Jump to content

Šta sa devizama i/ili štednjom, u svetlu propasti evra?


Recommended Posts

Ocigledno!

Izvini Statore, nisam odoleo penalu.. :]

Ljudi koji vam je, pa ta prica o krahu evra, evropske unije i celog sveta se forsira samo u Srbiji pred izbore, da ljudi ne bi videli sta se stvarno desava oko njih. Ajde sada uzmite neke inostrane novine ili neki sajt i videcete da se propast evra tamo jedva i spominje. Strah kontrolise coveka, potrebno je pred izbore uneti malo straha, da ljudi vide "da je ceo svet truo", a ne samo Srbija... [8)]

Kada je izbila ekonomska kriza u Americi, niko, ali bas niko to nije javno predvideo. A sada i baba Kurana prica o zagarantovanoj propasti evra. I znate sta ce na kraju da bude? NISTA, ama bas nista. Uostalom, cekajte i videcete... [|)]

Ne znam o cemu pricas, kad najvisi zvanicnici zemalja clanica unije, kao i najvisi zvanicnici Brisela, svaki dan javno govore o svemu ovome. Sastaju se u ovoj ili onoj formi neprestano da bi (kao) pokusali da sprece da se sve to desi. I to naravno prenose mediji po celom svetu. Na celu sa najvecim svetskim medijskim kucama, koje sve hendluju situacijom iz svog ugla. Ovi nasi samo prenose strane listove, agencije i intelektualne autoritete tamosnjih javnosti. Kao papagaji..

A krizu u Americi predvidjaju decenijama, neki cak i u zanimljive detaje, al drugo je pitanje zasto to ne stize do sire populacije.

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

АУД је још доступан на тржишту, у малим количинама.

у осталим вестима... цене некретнина су у стагнацији или благом расту, услед повећане тражње на тржишту некретнина, што ореспондира са чињеницом о масовном пребацивању новца у некретнине.

такође, удео кредита у кашњењу је 18,8%, док је код неких банака тај удео далеко далеко већи.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

такође, удео кредита у кашњењу је 18,8%, док је код неких банака тај удео далеко далеко већи.

кредити у кашњењу преко 90 дана се полако приближавају магичној бројки од 30%.

17тог јуна су у Грчкој поновљени избори где највеће шансе за победу има "екстремно левичарска" партија Сириза. у случају да они победе Грчка излази из ЕМУ. све припреме су одрађене, преломна тачка кост бенефита је достигнута и негде је неко дао "зелено светло" за овај сценарио кад и ако се испуне услови. излазак Грче из ЕМУ је формални почетак краја и ЕМУ и ЕУ. тада ће ваљда и слепима да буде видљиво оно што они са скупљим улазницама причају већ скоро 2 деценије.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ne verujem, branice ga nbs.. otice na 118-119 al ne verujem preko toga

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Ne, ako se potrose sve devizne rezerve onda imas hiperinflaciju, znaci imaces dinarse apoene od milijardu ili stotine miliona, kao sto je nekad bilo. To tesko da ce da se desi jer ono, nismo pod sankcijama i izvoz/uvoz jos radi samo sto ces morati da placas i naplacujes u evrima ako mislis da poslujes. Iskreno, ja sam misljenja da smo trebali dinar da batalimo kad je bio izbor za to, em sto bi se broj prevara sveo na nulu jer nemas drugu valutu osim eura sa kojom mozes da mesetiras na trzistu novca em sto bi se znalo koliko sta kosta, 100 evra je 100 evra.

Ovako smo odrzavanjem dinara omogucili lopovima da se jos vise nakradu, a pod lopovima mislim na banke. Sto drzavne sto privatne.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

zadržavanje dinara je imalo i svoje prednosti i svoje nedostatke. problem je što mi nijednu prednost nismo iskoristili, a trpimo sve nedostatke. ipak, makar nam monetarnu politiku ne kroje nemci skroz direktno.

Link to comment
Share on other sites

Ne, nego nam kroje njihove sluge :D znaci ne primamo ga direktno vec smo toliko nisko na lestvici da nas jebu oni koji oni jebu. 1$ kurve :D

Logika je bila da ako vec zadrzavas svoju valutu onda radis na tome da je ojacas kroz izvoz a ne da 90% stvari koje mozes da pravis ti uvozis. A uvozis zato sto mesetiras sa valutama.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ne, nego nam kroje njihove sluge :D znaci ne primamo ga direktno vec smo toliko nisko na lestvici da nas jebu oni koji oni jebu. 1$ kurve :D

Logika je bila da ako vec zadrzavas svoju valutu onda radis na tome da je ojacas kroz izvoz a ne da 90% stvari koje mozes da pravis ti uvozis. A uvozis zato sto mesetiras sa valutama.

not quite so.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Izvoz = priliv stranog kapitala = priliv deviza = vise deviza, jeftinija deviza = jeftinija deviza, jaci dinar

Ok, cartoon network logika ali tako ja to vidim, naravno smislili ste vi neradnici ekonomisti jos 200 stvari samo da bi imali sta da radite jer vam zanat bio mrzak a niste bili za nauke :D

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Vise mi se isplati da mojima saljem hranu i pice nego evre, izgube 30-40% u menjacnici

pa šalji im NZD

i kako izgube 30% na dve konverzije, nije mi jasno? ili si tu uračunao i više cene hrane u srbiji u odnosu na svet?

naravno smislili ste vi neradnici ekonomisti jos 200 stvari samo da bi imali sta da radite jer vam zanat bio mrzak a niste bili za nauke :D

to uglavnom smišljaju matematičari a ne ekonomisti :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...