise to.

Edited by ducky
Link to comment
Share on other sites

Јесте и онда дође рурац са трипом ''Дуле, израсо ми рог на курцу, шта да радим'', мислим, мени плата и тако нешто нису ни у истом свемиру приватности

Мислим, ја немам плату, али могу да вам кажем рецимо да ових дана радим две илустрације, једну за 130 и једну за 100 долара, генерално не добијам посла нешто много сада, али биће боље кад се нагрувам за близарде, а и пре, пошто сад немам факс. Ето, па злоупотребите:)

А могу и да вам кажем плате од пар ортака, као и њихове адресе, не видим шта лоше из тога може да произађе, осим ако неко са рура није професионални провалник, који опет има много боље инфое од тих... Мислим, капирам да би се љутили, али зато што сам геј, а не зато што сам ривилово инфо.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ја сам на то твоје написао оно о рогу на курцу, није ли то личнији комплекс? Мислим, еј, то је онај лик са рогом на курцу, ајмо на другу страну улице

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...