Jump to content

"U moje vreme..."


Recommended Posts

Malo lokalnog patriotizma - u moje vreme je radio bioskop Avala :)

A dodajem i da su bile one žvake što menjaju boju (*), mislim da ih niko nije pomenuo a ja ne mogu da se "cetim" imena. Onako su bile malo veće žvake, roze boje, i onda kad ih žvaćeš postanu zelene ako se ne varam.

(*) i naravno autići koji menjaju boju :)

Link to comment
Share on other sites

Е, јел се сећа неко оних слаткиша (баш је давно било, заборавио сам дал су чоколаде или неки гуменасти трипови) што су били на комад у златном целофану, а облика диска, па су као личили на металне паре? Сад сам се сетио да сам то пазарио баш давно, типа кад сам имао пет година.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Laletu baba kupuje da se zasladi posle ručka.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Wrong! :) Mislim da sam negde već pominjao, baba je u potpunosti van priče sa slatkišima :) Čak ih do pre operacije kuka nije uopšte gotivila, sad samo sladoled :)

Tako da retko kad pravi slatko (osim štrudle i nekad pite od jabuka) i samim tim joj je taj deo mozga za "dezert" potpuno isključen :)

Link to comment
Share on other sites

Nikad nisam voleo taj toblerone format, em je tvrdo, em izubijaš usta jer moraš ceo onaj trougao da zgutaš

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ako smo već u fazonu slika, onda ću dodati:

41796_120608847373_9145_n.jpg

A u opisnom smislu - u moje vreme kad kupiš nešto u radnji (a da nije c market) prvo dobiješ "nalog" pa ideš na kasu a na kasi kasirka naloge ređa na ono šilo koje joj stoji na stolu :)

Koji fles, lep topik :) pored toga, mali eurokrem sa kasicicom aarhhh...

Vidim svuda su vazila pravila za starije, trcanje po loptu itd. Kao i da danas nema nikoga na "terenima" (zapravo smo stavljali torbe, kocke, jakne i pravili se da su stative)

U moje vreme sam leti po ceo dan bio napolju osim kada sam igrao mortal kombat na Segi, imao onog peta (sto ti place u sred noci ako ga ne hranis), pravili pracke, oni ledeni sladoledi Frikomovi su kostali 50 para jbt, secam se kada sam nasao dinar na podu pa smo drug i ja kupili po jedan citron! :D Takodje sam shvatio da sam jako malo gledao televizor, posto se ne secam nicega. Prvo sto se secam su mocni rendzeri i Cipelici, Alfred Dzonatan Kvak?

Link to comment
Share on other sites

Čudno je to, ja ne znam kako je po ostalim zemljama, ali taj školski program je stvarno bio odličan kod nas, i znalo se da prepodne na prvom od 09 do tih nekih 15h ne možeš da pogledaš ništa drugo do edukaciju. Čak se to nastavilo i tamo devedesetih, sećam se onog serijala o računarima što sam pratio. Sada je program:

Pa tad je bilo "E deco i ako ne odete danas u školu jer ste bolesni ili šta već, nećete ostati glupi."

A ono, u moje vreme se određeni album na CD-u tražio i do godinu dana i Plava Princeza je bila do jaja zajedno sa Snorkijevcima, školska lektira je imala neku poentu i nisu postojala skraćena izdanja. Indijana Džons je bio epitom do jajnosti, a Džeki Čen je snimao carske filmove. I da, dok je Mića Orlović pričao, mi smo slušali, and also there's this:

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Plava Princeza je bila do jaja zajedno sa Snorkijevcima

Ovo su mi dve možda najveće radosti iz baš ranog detinjstva što se crtanih tiče, pored transformesa.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...