Jump to content

Šta sa devizama i/ili štednjom, u svetlu propasti evra?


Recommended Posts

Грђа, и рекао сам да овде не можеш да купиш инвестиционо злато, већ у Швици, Аустрији или Немачкој.

кад сам рекао земљу, нисам мислио да будеш земљорадник, већ да штедиш у арима и хектарима. они доносе најбољи принос кроз раст цене на дужи рок. земљу можеш и да даш напола, или да је сам радиш и да имаш и ренту.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Hej čovek no frxn. Znam šta si hteo da kažeš.

Samo kažem da sa relativno malo para ne možeš skoro ništa od toga, nedovljno za nekretnine, niti za zemlju koja je stvarno vredna i može da se da na retnu. A tozla, samo sam podvukao da se ovde to ne može izvesti. A ako bih lično morao da idem preko grane, rizikujem da me na izlasku carine uhvati sa evrićima koje hoću da promenim, rizikujem da me na povratku uhvate sa zlatom i uzmu mi sve, a i ako sve prođe bez greške sam trošak puta mi je minimum 5% ako ne 10% ukupne cifre.

Ma jbg, otvorću devizni račun i platiti bankarsku proviziju. Pa šta Bog da.

Link to comment
Share on other sites

хахахахаха...

тако некако, Џи. имам план да из ове кризе изађем богатији. а са првим расположивим еврима купујем земљу.

Useless bankers!

"дају ти кишобран када сија сунце и узму га натраг кад почне киша."

:)))))))

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

bankers-what-now-249.jpg

303284_230300770371238_217514361649879_647215_1255923813_n.jpg

Antibanks-banner-300x86.png

ua bre!

ezekiel 18:8 Ne daje novaca pod lihvu, ne uzima kamate, od nepravde usteže ruku svoju, između čoveka i čoveka sudi pošteno.

Ko po zakonima mojim hodi i zapovedi moje drži verno, taj je pravedan, on će živeti", govori svemogući Gospod.

275. Oni koji se kamatom bave dići će se kao što će se dići onaj koga je dodirom šejtan izbezumio, zato što su govorili: "Kamata je isto što i trgovina." A Allah je dozvolio trgovinu, a zabranio kamatu. Onome do koga dopre pouka Gospodara njegova – pa se okani, njegovo je ono što je pre stekao, njegov slučaj će Allah rešavati; a oni koji to opet učine – biće stanovnici Džehennema, u njemu će večno ostati.

276. Allah uništava kamatu, a unapređuje milosrđa. Allah ne voli nijednog nevernika, grešnika.

[:D]

Link to comment
Share on other sites

ахахахахаха...

ЗАПРАВО, у светлу Бруовог откровења, дајте мени све ваше евре, нећу вам дати никакву камату, а враћам номиналу за 10 година.

:))))))))

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi koji vam je, pa ta prica o krahu evra, evropske unije i celog sveta se forsira samo u Srbiji pred izbore, da ljudi ne bi videli sta se stvarno desava oko njih. Ajde sada uzmite neke inostrane novine ili neki sajt i videcete da se propast evra tamo jedva i spominje. Strah kontrolise coveka, potrebno je pred izbore uneti malo straha, da ljudi vide "da je ceo svet truo", a ne samo Srbija... [8)]

Kada je izbila ekonomska kriza u Americi, niko, ali bas niko to nije javno predvideo. A sada i baba Kurana prica o zagarantovanoj propasti evra. I znate sta ce na kraju da bude? NISTA, ama bas nista. Uostalom, cekajte i videcete... [|)]

Link to comment
Share on other sites

Ljudi koji vam je, pa ta prica o krahu evra, evropske unije i celog sveta se forsira samo u Srbiji pred izbore, da ljudi ne bi videli sta se stvarno desava oko njih. Ajde sada uzmite neke inostrane novine ili neki sajt i videcete da se propast evra tamo jedva i spominje.

To možda u nekim novinama iz zemalja Beneluksa.

Link to comment
Share on other sites

Blic i Kurir citam samo kad moram a svoje stavove nikako ne izvodim iz takvih raspadnutih organizacija koje proizvode neshto shto nazivaju novinama. B92 necu da komentarishem kad se zna da se tekstovi pishu po potrebi vec godinama. Nazalost ovakve stvari u Srbiji NEMAJU ALTERNATIVU, a ne EU.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

ezekiel 18:8 Ne daje novaca pod lihvu, ne uzima kamate, od nepravde usteže ruku svoju, između čoveka i čoveka sudi pošteno.

Ko po zakonima mojim hodi i zapovedi moje drži verno, taj je pravedan, on će živeti", govori svemogući Gospod.

Quote

275. Oni koji se kamatom bave dići će se kao što će se dići onaj koga je dodirom šejtan izbezumio, zato što su govorili: "Kamata je isto što i trgovina." A Allah je dozvolio trgovinu, a zabranio kamatu. Onome do koga dopre pouka Gospodara njegova – pa se okani, njegovo je ono što je pre stekao, njegov slučaj će Allah rešavati; a oni koji to opet učine – biće stanovnici Džehennema, u njemu će večno ostati.

276. Allah uništava kamatu, a unapređuje milosrđa. Allah ne voli nijednog nevernika, grešnika.

Oh, hai.

"Ovo je noć molitve. Vaše molitve biće uslišene. Svi ste vi Muslimani, koji se molite i ne stavljate nikoga ispred Alaha."

Ne mogu da se setim ko je bese to rekao ali sam siguran da je Alah zastitio njega i njegovu porodicu :tf:

U drugim vestima ostavite pare u evrima...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...