Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

@ Dule:

 

na preporuku druga, sam pocheo pre jedno par nedelja da gledam kada mi vreme dozvoli, stigao sam do trece sezone, meni je serija super :) takodje je josh par ljudi iz mog drushtva pochelo da gleda, svima nam je ok :)

 

nemam pojma koliko ti ovo sve pomaze, ali preporuka je - gledaj :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Parks & rec je jedna od najboljih komedija na americkoj televiziji (Louie je verovatno bolja, ali louie nije uvek komedija, i Community je pre bio bolji ali s4 je bio nesrecan zbog raznih stvari). Ipak, "pogledaj pilot" nije dobar savet jer se ljudi smore često. Prva sezona p&r-a (samo 6 epizoda jer je bio spring start) je najslabija, do tačke odbojnosti za mnoge. Tokom prve sezone svi ismevaju Leslie jer je takva kakva je, od druge je svi gotive iz istih razloga i serija dobija totalno drugaciji ton.

 

Tako da je naveci problem parks & reca taj što se 90% ljudi smori na tu prvu sezonu, dignu ruke i tako propuste zaista veličanstvenu komediju.

Crnjo, otkrivanje ko je Ron Mother@#*$ing Swanson, a posle toga i ko je Nick Offerman samo po sebi vredi cenu ulaznice. =o)

 

Za sve koji gledaju archera, a slučajno ne gledaju bob's burgers (koji je isto genijalna animirana komedija)...pocnite sa bobom pa pogledajte ponovo prvu epizodu poslednje sezone archera...next level kočenje od smeha.

Link to comment
Share on other sites

Već neko vreme sam odlagao ali sam najzad seo i odgledao Stargate Universe. Iskreno, nisam znao šta da očekujem, a imajuću na umu da mi je SG film do jaja, serija posle mi je bila smešna ali podnošljiva, a propratna dva filma najveće smeće ikada. Atlantis nisam gledao, a SG-1 sam gledao dok je bio na teveu i bio mi je onako osrednjebezvezenebitan. Opet, glumi Robert Karlajl, on ne glumi u smeću i posle dugo odlaganja sam rešio da rizikujem i odgledam SGU, pogotovo što je serija otkazana posle dve sezone pa sam bio svestan da ću gledati nešto bez prikladnog kraja. 

 

Iskreno, do jaja mi je serija, totalno drugačiji fazon i ton od prethodnih SG TV avantura, bukvalno SF serija koja je mogla da bude nevezana za SG ali su opet pametno iskoristili lore serijala da se podstakne radnja. Šteta što je otkazana ali ako ništa drugo, ne završava se nekom klifhengerčugom kao recimo Flashforward.

 

Ako vam se gleda neki sf, moja preporuka, a ako niste upoznati sa serijalom, nije toliko strašno, eventualno pogledajte prvi film i malo prelistajte vikipediju, nije generalno bitno poznavanje serijala pre ovoga.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

American Horror story ,zaboravio sam bio na nju pa  sam tek sinoć pogledao prvu epizodu 3. sezone i stvarno za pohvalu.

 

Stvarno dobar pristup zanru,malo koja serija/film mogu da naprave jezivu atmosferu kao sto je to ovde ucinjeno a najbolja je bila u 2. sezoni gde se radnja desavala u asilumu,tu su pokidali.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

juče završio the wire.

koja serijetina, jebote bog.

 

ne bih mnogo da tupim o seriji, bespotrebno mi je. sama priča za sebe.

ali ono što moram da spomenem su momenti od kojih sam pišao od smeha, koji su od najbolje serije ikada napravili toliko dobru seriju da niko ne može da joj prismrdi.

poput ovoga:

http://i.imgur.com/ZeXMHDX.png

Edited by prota_
Link to comment
Share on other sites

posle SUITS probao sam i HOUSE OF LIES, ali nije išlo. posle 5 epizoda sam batalio. slabo je sve to posle Harvija i Done. sad sam skinuo AMERICAN HORROR STORY, prvu sezonu, žena je fan horora, a ja baš i nisam, pa joj činim.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu se porediti bas BB i The Wire tako. Iako su obe kvalitetne, mislim da je The Wire bolja serija... mozda banalno da kazem, ali ako nista drugo ima vise izgradjenih likova i nekako mi je kompleksnija s odnosom likova, svi su tu podjednako vazni (dobri)..... dok je BB nekako.. Volter mu dodje kao HUB na koji se svi konektuju i oko koga se sve reflektuje.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...