Jump to content

Istok Pavlović - Kako zaraditi na tom internetu


nickwood

Recommended Posts

Хм, у мојој струци уопште није трип Лејди Гаге, већ домета. Да бих ја радио неки гилд ворс, треба да се грувам још десет година фазон.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Шта бре, идеја је цар, преокренућемо наше недостатке у предности!

Пази, кренемо сада, овакви какви смо, па завршимо фазон 2020. Ал то ће да буде драж, пошто ће први нивои (области) да буду рогобатно решени, дизајнирани и баговити, то ће да нам буде главни селинг поинт:) У трејлер ставиш све области, а лајтмотив маркетиншке кампање је ''преко трња до звезда''. Правимо навлакушу тиме што је игра Ц кад кренеш, а ААА кад завршиш:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Da da, prvi nivo je tipa minesweeper, drugi roguelike at best tek od chapter III imamo 2.5D i animirane sprajtove, a finale full 3D next-gen engine (doduše ortho kamera i treće lice jebite se imerzivci :))

Sa našim radnim navikama - da napravimo browser tekstualnu avanturu pa da pevamo :D

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Пази, браузер текстуална авантура (са сликаним локацијама рецимо) би можда била царска ако би сценарио био цар (у сваком погледу). А може и РПГ или шта год, ипак је то браузер/текстуално:)

Сад се сетих, извалите што су илустрације на лолбраузер игри, откуд им пара за оваквог лика лол

http://www.pitofwar.com/

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Cekaj, ti ih hejtujes zbog toga sto razvijaju browser igrice ili zbog "google" ophodjenja prema zaposlenima? Ako je ovo prvo, jebiga to ti je kao kada pevas narodnjake - to je trenutno popularno, na tome se zaradjuje, ko oce da se obogati nek zaradjuje na tome, ko oce da se bavi umetnoscu nek svira klasiku. Ok, mozda sam preterao s narodnjacima, ali muzika tipa Lady Gaga :)

A sto se "google" okruzenja tice to je malo retardirano napravljeno u nasim medijima. Tipa ja znam gomilu firmi koje se bave samo softverom i rade za napolje negde i to i ljudi redovno naravno mogu da dodju u papucama, imaju lejzi begove, mogu da drze noge na stolu i sl, uostalom zasto i ne bi ako im to odgovara. Jedini kao kul fazon je ovo sa kuvanjem hrane, ali i to je nesto sto nije bas vauuuu...

I zbog jednog i zbog drugog.

A ovo drugo mozda nisam dovoljno podrobno objasnio. Mislim da je to foliranje jer takve stvari treba da dodju prirodno, a ne da ih neko reklamira i "dozvoljava" i da kad ih tako forsiras cini mi se da se mnogo toga loseg desava iza kulisa.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

I zbog jednog i zbog drugog.

A ovo drugo mozda nisam dovoljno podrobno objasnio. Mislim da je to foliranje jer takve stvari treba da dodju prirodno, a ne da ih neko reklamira i "dozvoljava" i da kad ih tako forsiras cini mi se da se mnogo toga loseg desava iza kulisa.

Tu se slazem, (samo)promocija toga je potpuno idiotska. Mada meni tu ne deluje da se desava nesto lose, nego prosto idiotski marketing, kao i ekipa zbog koje je i pokrenut ovaj topic. Cak nije tu ni pitanje koliko para ih placaju, prosto deluje izvestaceno.

I nemoj sad ovde da kacim klipove koje Kojot kaci na FB sa blogomanije [:D]

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa ne nije samo promocija u pitanju. Dobri odnosi u firmi su najbitniji, a oni se ovako ne postizu te mi ovo izgleda samo kao maskiranje i kompenzovanje u nedostatku istinski dobrog hr-a.

A klipove kaci slobodno, nemam fejsbuk, a hocu i ja da ih vidim.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

hajde svi da nagadjamo o atmosferi u firmi posmatrajuci od spolja :)

u guglu recimo imaju brdo bilijar stolova / arkadnih masina / ps3 / xbox konzola pa 85% vremena to zvrji prazno, i najvise se koristi kada zaposleni dovedu decu da ih pricuvaju dok su na poslu.

u svakom slucaju je lepo znati da IMAS OPCIJU da se sprdas, cisto da malo popusti surovi kapitalisticki vajb koji 99.9% IT kompanija ima u sebi.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam cuo isto da je kul u Nordeusu od drugara koji radi tamo kao programer.

Ja sam probao da se uglavim na mesto 3d modelara.. tj. poslo sam CV, ali nije mi bio dovoljno JAK u tom trenutnku :/

Kontam da bi duljo opusteno mogo da upadne ko dizajner/ilustrator, mislim da je otvoren konkurs i dalje za to.

Edited by Pesma-mrtve-dece

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Па ено ти горе, стони фудбал

Ja ću da pijem pivo dok vi igrate jer ja od poteza znam roštiljanje :p

A Knjaz mi je relativno blizu jelte pa bi došo svejedno, nepozvan :p

Ако идемо на књаз, јаб дошо, јелте

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

slažem se sa Stijom oko pojma stondža

konto te priče, mi smo i u staroj, a i ovoj sadašnjoj firmi imali i PS3 i stoni fudbal, i igraju se ljudi, ne nešto preterano, ali se igraju. Jebiga, kapiram ja šta Mohija nervira, ali kakvih sve drugih firmi ima u Srbiji, te "ličimo na Google" su stvarno bolje od drugih

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...