Jump to content

Zimske gume


Gospodin

Recommended Posts

19 hours ago, voodoo_ said:

mada je sam auto dosta težak pa ne znam koliko je merodavno.

I Ford S-Max je dosta težak 😄

18 hours ago, killYg0r said:

Ako ces voziti zimske gume samo zimi onda Wintera radi posao za najmanje para bolje od svih mid tier nebitnih brendova

Da. Sve je to jasno.

Cena je ista, zato pitam to što pitam.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 10/20/2022 at 6:49 AM, voodoo_ said:

Po lokalnim vestima sa interneta, Toyo u Inđiji je krenuo probnu proizvodnju u julu, već su isporučili prve serije u inostranstvo, zvanično otvaranje fabrike za TV u decembru.

Naravno gume neće biti jeftinije jer se proizvode ovde, isto ko i Tigar 😄

 

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija/vucic-na-otvaranju-fabrike-guma-toyo-tire-u-indiji-2258775

Stvarno decembar 😮

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Zaboravih da javim da sam te prodao Vudu! Otisao prosli mesec da uzmem gume i pitam za Fuldu i Tigar pa mi rekose da kupim na sajtu imaju nekih 5% popusta. Malo popricali i pitah ih koje godine su prozivedene gume pa mi rekose pocetak i sredina prosle... Tad skapirah odakle popust. Malo jos nesto popricali i na kraju uzeh friske Kleber Quadraxer 3 koje sam ispratio da su prosle dobro na testovima na tyrereviews. Slagao sam sto se guma tice da su bile stare 10g... Prednje su bile 11 dok su zadnje bile 5 (ne secam se ni kad sam ih kupio ali ocigledno da je nesto skripalo : ).

Posle mesec dana voznje leb ti jebem kao nov auto da vozim. U krivinama drzi liniju i ne moram da vrsim korekcije... Plus sto se zvuka tice nemam brujanje koje sam ranije imao i osecaj da radi centrifuga non-stop! Sto se tice kocenja ne osecam neku veliku razliku mada ih nisam ni nesto testirao da ih ne cepam nove!

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, voodoo_ said:

Ako bude manja cena kao za Tigar, bice to najbolja kupovina u buducnosti.

52 minutes ago, FATA said:

Zaboravih da javim da sam te prodao Vudu! Otisao prosli mesec da uzmem gume i pitam za Fuldu i Tigar pa mi rekose da kupim na sajtu imaju nekih 5% popusta. Malo popricali i pitah ih koje godine su prozivedene gume pa mi rekose pocetak i sredina prosle... Tad skapirah odakle popust. Malo jos nesto popricali i na kraju uzeh friske Kleber Quadraxer 3 koje sam ispratio da su prosle dobro na testovima na tyrereviews. Slagao sam sto se guma tice da su bile stare 10g... Prednje su bile 11 dok su zadnje bile 5 (ne secam se ni kad sam ih kupio ali ocigledno da je nesto skripalo : ).

Posle mesec dana voznje leb ti jebem kao nov auto da vozim. U krivinama drzi liniju i ne moram da vrsim korekcije... Plus sto se zvuka tice nemam brujanje koje sam ranije imao i osecaj da radi centrifuga non-stop! Sto se tice kocenja ne osecam neku veliku razliku mada ih nisam ni nesto testirao da ih ne cepam nove!

Napravio si glavni korak \o/

Sad jos kad bi zamenio i te gume na 5 godina bio bi skroz ispravan! Mada ces valjda auto da zamenis do tad!

Sto se tice starijeg dot-a, iako nije koriscen ja ga ne bih uzimao koliko god tvrdili da nije problem sto stoji par godina.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Treba da uzmem nove zimske gume, i verovatno i felne, da me Kili ne proziva posle 🙂

Standardne gume sada su 215/45R18. Ne bih baš uzimao 18ice za zimu. Druga dimenzija koju Mazda nudi je 205/60R16. Tako da ne bih onda nešto eksperimentisao sa 17icama. A i nešto mi se čini da je R16 bolje, viša je guma, bolja za sneg i rupe koje ne vidim. Šta mislite?

@killYg0r ti si i zimski set uzeo u Mazdi? Koje gume nude, šta god uspeju da nabave? Letnje su mi neke Continental, nemam zamerki.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

+1 za 16-ce i od mene koji se ne boji horor puteva a i nisam jew :tf:

ne kontam ovo pitanje za kilija doduše, prvi put čujem da neko kupuje gume tamo gde je kupio i auto, mada verovatno je samo do mene.

pronađeš stock dimenzije guma i felni (nikakvo eksperimentisanje sa širim felnama i tako te fore) -> kupiš felne (po mogućstvu fabriče mazda ofc) i gume odgovarajućih dimenzija i to je to.

  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, manson said:

Treba da uzmem nove zimske gume, i verovatno i felne, da me Kili ne proziva posle 🙂

Standardne gume sada su 215/45R18. Ne bih baš uzimao 18ice za zimu. Druga dimenzija koju Mazda nudi je 205/60R16. Tako da ne bih onda nešto eksperimentisao sa 17icama. A i nešto mi se čini da je R16 bolje, viša je guma, bolja za sneg i rupe koje ne vidim. Šta mislite?

@killYg0r ti si i zimski set uzeo u Mazdi? Koje gume nude, šta god uspeju da nabave? Letnje su mi neke Continental, nemam zamerki.

Obavezno 16 za zimu.

Uzeo sam kod njih jer je auto uzet u Februaru pa sam hteo odma da ima monitiran zimski set kad izadjem iz salona, cisto da ne bude vic da ga slupam na prvom skretanju jer je dosao sa letnjim gumama 18. Imace lazne akcije kada budu azurirali sajtove, prvo Mazda.rs a onda i reselleri na ponudama, na zimsku pricu mada sigurno mozes da ih pitas da li imaju lager neki vec sad.

image.thumb.png.5c98aaeb9224d480b28574c86d666afc.png

A i hteo sam OEM set da imam i nikad ne bih stavljao kineske stvari na nova kola u pogledu bezbednosti.

Toyo su mi oba seta. Ono, nov set srednje klase, niti smrdi niti mirise/radi posao.

Razlika u ceni je bila nebitna u to vreme u odnosu na random vulkanizerske kuce i ono sto je najveca prednost je sto mi naplacuju samo cuvanje ne i menjanje seta takoa da ih sigurno necu menjati u tom pogledu.

On the funny side - meni je recimo zabavan momenat da neko kupuje gume tipa u prodavnici, tipa Tempo, ubace u kolica zajedno sa mlekom!

  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

Ja imam 18" fabričke na Qasqhai i 16" zimske koje sam uzeo odmah kad i kola pa su mi sve sračunali zajedno u ratu, mislim da su zimske zapravo Hankook, imao sam ih ranije i na Focusu i odlične su u smislu da sam se čupao iz solidnih snegova po planinama opušteno. 

S druge strane ovo što Dovla kaže za all season mislim da sve više ima smisla osim za ljude koji ne idu na skijanje po mesec dana u toku godine. 

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 3

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Šta znam, za manja kola (Panda dvojka, stari Klio, Punto itd) koja su kratka i nisu mnogo teška, all season jesu idealne, ali već na teža kola sa 16-icama ja ih ne bih stavljao. Jesu zime blage ali ako iole više voziš leti, jul i avgust su standardno pakao kad asfalt ne stigne noću da se ohladi kako treba i samo zbog toga bi mi bilo žao da ih userem u tim uslovima već prve godine.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, killYg0r said:

Da nisam dobio uz auto nove letnje gume apsolutno samo all season za casual BG vozace.

Promenis po 2 gume na po par godina i da ti pevaju deca.

Generalno approved.

To radim vec skoro 30 godina kolko imam vozacku i vozim i nikad neki veci problem u gradu nisam imao. Samo sa zimskim gumama.

Plus savet, kad napada veci sneg u Beogradu, obicno ne idem kolima nigde jer su beskorisna, ne zbog guma nego zbog zastoja i guzvetine koja je tih dana abnormalna.

  • Like +1 2

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Šta znam, za manja kola (Panda dvojka, stari Klio, Punto itd) koja su kratka i nisu mnogo teška, all season jesu idealne, ali već na teža kola sa 16-icama ja ih ne bih stavljao. Jesu zime blage ali ako iole više voziš leti, jul i avgust su standardno pakao kad asfalt ne stigne noću da se ohladi kako treba i samo zbog toga bi mi bilo žao da ih userem u tim uslovima već prve godine.
Nego ciji je ono Pasat na oglasima, najbolje auto!

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

U pravu je kili da je bolja zimska zimi letnja leti, i u pravu je vudu da specijalno u kontekstu manjeg, lakšeg gradskog autica koji se ne vozi previše (recimo do 10-15k godišnje i ne često na dugačke relacije) ti "boljitci" su premali, marginalni u odnosu na "stavis 4 solidne all weather i ne misliš" opciju. Ponavljam, za puntice ovo vazi, za pasate ne. 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, FATA said:

Vazi za sve milance. Za danasnju gradsku voznju uz postavanje saobracajnih propisa 4 za sve sezone i nema zime!

Moguće, moguće, moje neko iskustvo je ograničeno na malo gradsko auto, i tu sam 99.99% siguran da dodatno ulaganje i cimanje u "zimske zimi, letnje leti" setap nije vredno onoga što se tako dobije iz "puntića". Da vozim neku lađu, i 30-40+k godišnje, verovatno bih se ipak iscimao oko "zimske zimi, letnje leti", ili bih pitao ovde za savet, lol :D

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lucky said:

image.png

Cant Remember Who Knows GIF by Black Prez

Jbg nije dzaba ona stara radi kako kazem ne kako radim! 

Ne sad ozbiljno.. Mozda po postovima deluje da vozim ovako ili onako, ali uveravam da se stvorila pogresna slika! Cakstavise tvrdim da sam pasivan vozac, ali dok ne sponzorises dashcam ne mogu da dokazem! 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Fato, po tvojim opisom voznje, u pitanju je normalna voznja koja je prolazila do pre 10ak godina. Sad su pederska vremena, pa je takva i voznja. Sa tim sto postoji manji broj debilijana koja se izivljava sa brzim i skupim kolima, ali i takvih je uvek bilo, mada mislim manje.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FATA said:

Ne sad ozbiljno.. Mozda po postovima deluje da vozim ovako ili onako, ali uveravam da se stvorila pogresna slika! Cakstavise tvrdim da sam pasivan vozac, ali dok ne sponzorises dashcam ne mogu da dokazem! 

otkud ti znaš da te dash cam ne čeka u redakciji kad nisi mogao da dođeš već šest meseci?

to ti je nešto kao šrodingerova mačka - dash cam je u redakciji koliko i nije!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...