Jump to content

RURomobil!


dovlagsi

Recommended Posts

 

jel to može da se naruči da nam stigle u milu nam srbiju?

Mislim da moze sigurno, jedino sto sam se zajebao pa sam krenuo u ebay registraciju na nemackom sajtu, pa moram da potvrdim nalog preko telefona, a nece da mi posalje sms pa mora da me zove da mi izdiktira pin, a jel ima ovde neko ko razume nemacki? :) probacu kasnije da se registrujem preko us ebaya, mislim da su nalozi povezani pa mogu da vidim da li salju u Srbiju, ali ne vidim zasto ne bi moglo. Samo ako si siguran da je to ono sto nam treba ne deluje da je skupo, samo moram da proverim cenu za shipping posto mislim da je ovih 6eur za Nemacku.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Mislim da moze sigurno, jedino sto sam se zajebao pa sam krenuo u ebay registraciju na nemackom sajtu, pa moram da potvrdim nalog preko telefona, a nece da mi posalje sms pa mora da me zove da mi izdiktira pin, a jel ima ovde neko ko razume nemacki? :) probacu kasnije da se registrujem preko us ebaya, mislim da su nalozi povezani pa mogu da vidim da li salju u Srbiju, ali ne vidim zasto ne bi moglo. Samo ako si siguran da je to ono sto nam treba ne deluje da je skupo, samo moram da proverim cenu za shipping posto mislim da je ovih 6eur za Nemacku.

 

aj videcu sa majstorom dal definitivno ova tabla moze da paše.

 

 

kad se vec cimamo sa tablom, aj ugradimo neku oldschool retro koja bi se lepo uklopila?

 

nemamo tu baš nešto izbora, ove starije za taunus nemaju ove dimenzije i oblik, ova sa Gradane deluje da baš paše. A što da nemamo obrtaljku. ;) 

možemo eventualno posle staviti nove folije sa brojevima retro-tipa, recimo:

 

german_oldschool.jpg

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nema potrebe da se cimate sa narucivanjem iz inostranstva za plocice, kontam da cemo ih dosta lako naci. Pustite mi na pp ili ovde napisite podatke o autu, godiste/kubikazu/kw/ i reci cu vam gde da pazarite i sta da trazite. Jedna varijanta koja ide na te masine (ova koju je Zwerko kacio) je do hiljadu dinara (ide i na taj 72 i 88 ks), a i ako je neka druga kontam da ih ima negde. Cak mislim i da ampulu za ulje mozemo naci za smesne novce

2j0fiuw.gif
Link to comment
Share on other sites

Jes' vala, bas ove sto su kacene. Ima Gazela, "05P126" je kataloski broj, LPR proizvodjac. Verovatno neko od vas zna gde su im maloprodaje, cena ne bi trebala biti preko 1000. Kad budem stigao bacicu pogled i za ampulu, kontam da se moze iscackati

2j0fiuw.gif
Link to comment
Share on other sites

Uf, izvinjavam se, zapao sam u neku guzvu pa nikako da se javim. Dakle u nedelju sam ga upalio na kablove i provozao ga tipa pola sata po NBGD, kontam da se tako najbolje napuni akumulator u smislu nema kreni-stani i sl, cisto probe radi. Onda sam uvece pokusao da ga upalim i nije hteo :( Verglao je, ali nije imao dovoljno struje da ga upali :( videcu da ga sutra-preksutra opet dobacim do elektricara da proveri sta je problem, ili opet negde gubi struju ili ga prosto ne puni... Malo mi je bio i problem sto non-stop pada kisa pa me malo strah da ga palim na kablove ako bi padala kisa, nije on bas nesto izolovan pa da ne napravim neko vece sranje... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

A što ne odneseš akumualtor da ga napune da čisto vidimo da li je tu problem, tj. da li ga ti vožnjom napuniš tipa 5% i onda prirodno se isprazni do jutra ili baš ne daje struju? Da ga ovi napune na 100% pa ako i posle toga sutra ujutru neće da pali, znamo da je problem nešto drugo.

Link to comment
Share on other sites

covek je bio zakacio uređaj za proveru da li se akumulator prazni ili ne i nije se bio praznio

potencijalno je problem u releju farova, koje je on navodno namestio ali pošto funkcionišu po principu elektromagnetnog kola, znaci pomera se taj neki kurac unutra, sve mi se cini da cemo taj deo morati da jurimo

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Ok, auto je bio u subotu kod elektricara, ovako zakljuceno:

 

- Izgleda da nije dovoljno punio akumulator jer je zica od alternatora bila previse tanka (lol), Dodao majstor jos jednu zicu, sad bi trebalo da je ok. Ja sam ga malopre upalio i provozao normalno, tako da bi trebalo da je to ok. Sutra cu da vidim da ga dovezem do redakcije pa da vidimo sta i kako dalje. 

- Kupio sam "davac ulja", montiran je nov i povezan, sad se prilikom kontakta pali i lapmica za ulje kao i za akumulator, tako da bi to kao trebalo da radi. 

- Merac za gorivo on ne moze da popravi, uputio me na neke ovde u bloku koji rade tahografe, kao oni bi to trebalo da mogu. Ovaj lik tamo mi rekao da oni to ne rade, to radi elektricar  :tf: Mislim da je porucivanje one table za Granadu zapravo sada najrealnija opcija. 

- Sutra cu otici do ove Mond prodavnice za auto delove ovde u 45. bloku da porucim plocice. Trebalo bi da su oko 1.500 dinara, tako mi rekao ovaj baja kad sam uzimao davac ulja, samo nije imao trenutno u radnji pa mora da se poruce. Pa cu posle da ih donesem do redakcije. 

 

I da, sad mi se opet cini da se seta vozacko sediste, tj kao da se nekako olabavilo, ali to nije toliko problem. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Vratio sam kola ispred redakcije, sad stvarno radi kao satic, pali i sve. 

 

Jos jedan mali detalj koji mi se desio danas - Laki je na privezak za kljuceve stavio onu ogromnu neku traku Samsung brenda (odakle li mu to?!? :). I posto je to zajebancija slucajno zakacim nogom danas dok sam vozio i kljuc ispadne skroz iz brave! :) Sreca pa je brava zapravo malo sjebana pa se auto nije ugasio :) a fakat nisam ni brzo isao. Ali svakako treba obratiti paznju da se nekome to ne desi pa da mu se ugasi auto zakljuca volan i sl. Dakle preporuka, cim se sedne u kola skinuti Lakijevu trakicu :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...