Jump to content

"U moje vreme..."


Recommended Posts

У време пре мог смо ишли са терена кад дођу велики и били смо срећни ако нам не узму лопту и онда још добијемо батине од ћалета јер смо дошли касно зато што смо чекали да се изиграју велики, па да узмемо лопту. И то никп није контао као зло, нити га је смарало, наравно да ћу да се склоним кад видим велике како се ваљају иза брда са баскетаром. И још ми је било екстра ако узму моју, јер је моја баскетара онда најбоља!

Е, онда је дошло моје време да будем велики и сва деца су постала бунџије и звали су родитеље кад оћемо да их терамо са терена.

Тру стори, једном смо дошли на терен, очекујући да се деца склоне чим нас виде, јок, још су нас терали (?) и чак је су сишли типа петорица (!) ћалета са причом ''а шта да смо ми играли?''. Наравно, на то сам му рекао ''па лол, онда бисмо одмах запалили, ви сте старији'' али није сконтао концепт.

ja sam odrastao bas sa pravilom "teren je za starije, uzivaj dok oni nisu tu", i smatrao sam to necim logicnim. I onda ti danas dodje klinac, krene da ti psuje sve redom, dobije cusku, ode po kevu/caleta i onda dok su on tu nastavi da te napusava, mislim wtf

Link to comment
Share on other sites

bogami ovde to pravilo da su stariji glavni jos uvek vazi. tako isto su stariji od starijih pricali za starije ( :D ) kako su mladje generacije nevaspitanije itd , uvek je isto, nego ljudi kako stare(odrastaju) tripuju se.

Edited by Ћела

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

u moje vreme ovo je bila

- dobra dnevnica

- dobar izlazak

- pune kese u radnji

- lazne starke

- brdo kozmetike

- osnovna gradivna jedinica bunta od do komada koji se ubacivao u papirni omot i mazio

- sigurnost

10_DM_Serie4_Vorderseite.jpg

VRATI SE O MLADOSTI!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

У време пре мог смо ишли са терена кад дођу велики и били смо срећни ако нам не узму лопту и онда још добијемо батине од ћалета јер смо дошли касно зато што смо чекали да се изиграју велики, па да узмемо лопту. И то никп није контао као зло, нити га је смарало, наравно да ћу да се склоним кад видим велике како се ваљају иза брда са баскетаром. И још ми је било екстра ако узму моју, јер је моја баскетара онда најбоља!

Е, онда је дошло моје време да будем велики и сва деца су постала бунџије и звали су родитеље кад оћемо да их терамо са терена.

Тру стори, једном смо дошли на терен, очекујући да се деца склоне чим нас виде, јок, још су нас терали (?) и чак је су сишли типа петорица (!) ћалета са причом ''а шта да смо ми играли?''. Наравно, на то сам му рекао ''па лол, онда бисмо одмах запалили, ви сте старији'' али није сконтао концепт.

na stranu sve to,posto sam odrastao pored terena,morao sam stalno i da donosim vodu:)))Ali imao sam tu srecu da sam sabijao sve sportove pa sam uvek igrao sa starijima od sebe:))

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

У време пре мог смо ишли са терена кад дођу велики и били смо срећни ако нам не узму лопту и онда још добијемо батине од ћалета јер смо дошли касно зато што смо чекали да се изиграју велики, па да узмемо лопту. И то никп није контао као зло, нити га је смарало, наравно да ћу да се склоним кад видим велике како се ваљају иза брда са баскетаром. И још ми је било екстра ако узму моју, јер је моја баскетара онда најбоља!

mislim da je moja generacija poslednja koja je ovo zaista postovala :)

U moje vreme si mogao da se potučeš sa bilo kime u kraju a da te ne izbodu ni tad a ni sutra

nazalost mislim da je ovo pocelo sa mojom generacijom :\

Link to comment
Share on other sites

Aj pitaj tamo kolege strucnjake iz telekoma, sta je bilo pre, serijski port ili 14400 modem pa se vrati.

Hint: mi smo ovo radili tamo negde 92. 93.

izvinjavam se, nisam znao, akcenat je na VREMENU, starije = kulje :tf:

modem je bio izazov je su veze bile ochajne ali je i taj lag imao neku drazh... [:)]

ELEM, u moje vreme....... smo isli vikendom kod rodbine na selo gde smo u zadnjem dvoristu gledali krave, konje, ovce, raznu zhivinu, igrali sa lovackim psima, penjali na tada za nas preogromni kombajn....... To nam je bio zomg provod...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Istina ovo za terene, leti smo mogli samo igrati ujutru ili po najvecoj zegi :D

Onda bi oko 4-5 dosli malo stariji, oni bi igrali do 6 i od 6 dolaze najstariji.

Ja sam imao slucaj kao gruja, ranije sam dosao do najstarijih.

A sad, nema ko ni da se skloni sa terena jer klinci vise ni ne dolaze na terene.

Na stranu price, za vodu, davanje ili vracanje lopte (vecito sam ostajao da gledam te najstarije, pa sam uvek trcao po loptu)

to nam je svima bilo kul.

Jebote kad razmislim, pa mi smo ceo letnji raspust blejali na igralistu cimali se da nabavimo mreze,

igrali dok se ne raspadnemo, pa jos posle toga 10-9 .

Sad kad pogledam opet se ista ekipa skuplja i ovo leto, kao i pre 3, 5, 7 godina. Nema vise klinaca pre nas da igra,

isti slucaj i za basket, ista ekipa se skuplja svako leto vec 6-7 godina.

Pomisli covek da nema dece :/

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

cekaj bre daki, kad kazem stariji onda mislim na starije. ja sam igrao sa fazon 2-3 godine starijima. a ti kojima sam isao po loptu ja, a verujem i ostali, su tada bili momci tipa 23 godine, a ja sam bio klinja od 10 godina. ako si ti bio tako zajeban klinac sa deset godina, da teras u kurac momke i izazivas ih i cistis teren sa njima, cudom se cudim sto vec nisi u realu ili ako je basket u pitanju u lejkersima, bulsima nebitno. kad sam dovoljno odrastao, da iole mogu fizicki da izdrzim da igram sa njima igrao sam i uvek je bio brutalan osecaj pobediti starije.

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

U moje vreme, pola naseg terena je bilo obelezeno za Kockice. I svaka kockica je imala napisano necije ime velikim slovima posred i onda kad krenemo da igramo, uvek je borba ko ce cije polje (glasnim dranjem JA SAM MARKO i slicno). Za moje vreme tamo se izmenjalo tri seta takvih kockica, mislim da su najstariji bili tipa '80, ovi srednji '83-'84 i mi klinci '86-87. Uvek sad kad prodjem tu (a ne zivim na Konjarniku vise) ponosno pogledam te kockice koje smo mi napravili pre dobrih 11 godina, sad skoro izbledele. Video sam da su dodali na drugom delu terena jos polja, eto makar nismo mi poslednji koji smo makar nesto radili.

Ali da, kad stariji dodju, to je to, jedino ako bas imas srece pa uzmu da igraju neku zajebanciju, tipa Prozivke pa mozemo i mi. :D Secam se koliko je bilo do jaja '99 kad su ti najstariji za vreme leta blejali na terenu sa nama, ko sa slavnim licnostima da blejis, o njima si samo slusao price od ovih srednjih generacija. :D

Mada smo i mi terali klince u PM kad je doslo nase vreme. :D

Link to comment
Share on other sites

U moje vreme je topik mogao da ostane normalan duže od 4 sata.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

У моје време смо добијали кифлу за ужину и био сам екстра хепи ако добијем две

У моје време сам имао косу испод рамена

У моје време смо правили леба и еурокрема на гајби

У моје време сам крао јаја из кокошињца

У моје време је Тупак био жив

Ето:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...