Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

ovo što kaže togfu, amazon je to lepo spakovao od starta i obrnuo filozofiju

hej, imate kindle koji košta 100 dolara, ali ako pristanete na naše reklame možete da ga kupite za 80 dolara. i onda ti kao žrtvuješ eto to što moraš da gledaš reklame za 20$ manje.

sad i kad bi ubacili ovo ugao će biti obrnut ali naravno ne i nemoguć. zavisi šta ponude za uzvrat.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

evo nema ni 2 godine ovaj moj nesrecni Samsung S20, a vec zabrljavio...kad padne ispod 20% nece da se puni uopste dok je ukljucen, samo kad ga iskljucim...a kapiram da nije do punjaca, posto sam uzeo nov originalni pre par meseci kad izgubih stari...jel to baterija crkava ili sta?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Za svaki slučaj probaj i drugi punjač (neki običan od 5V koji nije fast charging i nije Samsung brendiran), sad su ti namenski punjači "pametniji" i imaju neku regulaciju i prepoznavanje u sebi pa možda baguje u kombinaciji s poluispravnim telefonom (ranije je battery charger kolo bilo striktno u telefonu).

Link to comment
Share on other sites

ako nemaš baš punjač probaj samo na usb da puniš preko kompa ako možeš i tako to.

ja inače ludim kad smo kod punjača od nekog apple "featura" na punjaču da nešto tipa neće da puni ako ne dobija dovoljno struje šta god da ne ošteti bateriju (!) čitah na netu sad da ne kopam i onda moram s vremena na vreme da menjam šteker jer ne baca struju do laptopa.

Link to comment
Share on other sites

Jebem li ga, za sada je potpuno random, nekad puni, nekad ne, svejedno na kom stekeru je i dal je ukljucen/iskljucen. Evo sinoc ga stavih na 45%, pogledam puni, stigao do 50%, jutros stoji i dalje na 50% lol. Nemam USB na zalost. Videcu da uzmem neki obican punjac da probam i sa njime

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dule_smor said:

pa ovaj punjac koji uzeh je bez standardnog usb ulaza, stari je imao, jebem li ga sto jedu govna

i ja sam se malo zbunio, nisam ni znao da neko i dalje prodaje one punjače što nemaju usb kabl koji možeš da otkačiš nego su onako "integrisani" u punjač 🙂

Link to comment
Share on other sites

ma zar nemas bre dusane obican usb da punis iz kompa da probas ili iz nekog generic punjaca?
svaka kuca ima usb/c kabl i kutiju za kolace limenu sa priborom za sivenje unutra

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dule_smor said:

Imam u Smederevu u stanu:c. Pogledacu da mi nije ostao ovde negde neki usb kabl, mada svakako nije resenje puniti ga sa kompa stalno

nije, to je samo za test 🙂 ako se puni sa kompa onda znači da je punjač npr 🙂

Link to comment
Share on other sites

@Dule_smor Sasmung umeda pobrljavi kad mu se prepuni storage da razne funkcije presstanu da rade kako treba, uključujući punjenje, i onda reset pomogne :) Naravno, prvo testriaj sa nekim pravim normalnim originalnim punjačem i kablom šta se dešava, pozajmi negde :D

@Lucky ta opcija na iphone je u podešavanjima, baterija, tamo gde je Health, zove se nešto optimizovano punjenje, probaj isključiti, mada totalni je shitshow kako radi i kad je on i off, imao sam neke sedmice na prodaju, poludeo sa tim :D 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, millanče said:

@Lucky ta opcija na iphone je u podešavanjima, baterija, tamo gde je Health, zove se nešto optimizovano punjenje, probaj isključiti, mada totalni je shitshow kako radi i kad je on i off, imao sam neke sedmice na prodaju, poludeo sa tim 😄 

ma nije iphone, mac je u pitanju tj. zapravo njegov punjač, a manifestuje se i na druge uređaje, tipa neće da puni Android telefon (USB-C konekcija ofc)

našao sam, ovo je kao razlog, malo sam bio neprecizan, nema veze sa baterijom.

Quote

 

Check for line noise issues
Unplug the power adapter from the wall, wait 30 seconds, then plug the adapter back in:

If your Mac notebook starts charging after you plug the power adapter back in, this might indicate an issue with line noise (disruption caused by stray electromagnetic signals) from your power outlet. The power adapter automatically shuts off when its built-in voltage protection feature senses line noise from an outlet.
Some possible sources of line noise include lights with ballasts, refrigerators, or mini-refrigerators that are on the same electrical circuit as the outlet you're using. Plugging the power adapter into an uninterruptible power supply (UPS) or an outlet that's on a different circuit can help.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

ma nije iphone, mac je u pitanju tj. zapravo njegov punjač, a manifestuje se i na druge uređaje, tipa neće da puni Android telefon (USB-C konekcija ofc)

našao sam, ovo je kao razlog, malo sam bio neprecizan, nema veze sa baterijom.

 

Znači Apple-ova verzija "Have you tried turning it off and on again?" :D

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...