Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

to ne objašnjava zašto donji kraj ne pada. mislim da je na početku drže rastegnutijom nego što bi je sama gravitacija rastegla.

Opruga je rastegnuta samo silom gravitacije, ničim više. Fora je što nije rigidno telo, i potrebno je vreme da promena sila na vrhu utiče na ekvilibrijum tenzije i gravitacije na dnu. Za to vreme opruga i dalje poštuje zakon gravitacije jer centar mase opruge i dalje pada sa ubrzanjem 9,81m/s

Link to comment
Share on other sites

Ја сам умро на луби кулац, не знам зашто:)

У ствари, шта се ја правдам лол смешно ми је било иако није по најнгег конвенцији!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

to ne objašnjava zašto donji kraj ne pada. mislim da je na početku drže rastegnutijom nego što bi je sama gravitacija rastegla.

заборавио сам како се зове та сила која је последица својства конструкције/материјала ове опруге као усправни вектор на горе, али ми делује да је Вића у праву.

узми пресек симетрије по вертикали, кроз време и видећеш равномерно скупљање опруге.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Сто посто се исекла или барем ударила, оно је скакутање од бола. И то мислим да се фино исекла, чини ми се да је сикира ушла добрано у патику у оном задњем фрејму удара.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Па јес, ако је цијела сикира изнад стопала, онда није заорала по стопалу него се звекнула по цевки, што је готивније кудикамо. Међутим, ово скакутање указује на приличан сјеб:) Мислим, како год, она је заманула својски (иако је женско, секира је оруђе које само иде кад га ''почнеш'') и зауставила секиру на нози (која је притом ишла у сусрет секири, тако да је дабл пауер:) ), мислим да се није лепо провела [:D]

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Па онда јој можда није било ништа, шта ја знам. Мислим, ја сам ко и сви вероватно, сикирао дрва и то и једино што могу да кажем о секири је да има тешку вуглу и да је формидабл алатка, па све и да је обла ко топуз, а камоли оштра:) Али нисам никад испробао на себи:)

Ако се она са овим замахом и померањем ноге у сусрет секири није одвалила ко прасе, онда свака јој част и нек слави нови рођендан:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

узми пресек симетрије по вертикали, кроз време и видећеш равномерно скупљање опруге.

jasno, ali to ne objašnjava zašto ceo sistem ne kreće da pada pod dejstvom gravitacije, tj. zašto donji prsten prividno stoji u mestu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...