Jump to content

Tablet, e-reader


RaveN

Recommended Posts

Koja je poenta strimovanja HD filmova na ekran od 10"? Meni je to uvek bilo nekako suludo, tipa bolje da uzmem za 350 evra bar 32" tv pa da ih strimujem tamo :)

Sa druge strane, kao što sam napomenuo ranije, meni je Transformer jedina ozbiljna tablet opcija pored iPad-a. Da kupujem tablet, a ne kupujem niti imam želju uskoro, dvoumio bih se isključivo između ta dva, prosto zato što za neke slične pare nude drugačije koncepte koji su podjednako interesantni - iPad je bolji kao samo tab, ali je Transformer bolji u smislu kao i kucanja kad ti ustreba.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam gledao reviews i raznorazne testove, ipad me ponajvise zadovaljava. fluidan rad, odzivan ekran i sto je najvaznije working as intended. transformer ima ogroman potencijal ali mislim da ga koci nedoradjen android i koliko sam video boje na displeju nisu verodostojne. zale se ljudi da su isprane. gledao sam kako crtaju i na ipadu i na transformeru i koliko sam skuzio, prilicno stuca na transformeru... valjda ce da se ispravi u 4.0 verziji

Link to comment
Share on other sites

transformer ima ogroman potencijal ali mislim da ga koci nedoradjen android i koliko sam video boje na displeju nisu verodostojne. zale se ljudi da su isprane. gledao sam kako crtaju i na ipadu i na transformeru i koliko sam skuzio, prilicno stuca na transformeru... valjda ce da se ispravi u 4.0 verziji

Nikada nisam primetio da nešto ne valja sa bojama na Transformeru, mada treba uzeti u obzir da nisam jedan od onih samozvanih dizajnerskih vunderkinda koji su izgleda sposobni da vide razliku između dva fotona sa razlikom u talasnim dužinama od jednog angstrema.

Što se crtanja tiče, imam Sketch Book pro i nisam uočio nikakvo štucanje. Problem može da bude do stilusa pošto ne rade svi stilusi podjednako dobro na svim ekranima, a i postoje velike varijacije među pojedinačnim stilusima. Ja sam npr. kupio dva Dagi stilusa, jedan za mene i jedan za moju mamu. Jedan je radio mnogo bolje od drugog iako je u pitanju isti model.

Ono što jeste problem, mada nije vezano isključivo za Transformer, je problem Androida kao platforme, a to je da je Market pun očajno optimizovanih aplikacija. Firefox koji teram na tabletu je čist kriminal. Gotovo da nisi u stanju da glatko skroluješ web stranice. Nasuprot njemu, Dolphin i default browser rade potpuno glatko, ali nemaju Ad-Block pa moram da trpim ono smeće od browsera.

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

Evo, pala mu je cena, odlican deal, ortak uzeo pre 4 meseca prezadovoljan. Ovo je najjaci model u toj seriji i ima ekran 10" sto je ipak bolje tj komfornije za citanje..... I ja sam razmisljao da ga uzmem za citanje knjiga i Alan Fordova [8)] al neam novce sada... Inace, ortak opusteno preko wifi rutera vuce sa desktop makine iz sharovanog foldera HD film na njega i radi bez seckanja, imas brdo zanimljivih i korisnih aplikacija za njega etc.... za 200eur odlicna kupovina...

http://www.tehnomanija.rs/katalog/prestigio-tablet-pc-mp7100c.html

Mobilni operativni sistem: Android v2.2 (Froyo)

plol zar su ljudi dzaba trosili reci po topiksu.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@GizmoO doneo drugar iz Amerike, $200, bez carine hvala bogu :)

@Lackey Ima, ima, nego sam mislio da li možda postoje neke bolje. A što se tiče instalirana aplikacija nije problem, već sam ga root-ovao i stavio google apps i market tako da sve šljaka bez problema. Amazon app store sucks...

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav drustvo, trebaju mi vga i hdmi adapteri za ajped 2 a ne nadjoh ih nigde u nasoj ubogoj drzavi mada da budem iskren nisam ni trazio nesto previse. pogledao sam na nekoliko mesta izmedju ostalog i u ajstajlu medjutim nema. Ajd ako neko ima informacije o dostupnosti epl hardvera/gde ima itd da me uputi na prave adrese. hvala unapred :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nemojte samo fire, teško je njesra, to samo rupe kupuju [:D]

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Kindle Touch vs Kindle Keyboard vs неки Nook? Како је урађен екран на првом, тастатура звучи примамљиво због куцања неког текста ако могу WiFi да ватам, мејл на пример, а за Nook пандане не знам?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja da se nadovezem sa malo opsirnijim pitanjem. Suzio sam izbor izmedju Kindle i Kindle Touch. U oba slucaja cu uzimati jeftiniju verziju (sa reklamama), tako da je razlika u ceni zanemarljiva. Za oba sam odgledao vec dosta recenzija pa me samo interesuje iskustvo korisnika posle duzeg koriscenja, da li ijedan ima mane koje se pojavljuju kasnije ili prilikom duzeg koriscenja. Mislim bukvalno na bilo sta, a da vam je zasmetalo, na primer, Kindle Touch je tezi pa boli ruka prilikom duzeg citanja (ovo je primer samo, ne znam da li je to slucaj)...

Drugi deo pitanja se odnosi na slanje Kindle-a iz Amerike. Za sada sam nasao da je ForwardIt najpovoljniji sajt za ovaj posao (salje obicnom postom, znaci sigunro cu izbeci spediciju, a nema ni provizije vec samo fiksna cena od 10 dolara). Ako iko ima siguran servis , koji takodje ne salje samo kurirskim sluzbama, bio bih zahvalan na informaciji. Da li je neko mozda imao losa iskustva sa postom (polomljni paketi, nestale posiljke)?

Na zvanicnom sajtu carine nisam nasao nista o carinjenju tehnike koja stize postanskim posiljakama, ali posto je vrednost posiljke ispod 75 evra, tako da carinjenja ne bi ni trebalo da bude (naravno ako se gleda samo cena proizvoda, naleteo sam na slucajeve gde su carinili sve djuture: cena+postarina). Cak i ako ga bude bilo, verovatno ce biti oko 10% + PDV. Opet, bilo kakve price iz prve ruke bi mi znacile, ovo sam googlanjem iznalazio, pitanje je sta je od ovoga zasterlo...

Edited by zuzilinjo
How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Ja imam običan Kindle, a pre toga sam imao prilike da koristim obaj sa tastaturum. Najveća prednost običnog Kindla je u njegovoj težini koja je zaista ekstremno mala i u svim pozama je moguće izdržati taj napor. Kod običnog kindla sporo je kucanje, jer mora da se ide slovo po slovo. Meni to lično ne smeta, ali je objektivna mana. Sve ostalo je standardno. Kindle tač nisam probao.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam touch sada vec par meseci i zadovoljan sam isto koliko i prvog dana, ako ne i vise, nista se nije pogorsalo, sve sljaka onako kako sam ocekivao.

Ja sam uzeo na ebay-u, prodavac amer, kupio sam dva komada i nijednom nisam placao carinu+pdv. Koliko sam video sada mozes i direktno sa Amazona da kupis touch tako da eto jos jedne varijante.

Ako ti na paketu stave cenu proizvoda+postarine carinici u 90% slucajeva te ocarine za zbir ta dva iznosa, sto je kretenizam, ali ne isplati se pisati zalbu...

Link to comment
Share on other sites

Ja imam običan Kindle, a pre toga sam imao prilike da koristim obaj sa tastaturum. Najveća prednost običnog Kindla je u njegovoj težini koja je zaista ekstremno mala i u svim pozama je moguće izdržati taj napor. Kod običnog kindla sporo je kucanje, jer mora da se ide slovo po slovo. Meni to lično ne smeta, ali je objektivna mana. Sve ostalo je standardno. Kindle tač nisam probao.

Upravo takav 'inside scoop' sam i trazio. Hvala :)

Ja imam touch sada vec par meseci i zadovoljan sam isto koliko i prvog dana, ako ne i vise, nista se nije pogorsalo, sve sljaka onako kako sam ocekivao.Ja sam uzeo na ebay-u, prodavac amer, kupio sam dva komada i nijednom nisam placao carinu+pdv. Koliko sam video sada mozes i direktno sa Amazona da kupis touch tako da eto jos jedne varijante.Ako ti na paketu stave cenu proizvoda+postarine carinici u 90% slucajeva te ocarine za zbir ta dva iznosa, sto je kretenizam, ali ne isplati se pisati zalbu...

Da li si preko E-Bay-a kupio nove ili polovne? Koliko je skuplje bilo u odnosu na Amazon?

Amazon sada salje Kindle i Kindle Touch u Srbiju, ali salje samo skuplje verzije (bez reklama), sto je skuplje za 30$, tj. 40$ (kod Touch-a). Cak nije ni cena toliki problem, vec cinjenica da u Srbiju salju samo kurirskim sluzbama. To znaci da cu gotovo sigurno da platim carinu + spediciju, a to moze da izadje i do 8000 dinara (bez postarine), nasi spediteri bas deru...

Edited by zuzilinjo
How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Kakvo crno polovno, samo novo naravno :) i na kraju te izadje jeftinije nego preko amazona bas zato sto te nece cariniti. Uzimao sam verziju sa reklamama koja je preko amazona 99$, na ebay-u je 109$, a postarina 40$. Btw. te reklame su samo screensaver-i koji su bas do jaja uradjeni, nema nikakav tekst da ti tu sad nesto prodaju, nego do jaja fotografije/slike.

Link to comment
Share on other sites

Moj plan je i bio da uzmem jeftiniji Kindle (sa reklamama). Imao sam priliku da ih vidim i stvarno su fino uradjene, nista nije napadno ili preterano.

Hvala za E-Bay predlog, evo vec sam nasao nov za isto 109$, salje covek i u Srbiju i postom (USPS). Sad je jedini problem PayPal, ali sredicu i to ako se odlucim za ovaj nacin...

Imam samo jos jedno pitanje, da li si prodavcu trazio da stavlja neku odredjenu (nizu) cenu (zbog carinjenja)?

Edited by zuzilinjo
How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...