Jump to content

RURomobil!


dovlagsi

Recommended Posts

E da, drugari, dobio sam kontakt limara koji bi želeo da nam pomogne da sredimo sve šta treba. Pa ajde da pitam inicijelno da nema dobrovoljaca koji bi otišli tamo, po mogućstvu sa još jednim dodatnim automobilom da se ta dva čoveka vrate nazad ako ruromobil ostane. Lik je u Ritopeku, to je na oko 10km od civilizacije :)

 

Može da se ode kod njega bilo kad od sutra pa nadalje, radi od 09 do 20h, samo mu se najavimo dan ranije.

mogu ja da vozim dodatni automobil al sam slobodan samo vikendom ako je to uopste opcija Edited by тrooпer
Link to comment
Share on other sites

treba videti sa covekom da ugradimo i mjuzu odma, ako on to radi

 

Pa što ne reče za ovo odmah ... ajd' vidite kad ste tamo pa će mu neko prebaciti svu tu muziku narednog puta, pošto sigurno neće auto da bude popravljen odmah, nažalost :)

Link to comment
Share on other sites

Ja veceras u 22h idem po auto tako da ne brini :) Elem, neki mu se relej tamo sjebao na relaciji kratka/duga svetla, majstor ga je nabudzio, promenice kleme na akumulatoru i nesto osiguraca. Ostao je tamo zbog alternatora koji izgleda da zapravo lose puni akumulator i to treba sat vremena da se sredi pa nismo mogli da cekamo dalje, te cu ga ja pokupiti kasnije posto mi je u kraju. Tako da sad rade kratka, dugacka svetla i posle ovoga ne bi trebalo da bude bilo kakvih problema s akumulatorom. Dovla ce dopuniti ako sam nesto zaboravio. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ok, pokupio sam auto od majstora. Genralno sve radi i trebalo bi da puni akumulator bez problema sad kad je sredjen akumulator. Dve stvari ostaju, jedna je da bi trebalo kupiti nov regler (valjda sam ubo), moze od Golfa 2 ili od Keca, kaze tako se nadje, samo da bude neki malo kvalitetniji, kaze dosad je bio neki kineski pa je on sad stavio neki polovan koji ce raditi ali bi u perspektivi to trebalo zameniti, kaze da kosta oko 700-1000 dinara da se kupi, namestice nam on.

 

Druga stvar je sto on kaze da je neko prevezao tamo lampice, pa je lampica za struju, tj od alternatora bila povezana na "davač ulja" kako on to kaze i obrnuto, zato se nikada nije palila lampica za struju cak i kad je gubio struju. U svakom slucaju on je sad to vratio na normalu, ali je taj davac ulja otisao, koliko sam ga ja skontao to je onaj deo koji signalizira ako nema ulja u motoru da ne zariba. Posledica toga je da ta lampica ne radi, pa on kaze moze da bude problem ako nestane ulja pa ne skapiramo, mada kapiram da to nije bas hitno. Njegov savet je da se to zameni, isto kaze da nije nesto skupo i da ce odgovarati takav deo za bilo kod starijeg Forda.

 

Auto je trenutno parkiran kod mene ispred zgrade pa cu videti da ga dovezem do redakcije od nedelje.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

немојте возити без лампице за уље верујте ми.

Ја сам возио ауто без лампице за уље, и из неког разлога је набио притисак и сво уље ми исцурело на филтер (сјебала се она гумица), а ја пошто нисам имао лампицу да видим то на време, возио сам га тако без уља пар стотина метара и наравно сјебао сам мотор који сам тек склопио. 

Link to comment
Share on other sites

vec sam kupovao taj regler, majku mu, i to Iskrin za keca :)

 

Samo prenosim sta mi je rekao covek, ic se ne razumem :)

 

немојте возити без лампице за уље верујте ми.

Ја сам возио ауто без лампице за уље, и из неког разлога је набио притисак и сво уље ми исцурело на филтер (сјебала се она гумица), а ја пошто нисам имао лампицу да видим то на време, возио сам га тако без уља пар стотина метара и наравно сјебао сам мотор који сам тек склопио. 

 

Otprilike mi je neki slican argument dao i majstor. 

 

No, kad smo vec na temi, kocnice bas smaraju, pa sam ja posao idejom da ih nadjemo na netu jel :) I onda sam tako malo istrazivao, nas Taunus je poznat i kao Taunus TC, a u Engleskoj se prodavao kao Cortina MK III (inace Dovla, Taunus modeli postoje od 1939 :). No nebitno, poenta je da sam malo guglao po tim sajtovima za rezervne delove i nasao ovo:

 

http://seekpart24.com/trw/accessory-kit-disc-brake-pads-pfk17?c=100630&at=5905

http://seekpart24.com/trw/brake-pad-set-disc-brake-gdb660?c=100030&at=5905

 

E sad ja koliko kontam te plocice za kola ovo prvo je samo onaj set koji zapravo drzi plocicu na disku, dok su ovo drugo zaista i plocice. Ili sam se ja zajebao pa je ovo prvo samo jedna plocica, a ovo drugo je set od 4? U svakom slucaju i do jednog i do drugog sam dosao preko ove stranice http://seekpart24.com/ford/taunus-coupe-gbck-70/1600-5905/brakes-100006 gde sam odabrao da trazim delove za Ford Taunus Coupe (Gbck) 1600, pogledah posle tu oznaku Gbck sto ne znam sta znaci i ima dva modela - od 88 konja i od 72 konja, kapiram da je nas ovaj drugi, ali kapiram da to verovatno i nije toliko bitno za kocnice.

 

Inace ovaj sajt ne salje u Srbiju, ali ima opcija Yugoslawia :) tako da kapiram da bi poslali kod nas. Samo mi treba par saveta da li je to to, porucicu ja na svoj rizik sto bi se reklo, ili ako moze neko da nadje na jos nekom sajtu. Doduse sad sam kliknuo na checkout, kaze nemaju te delove trenutno pa ce me obavestiti kad budu dostupni :( E sad, vidim da je shipping samo DHL-om, sto ce malo da kosta, ali kapiram da ako ne izaberemo express nego obican international ce biti 5-10 evra. Sve nekako kapiram da je to bolja varijanta da narucimo odnekud nego da nam neko nesto tamo lije i ko zna sta budzi, misljenja?

 

 

Edit: E, nasao sam i na ovom sajtu - http://www.motomobil.com/produkte,3237.html?producer_id=1&auto_id=80&auto_mod_id=81&category_id=3&q= salju regularno u Srbiju, ali opet samo DHL-om, sto po mom nekom proracunu izadje oko 25 evra, sto i nije bas malo samo za shipping, prakticno bi nas izasle plocice oko 50ak evra, mada bi onda stvarno bio fuliran. 

 

Edit2: gledam sad jos po ovom sajtu, jebes ga ima sve sta moze da ti zatreba od delova, tako da mozda ako smislimo sta nam jos treba pa da vidimo da porucimo istom prilikom jer ustedimo na shippingu... 

Edited by Zwerko
  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ali lampica za ulje je zasigurno gorela kada smo mi vozili auto, tj. radila, ono, upali se kad daš kontakt pa se onda ugasi? Ili vas ja nešto nisam baš najbolje skapirao :)

 

Sve u svemu, po meni bi trebalo prvo da se ide za limariju, da bismo nakon toga mogli da brendiramo kola. 

Ja sam se već čuo sa limarom kao što sam ovde izvestio, evo vam info:

 

Peđa

064 157 90 50

 

Ja neću biti tu jedan deo naredne nedelje pa u skladu sa tim dajem fon da ga pozovete i dogovorite odlazak tamo. Najbolje bi bilo da odmah u gepek stavite krilo iz redakcije pa da ga zameni.

 

Za pločice se ništa ne razumem pa ne mogu ni da pomognem :)

Link to comment
Share on other sites

Ali lampica za ulje je zasigurno gorela kada smo mi vozili auto, tj. radila, ono, upali se kad daš kontakt pa se onda ugasi? Ili vas ja nešto nisam baš najbolje skapirao :)

 

Sad koliko sam ja njega razumeo - pogresno su bile prevezane zice za indikator za struju i za indikator za ulje. U tom smislu je ranije trebala da svetli lampica za ulje ako ne bi bilo ulja, ali bi se to manifestovalo kao da svetli lampica za struju. S tim da i taj merni instrument za nivo ulja ne radi (to treba zameniti), tako da zapravo nista ne bi svetlelo. Sada normalno kad das kontakt zasvetli crvena lampica za struju (ona kao akumulator ikonica) i ugasi se posle par sekundi. Ako bi nastavila da svetli to bi valjda bio indikator da nema struje u njemu ili da ga alternator ne puni. 

 

koji je problem sa plocicama? skripe ili auto lose koci? mozda to treba da bude prioritet u odnosu na limariju :)

 

Skripe uzasno prilikom kocenja, ne koci on lose, to je sasvim ok, ali je skripa kao da ce sad da se raspadne. Mislim sto se narucivanja da je manji problem sam transport, platicemo neki shipping pa cemo platiti, po meni je bitnije da porucimo nesto sto ce da odgovara, jer najskuplje je ako ne odgovara, a tu ne verujem da da kolega moze da pomogne. Jedino da uzmem mozda da im posaljem mail s slikom kola i da pitam "jel to za ovaj auto?". Naravno nije lose i da neko ko ima malo vise iskustva od mene pogleda ove linkove koje sam dao, deluje da je to to, ali opet ne razumem se preterano. 

 

A sto se toga da li je prioritet limarija ili kocnice mislim da se moze paralelno raditi i na jednom i na drugom, samo treba videti sta se i kako radi. Tu mi tek brendiranje posle dodje kao najmanje bitno.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Чекај ако је сад наместио да лампица за уље стварно служи ко лампица за уље, онда би требало да се она упали кад дате контакт, а кад упалите ауто да се угаси, у случају да је све у реду. Ако гори лампица за уље стално онда не ваља никако, а и ако не сија не ваља  [:D]

Link to comment
Share on other sites

ма добро, чисто да те не гледају бледо ако будеш ишао у радњу да тражиш давач  [:D] нарочито ако буде радила нека жена која ће стварно тражити мерач ниво уља по свим каталозима које има да би после позвала колегу који ће рећи да тако нешто не постоји

Link to comment
Share on other sites

zwerko, nemoj da uzimamo sa neta, nikad se ne zna šta će stići a možemo da rešimo problem i ovde. Zvaću neke Fordove radnje koje su snabdevenije, pa ako nigde ne bude bilo - izliće nam neko pločice, nije to problem toliki. Veći je problem što nije završena priča sa tablom, tj. pokazivačem goriva koji je vrisnuo u našoj tabli. Mislim da je to prioritet nad prioritetima :) Plovak je odrađen, tabla nije. Svratiću do ovog mog majstora koji je rekao da će mi je naći...



edit: ovakva tabla nama treba:

 

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/tacho-kombiinstrument-ford-taunus/111977671-223-9413?ref=search

 

$T2eC16RHJHkFFly6YewqBRZsELiU,g~~48_20.J

 

 

međutim,

 

dimenziono paše i iz Granade, ali Granade deset godina mlađe! ;) pa to izgleda ovako:

 

http://www.ebay.de/itm/Ford-Granada-Ghia-GL-V6-Kombiinstrument-mit-Drehzahlmesser-1981-85-TOP-/251268661261?pt=DE_Autoteile&hash=item3a80c7800d

 

$T2eC16VHJGoFFvtyiUWbBRfri6(Rug~~60_12.J

 

jel to može da se naruči da nam stigle u milu nam srbiju?

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...