Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

13 hours ago, Dule_smor said:

kida Lina, al red je da ubace Traxex konacno!

dobra je lina, ali ova muzika mi nešto uopšte ne ide, prvo kao da je suviše pojačana a onda i nešto mi se ne uklapa, iako je sama po sebi kao dobra 🙂

no ima par gotivnih scena vidi se već 🙂

Link to comment
Share on other sites

dobra ta dota anima 😄 nisam igrao igru niti cu, ali je ok sklopljena pricica 

za expanse sam se uvek cuvao da gledam u cugu, 14. januar je poslednja - deluje dobacivo iz ovog ugla

cowboy bebop, u danasnje vreme ne doziveti drugu sezonu je ono bas retko tezak promasaj, totalno zasluzeno iz mog ugla, sve mi je tu smrdelo od samog starta

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, G!!! said:

dobra ta dota anima 😄 nisam igrao igru niti cu, ali je ok sklopljena pricica 

 

ma, realno u DOTI je lore sekundarna stvar u samoj igri, evo ja prvi i kad sam aktivno igrao nisam imao pojma ni da lore postoji :))

19 minutes ago, G!!! said:

cowboy bebop, u danasnje vreme ne doziveti drugu sezonu je ono bas retko tezak promasaj, totalno zasluzeno iz mog ugla, sve mi je tu smrdelo od samog starta

vi ste krivi! @bolkonski

Quote

 

Међутим, баш као што сви проблеми ове серије проистичу из (неоспорне) чињенице да је цртани филм био бољи, исто тако сви ти проблеми нестају када престанемо да је поредимо са недостижним оригиналом. Резултат ове (неуспешне) трансплантације заправо је и сам прилично револуционаран - у питању је недвосмислено „играни аниме" који функционише као играна серија, иако је његова унутрашња естетика и логика развоја радње очигледно и даље „цртани филм" (на енглеском би се рекло cartoonish). Управо ова „цртанофилмовска" карикатуралност је, заправо, највећа врлина серије: она се не стиди својих урнебесних премиса, уврнутих дијалога и начисто шашавих заплета, не сузбија своју „природу цртаћа", већ јој допушта да се размаше и - разигра.

У инсистирању на томе колико обрада не добацује до оригинала, практично сви критичари су пропустили да примете колико играни Каубој Бибоп подсећа на један други класични хибрид анимације и филма - Земекисов Ко је сместио Зеки Роџеру (1988). У оба случаја имамо покушај да се класично филмско приповедање отвори за специфичну естетику и „законе физике" који владају у цртаном филму, али не само то. Екранизацијом цртаног филма оба дела покушавају да „убризгају свежу крв" у жанровске матрице које једноставно више не функционишу на филму.

 

https://www.rts.rs/page/oko/ci/story/3220/kultura/4623091/kauboj-bibop.html

Link to comment
Share on other sites

vazda postojao neki lore laki samo si ti  1k njumbara :d

Maid (2021)

nasao sam da je jimenez vec komentarisao/preporucio, pa da ne ponavljam, manje vise se slazem sa svim, takodje preporucujem

i ja sam strepio citavu sezonu da ne odu u neki retardirani ekstrem, da bi odrzali paznju gledalaca, ali nije se nista dogodilo sto bi mi bas upropastilo seriju

tj nije YET, imam jos zadnju epizodu

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mladenq said:

vazda postojao neki lore laki samo si ti  1k njumbara :d

Maid (2021)

nasao sam da je jimenez vec komentarisao/preporucio, pa da ne ponavljam, manje vise se slazem sa svim, takodje preporucujem

i ja sam strepio citavu sezonu da ne odu u neki retardirani ekstrem, da bi odrzali paznju gledalaca, ali nije se nista dogodilo sto bi mi bas upropastilo seriju

tj nije YET, imam jos zadnju epizodu

ako i toliko :)) mislim da solo MMR nikad nisam ni imao, samo timski, ali tu sam kidao! :)))

znam ja da je postojao lore, nego prosto nikad me nije interesovao a pride je i nebitan za samo igranje. 

nešto slično kao overwatch npr, tu niko živ ni ne zna više šta je lore, čak i ako je neko pratio u startu.

5 hours ago, mladenq said:

nasao sam da je jimenez vec komentarisao/preporucio, pa da ne ponavljam, manje vise se slazem sa svim, takodje preporucujem

 

rekao bih da uopšte ne mogu da zamislim ovu u glavnoj ulozi, ali onda bih navukao gnev vudsija pa neću. mislim, možda je i ok, samo ja ne mogu da je zamislim, verovatno će biti drugačije kad pogledam seriju.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

haha, tu i tamo 🙂 možda u početku 🙂 onda možemo da kažemo i da je lore dote warhammer 🙂

Da, nisu im dali da naprave warhammer igru, napravise bum sa wacraft-om.  Sve mobe poticu od wc3 tj od dota-e.

  • Like +1 1

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/13/2021 at 10:04 AM, mladenq said:

vazda postojao neki lore laki samo si ti  1k njumbara :d

 

ahaha

20 hours ago, Lucky said:

ako i toliko :)) mislim da solo MMR nikad nisam ni imao, samo timski, ali tu sam kidao! :)))

znam ja da je postojao lore, nego prosto nikad me nije interesovao a pride je i nebitan za samo igranje. 

nešto slično kao overwatch npr, tu niko živ ni ne zna više šta je lore, čak i ako je neko pratio u startu.

 

secas se Laki kad sam dosao prvi put sa vama kod Stilgara da igramo pa vas odrao sa Snajperom heh...inb4, ne secam se:D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 12/14/2021 at 10:24 AM, drndara said:

Da, nisu im dali da naprave warhammer igru, napravise bum sa wacraft-om.  Sve mobe poticu od wc3 tj od dota-e.

pa da 🙂 jbg, možda je trebalo da naprave neki dil :))

On 12/14/2021 at 12:04 PM, Dule_smor said:

secas se Laki kad sam dosao prvi put sa vama kod Stilgara da igramo pa vas odrao sa Snajperom heh...inb4, ne secam se:D

uf joj, naravno da se ne sećam 🙂 RHH je trajao dosta dugo i bila rotacija prevelikog broja ljudi da bih se svega setio 🙂 Znam samo da smo kanter kod Stildže pikali mahom u onom starom lokalu dole u Cvijićevoj, tako da si verovatno tu bio. Posle kad smo prešli gore u Takovsku mislim da je već krenula sezona DOTE, ali onda valjda je opet kanter bio nešto popularan kad se Stilgar zapravo vratio u Cvijićevu nazad 🙂

On 12/14/2021 at 3:22 PM, Jose Jimenez said:

Ja se u CS Lakija jedino sećam na Fuse - Stilgar 10vs10 turniru 😄 

iju, ja se sad od ovoga sećam samo te priče da su Fuse i Stilgar imali zajednički turnir :)))

Nego, što se topica tiče, pogledah:

White Lotushttps://www.imdb.com/title/tt13406094/

ono što pitah pre neku stranu...

Screenshot 2021-12-16 at 10.50.05.png

Prvo, kasting je odličan. Ne samo što su poznati glumci, već su ih idealne našli za uloge, apsolutno.

Drugo, ko god je bio kasting agent evidentno voli bujnije poprsje jer je uzeo i Dadario i Svini koju smo već pominjali po tome pa hajde da kažemo i puniju Dženifer Kulidž :)) Tako da, there's that :))

Treće, ne znam da li to održava kvalitet serije i glumaca ili obrnuto ali meni je bilo uvek na ivici toga da nastavim da gledam 🙂 Toliko su svi likovi neprijatni tj. negativni u smislu ne loše glume već toga koga glume, i nemaš nijednog praktično comedy relief lika nego svako sa svojim problemima da su po tom pitanju uboli u metu 🙂

Svini glumi tu bitch varijantu sasvim solidno, Dadario po prvi put zapravo ne glumi neku sajko ribu nego obrnuto 🙂 ovaj Fred klinac je odličan bukvalno kao i u onom filmu sa Amy Adams pa i Fear Street, da ne nabrajam, baš je svako dobro izneo šta je trebalo i muški i ženski deo. 

Samo deluje mi da prosto nekome neće odgovarati jer iako ima komičnih scena nekako je više mračno. malo me podsetilo na american beauty u nekim momentima.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Nešto se setih da bih mogao da pogledam originalni Twilight Zone, gledao sam to kao klinac ali bukvalno se sećam samo jedne epizode, samo znam da mi je tada serija bila vrh.

E sad, upravo ova serija je dobar primer kako sve godinama propada, mislim nisam znao da postoje toliki rimejkovi, na svakih dvadesetak godina zapravo. Tako da ću ovaj post posvetiti tome. Malo sam čitao komentare za svaki od rimejkova, pa ću pokušati ovde ukratko da prenesem "utiske" bez da sam gledao. Idemo redom:

 

The Twilight Zone (1959) - originalna serija, ovo hoću da gledam ponovo, ocena 9.0 sve govori. Verovatno jedna od najboljih serija svih vremena.

 

The Twilight Zone (1985) - ovo mi deluje ok, ocena je 7,8 - verovatno će se gledati. Naravno, pošto su u pitanju osamdesete, verujem da ovde ima nekog kvaliteta i dalje, plus mi narator i glumačka ekipa deluju ozbiljno.

 

The Twilight Zone (2002) - ok, stigli smo u dvehiljadite. Ovaj narator crnja (počeo je blagi TOLERANCE period) mi deluje ok, mada koliko sam čitao kritike, najveća je zamerka što osim imena skoro da nema veze sa originalom, međutim i taj neki "novi pravac" se kao može odgledat. Ocena 7,2.

 

The Twilight Zone (2019) - stigli smo u TOLERANCE SO TOLERANT WOKE period kad je sve otišlo u kurac, pa i ovaj naslov. Većina onih koju pljuju ovaj rimejk upravo zameraju to što se serija više bavi tim političkim sranjima nego zapravo radnjom nekom. Plus kad sam video da je ovaj komičar crnja Peele kao narator i jedan od autora, jooooj 😄 Aj kao autor i nekako, ali bre ovde narator mora da bude ozbiljan, ne može komičar nikako... ocena 5.8

 

I sad ovako kad se pogleda po godinama, lepo se vidi postepena propast svega što se tiče filmske industrije, a šta nam sledi to već negde i vidimo, iskoristiću ovaj quote za kraj ovog posta

5 hours ago, Shale said:

unknown.png

 

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...