Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

Ja od kad su uveli ove fast charge, gde ga za pola sata napuni fazon 50-60% sam uopšte prestao da razmišljam o bateriji. Inače sam neko kome Redmi Note 10Pro za koga svi tvrde da baterija traje MINIMUM dva dana, jedva izdrži dan 🙂 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Ja od kad su uveli ove fast charge, gde ga za pola sata napuni fazon 50-60% sam uopšte prestao da razmišljam o bateriji. Inače sam neko kome Redmi Note 10Pro za koga svi tvrde da baterija traje MINIMUM dva dana, jedva izdrži dan 🙂 

nemam pojma, to jeste dobar plus ali mi je malo opterećujuće, ono u kolima sam, kači na punjač uh seo za komp daj opet da dopunim ... navkao sam se da baterija traje jedan dan, pa kao ajde to mogu da organizujem, punjenje telefona noću itd, ovako kad krene već oko 20h da štuca ne dopada mi se.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, G!!! said:

meni otprilike kad dodje na 30% ja se uspanicim, a nemam pojma zasto realno

dal mi se 2-3 puta desilo da se telefon isprazni u poslednjih 5-6 godina

Isto to, ja cim spadne ispod 40%, odmah na punjac, nekako mi navika postala.

A realno, ugasio mi se mozda samo 1-2 puta do sada.

Dok se mojoj zeni gasi svaki put, izdrnda ga uvek do kraja. Bukvalno za 7 godina braka ne ne verujem da je 5 puta stavila telefon da se puni a da je jos radio 😄

  • Like +1 1

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Ja sam negde davno pročitao da ne treba puštati da ti nivo baterije padne ispod 40%, kao i da ne treba puniti više od tiša 85% i od tada mi to nekako ušlo u naviku (ne ulazim u to koliko je to tačno ili nije, jebiga)

pre neki dan sam posle baš dugo vremena dočekao da stavim telefon na punjač kad je bio na 28%, bukvalno čim je na oko 40% ide na punjač i to je to.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, G!!! said:

meni otprilike kad dodje na 30% ja se uspanicim, a nemam pojma zasto realno

dal mi se 2-3 puta desilo da se telefon isprazni u poslednjih 5-6 godina

ne punim dok ne dođe na 10%, reeetko kad na 20% - kad sam kod kuće ignorišem kompletno i to dok ne odem na spavanje, ali sam primetio da od 20 do 10 je dramatičnije duže nego od 10 do 0. Imam utisak da 10 do 0 isprazni u 15 minuta.  to bi trebalo da znači da baterija nije baš najbolje, ali po telefonu je u "peak performance", doduše na 84% maks kapaciteta.

Link to comment
Share on other sites

Meni je recimo interesantno da većina proizvođača nije implementirala taj "battery health" sistem, mislim da sam video na nekom Asusu i možda na još jednom modelu, dal beše Motorola. Ono bukvalno kao staviš da ti je alarm u 6:30 i on ti preko noći puni do tipa 80% i onda proceni koliko mu treba vremena da napuni do 100% dok se ti ne probudiš i tako čuva bateriju. Mislim ja uvek ostavljam mob preko noći da se puni i znam da to nije baš idealna situacija jer ga stalno drnda oko 100% ali sam u fazonu nije on mene kupio nego ja njega! 🙂 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2022 at 4:55 PM, Zwerko said:

Meni je recimo interesantno da većina proizvođača nije implementirala taj "battery health" sistem, mislim da sam video na nekom Asusu i možda na još jednom modelu, dal beše Motorola. Ono bukvalno kao staviš da ti je alarm u 6:30 i on ti preko noći puni do tipa 80% i onda proceni koliko mu treba vremena da napuni do 100% dok se ti ne probudiš i tako čuva bateriju. Mislim ja uvek ostavljam mob preko noći da se puni i znam da to nije baš idealna situacija jer ga stalno drnda oko 100% ali sam u fazonu nije on mene kupio nego ja njega! 🙂 

apple nešto kao priča na tu temu ali da li to radi i kako nemam pojma. šatro neki optimized charging koji šljaka konstatno za sve njihove uređaje uključujući i telefon i sat i laptopove i slušalice itd, ali koliko to znači u praksi, nemam pojma.

mislim da je generalno povezano i sa celim tim sleep/dnd modom i alarmom koji podesiš.

Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2022 at 11:05 AM, Dule_smor said:

Ne znam, meni na kurac idu vise ovi moderni telefoni kojima kao baterija kida i drzi dosta, a ona posle 1-2 godine nije ni pola od toga. Evo jebeni Samsung S20, uzeh ga pre 1,5 god, drzala je baterija tada skoro 2 dana, sad jedva dan pregura.

I S22 ima identicne probleme, sto je suludo, platiti premium i dobiti kitu proizvod.

On 6/2/2022 at 3:14 PM, togFU said:

Ja sam negde davno pročitao da ne treba puštati da ti nivo baterije padne ispod 40%, kao i da ne treba puniti više od tiša 85% i od tada mi to nekako ušlo u naviku (ne ulazim u to koliko je to tačno ili nije, jebiga)

20 - 80 % je idealno. I naravno odavno smo prevazisli formiranja baterija i ostavljanja ih na punjacu po celu noc. Sa druge strane su nas navukli da treba da nosimo i punjace sa sobom stalno da bi ih dopunjavali makar jednom dnevno po 25 min, sto je samo jos jedna tech obaveza :c

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Mala pomoc, ako neko zna. Presao sam na A1 i dobio sam poruku da ce nocas moj broj biti prenet. Da li da izvadim iz telefona ovu staru MTS karticu, dok ne dobijem sutra novu ili to nema nikakve veze?

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Posle Dule lud kad kaze da je svet otisao u kurac. I sto je najjace namerno prave telefone koji za par godina vise uopste ne rade kako treba sa novim aplikacijama, a baterija im drzi duplo krace. Tehnologija u vecini aspekata unazadjuje civilizaciju umesto da je unapredjuje.

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...