Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

Boli me kurac za os, ali je meni bukvalno sve na guglovim servisima i nemam pojma kako to radi da ajponu.

Takođe, 5s je 300e, a nexus je 250e. Bolje da potrošim na bleju.

 

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shw. said:

Boli me kurac za os, ali je meni bukvalno sve na guglovim servisima i nemam pojma kako to radi da ajponu.

Takođe, 5s je 300e, a nexus je 250e. Bolje da potrošim na bleju.

 

Ma onda je manje-više jasno da mora biti Android. Ja paralelno koristim oba i (nažalost?) iOS i dalje radi "kao prvog dana", kamera je na iphoneu realno bolja i tako. Ali da ne otvaram pandoru. I pride da se ogradim, moje iskustvo Androida je kroz TouchWiz jer furam Note (trenutno 4, ali je isto i sa prethodnim) pa je možda totalno drugačije sa nekim stockom.

Link to comment
Share on other sites

Ako ikog briga, malo sam istraživao i blizu sam kupovine Zenfone 2 od 5" za ~200e.

Znači ostaje mi stoja za vops.

Edited by shw.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, shw. said:

Ako ikog briga, malo sam istraživao i blizu sam kupovine Zenfone 2 od 5" za ~200e.

Znači ostaje mi stoja za vops.

Ja sam malo testirao taj fon i nije loš, ali nisam nešto ostao impresioniran. Pravio sam i ciljano neke fotke, naravno čim je malo manje svetla odmah bude problematično.

Sa druge strane, verovatno je od svih nonameova taj najbolji tj. kao ipak ga pravi asus nije neki šklj.

Link to comment
Share on other sites

dva pitanja.

pre oko godinu dana sam umesto N5 uzeo G2 samo zbog baterije i ispalo je kao super potez, iako je G2 bio vidno sporiji zavrsavao mi je posao (da napomenem sam ga kupio sa vec instaliranim CloudyG2 3.3).

zanima me sledece, obzirom da mu je response postao sve veci, da li cu dobiti nesto ako izbrisem sve i vratim ga na faktori podesavanja (to mu dodje kao reinstalacija vindovsa?)?

i

koji telefon bih mogao da uzmem umesto njega a da ima preslikane ili bar slicne karakteristike gde bi mi sledeci redosled bio bitan baterija > reagovanje > kamera?

 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Ja posle 2 godine posedovanja stavio CM13 (android 6). Brz je kao munja, neću menjati ovaj telefon dok ne crkne


Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

isskreno ne razumem se u romove niti kako da instaliram isti ;-) decko koji mi je prodavao telefon mi je rekao da baterija drzi brdo i da ako hocu moze da mi vrati na faktori setings, na sta sam mu ja rekao da nema potrebe ako je zaista tako kako tvrdi. i do skora nisam imao problem, ali sad je pocelo da mi smeta ili sam samo poceo vise da primecujem. kada gasim neke programe ili izazim iz igrice zna da zalaguje na ~3sec dok mi ne prikaze home screen a nekad i pri pokretanju aplikacije ili kamere mu treba isto toliko vremena.

probacu ovo sto si napisao pa ako ne uspe probacu krukov rom.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, FATA said:

haha kul onda. koliko ti zauzima sistem? meni ovaj rom uzima 7.3gb i ne znam na koju foru apps jos 5.05gb sto mi deluje preterano... jedva imam 2gb za slike i video fajlove

Ovaj 5.3gb. Idi na GSM Arenu, imaš filter za kapacitet baterije, malo izukrštaj pa ćeš već naći neku zlatnu sredinu veličine baterije i dijagonale ekrana, a za softver guglaj okolo kakav je.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Jel mi se to cini ili mts sada ima bolje pakete od telenora? Ovi u telenoru su nekako bezveze ili imas fazon 400sms/150min ili 3000sms/1000min, nema nista izmedju. Jel je moguce sad vratiti se iz telenora u mts, a da se zadrzi isti broj kao sto je nekad moglo? I sad tu dolazimo do moje druge dileme i pitanja. Proslo je tacno 5 godina otkako sam otvorio ovaj topik i kupio moj prvi smartphone, HTC Desire S. Iako sam mu menjao bateriju, punjac i firmware (poz Vudu:)) vise definitivno ne moze da radi kao nekad, nije ni cudo jelte:). S obzirom da trenutno nisam nesto pri parama mozda bi najbolje bilo uzeti neki telefon uz paket uz sitnu doplatu. Ali ne bih uzimao to, pogotovo ako odem u Nemacku, koji ce mi djavo. I tu je onda i treca dilema, dal uzeti neki polovni fon ili ipak nov u prodavnici sa garancijom? Valjda cu skrpiti neke pare do svog rodjendana, pa vas tad cimam za preporuke za nesto oko 200 evra recimo:).

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Dule_smor said:

 

Jel mi se to cini ili mts sada ima bolje pakete od telenora? Ovi u telenoru su nekako bezveze ili imas fazon 400sms/150min ili 3000sms/1000min, nema nista izmedju. Jel je moguce sad vratiti se iz telenora u mts, a da se zadrzi isti broj kao sto je nekad moglo? I sad tu dolazimo do moje druge dileme i pitanja. Proslo je tacno 5 godina otkako sam otvorio ovaj topik i kupio moj prvi smartphone

 

tu si u pravu, ja sam baš pričao da sam zamenio paket za onaj Play+ M, ali čak mi ni on nije idealna opcija ali je najbolje što trenutno mogu da nađem kod telenora.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...