Jump to content

Letovanja TOPIC


Recommended Posts

Quote

 

ŠEF Ryanaira Michael O'Leary izjavio je da tvrtka više neće nuditi letove po najnižim cijenama zbog rasta cijena goriva, prenosi BBC. Navodi kako je era ulaznica koje koštaju 10 eura završila. Prosječna cijena zrakoplovne karte porasla bi s oko 40 eura na otprilike 50 eura u sljedećih pet godina. Ipak, O'Leary vjeruje da će ljudi nastaviti često letjeti unatoč sve većim cijenama.

Kako su zrakoplovne karte postale jeftinije posljednjih desetljeća, broj letova je porastao, a sve više ljudi odlazi na kratke odmore u inozemstvo. Zračni prijevoznici poput Ryanaira, Easyjeta, Vuelinga i Wizz Aira natječu se u ponudi jeftinih usluga bez dodatnih troškova.

 

Nema više jeftinih karata reklo bi se.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Elem, sto se mene tice prodje ovo leto, lepo je bilo na Rodosu, nema sta. Ali sledece godine drugacije pisem odmor leti, ne 3 nedelje u cugu, nego 2+1 ili 2+2. Pa lepo da odem i u junu i u septembru na more, mnogo je godinu dana da se ceka. Elem zato se razmisljam da prekratim na zimu:D. Imacu 2 ili 3 nedelje odmora krajem decembra/pocetak januara pa sam mislio nesto od onih pozerskih egzoticnih putovanja. To mi je malo frka ipak da sam jurim karte i organizujem preko bukinga kao za Rodos. A od agencija znam samo da Jungle Tribe i Manga travel imaju te ponude, jel znate jos neku. Evo pogledah na brzaka ovde u kalandaru za decembar, Kuba, Bali, Maldivi, Zanzibar i mozda Meksiko bi mi pasovali po datumima. Jel isao neko negde sa njima, kako je organizovano, vidim da se svi izleti dodatno placaju? Fala unapred na infou!

https://www.jungletribe.rs/kalendar-putovanja

  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pa to je isto fora, vidim da svi ovi aranzmani imaju skoro svaki dan neke fakultativne izlete. Ok, nisu obavezni, ne mora covek da ide naravno. Ali je opet glupo da ode negde i 10 dana bleji na plazi samo i nista drugo ne vidi. Sa druge strane ne bih bas ni svaki dan da provedem u busu/dzipu po nekim putevima, tako da cu gledati tipa pola/pola (hehe, inb4)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manson said:

A nema agencija u DE? 🙂 

 

ima, ali em deru, em bi da skoknem do Srbije makar na par dana za slavu, pa odatle na odmor negde:)

 

50 minutes ago, MikroStalja said:

Dominikana, Kuba ili Maldivi za dobru plazu i odmor. Meksiko je fensi americki playground i trazi samo na karipsku stranu - nikako ka pacifiku.

Dominikanu sam sa suprugom isao nekoliko puta i sve sem prvog puta smo sami sredjivali. Doduse, to je lako jer smo znali tacno koji hotel hocemo (Hilton La Romana). On verovatno ima najbolju, najmirniju i najcistiju plazu u celoj Dominikani pa zato. Okrenut je ka jugu pa nema talasa, nije blizu velikog grada pa nema velike guzve. Istocna obala (oko Punta Cana-e) ima puno trave u vodi i ponekad talase, dok je sever cesto sa nemirnim morem (navodno - nisam bio ni na jednu ni na drugu stranu). Hotel smo uzimali preko DerTour (i to direktno nemackog sajta) a avionske karte kako nam je najjeftinije ili nam najvise odgovara. Putuje se za Punta Cana aerodrom i treba ti par sati voznje kolima odatle tako da organizuj i taj prevoz. Moze mozda i preko La Romana ili Santo Domingo aerodroma ali ti opet treba prevoz do hotela (mada nesto kraci). Hrana dobra (obavezno all-inclusive), sobe su ciste ali klasicno hotelske pa mogu biti male u zavisnosti od velicine porodice. Nekad se na Dominikanu moglo ici za iste pare koliko i za neku osrednju Grcku, sad je vec malo skuplje ali nije kao Maldivi.

Maldivi su posteno skupi ali isto predivni. Sinoc smo se vratili odande. More cisto i fantasticno. Plaze idu od koralnih (malo teze se ulazi u more) do nebeskih (fini pesak). Vezan si za taj hotel u koji ides jer je svaki hotel na malecnom ostrvu. Bili smo na jednomod najvecih ostrva (2km po duzini i 300m u sirinu) i bas je bilo dobro i opustajuce. Za Maldive sve zavisi sta trazis. Vecina resort-a je namesteno za mlade bracne parove i ljubavnike. Nema puno kllasicnih hotela sa sobama neko imas svoju kucicu pa ako vodis decu i hoces da oni imaju gde da spavaju mozda ces morati da skupis dve (ionako papreno skupe) kuce. Ako te interesuje ronjenje moras da znas da nisu svi hoteli na zivim koralima i moras da trazis hotele gde je ronjenje dobro. Takodje - do hotela se stize hidroplanom ili camcem. Avionom moze da traje i do sat voznja dok camcem moze da traje vise sati. Mi bili u Kuramathi hotelu i isli preko Travel House agencije - veoma zadovoljni. Hrana dobra i veoma interesantna i raznolika a sobe ciste 2 puta dnevno. 

Za Kubu ne znam ali bi voleo da odem. To mozda sledece godine ako ne bude nuklearnog armagedona.

Realno, izmedju Dominikane i Maldiva nema velike razlike ako ubodes dobar smestaj sa dobrom plazom. Sve zavisi sta trazis od tog letovanja - klubove i neki party vibe ili nadoknadjivanje spavanja i brckanje u toplom moru sa izlaganjem drugim kulturama (sto je meni prioritet). Obe destinacije 28 stepeni nocu - 30 stepeni danu i temperatura vode 26-28 stepeni tokom cele godine. JEdina razlika realno je sto Dominikana nema ni jednu otrovnu ni opasnu biljku ni zivotinju dok na Maldivima smo se svakodnevno kupali sa ajkulama (male i bezopasne ali svaki put cujem onu muziku iz Jaws kad ih vidim).

Meksiko smo bili pre par godina u Cabo-u. Smestaj nasli preko Vrbo. Fantastican trosoban stan unutar hotelskog kompleksa koji je izdavao neki amer. Ima toga dosta u Meksiku pa se isplati pogledati. Ti si principijelno u resort-u, ali sobu/stan izdaje pojedinac. Mozes da onda doplatis polupansion i jedes u resort restoranima sa ostralim gostima. Cabo je na zapadnoj obali i ima predivnu pescanu plazu koja je apsolutno sranje jer su talasi visoki i do 5 metara non stop. Od kupanja u moru nema nista. (a ako i prezivis ulazak u more bices jedini tamo) Ostaje bazen gde su i svi ameri i ovako i onako. Cabo je inace jedno sranje od grada koji su ameri okupirali u full-u i koriste ga za sve moguce vrste bahanalija. Nikad lepsi smestaj nismo imali i nikad losiji odmor. Jedino je bilo interesantno videti Meksiko i koja je ono u stvari pustinja kao i to sto smo proveli neko vreme sa porodicom tu. Mislim da za neki lepsi odmor mora da se ide na karipsku stranu ali gde je dobro i kako ne znam ti reci. 

P.S. Svi se izleti dodatno placaju

Dominikana

IMG_3170.thumb.JPG.efb30b0819acc47d787ef640e628fc91.JPG

Maldivi

20220809_121743.thumb.jpg.a48fee9db468a998981120f981aff863.jpg

 

Fala Stalja, ziv bio, pogledacu pa te cimam ako budem imao pitanja:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, MikroStalja said:

Za Kubu ne znam ali bi voleo da odem.

NIsam bio licno, ali znam tri bliske osobe koje jesu, u razlicito vreme. Nijedna nije bila nesto zadovojna. Isto su imali zelju da otputuju na Kubu (stoga su i otisli lol) i vratili se, bar malo, razocarani. Veliko cimanje (dan i po puta u jednom smeru), ograniceno, prevare na svakom cosku i skupo.

Edited by Nek'
Link to comment
Share on other sites

Vrh, mada kao sto rekoh malo mi je frka da tako daleki put organizujem sam preko bukinga i sam uzmem karte. Nije bas da idem u Grcku pa da mogu da se vratim busom ili stopom ako nesto krene naopako:D

 

Btw, jel znaju engleski u Meksiku ili mora covek da aktivira znanje spanskog iz Kasandre i Ljovisne :D

 

 

 

 

 

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Dule_smor said:

malo mi je frka da tako daleki put organizujem sam preko bukinga i sam uzmem karte

Pa de znam, zena i ja smo sve sami organizovali, 5 razlicitih hotela/smestaja, i avion samo do tamo i nazad, a sve izmedju se snalazili.

Mislim da je stvarno lako organizovati sve, izadje ti jeftinije ,a i preko agencije ne verujem da mozes da nadjes neki tako aktivan odmor. Mogu da ti verovatno podele da obidjes par gradova, ali ce da ti oni sklepaju neke izlete, gde ces da se guras sa hiljadu ljudi, cekas, vozis po vrucini.

Mi smo isto ovako i na Tajland isli, i bilo je isto vrh 🙂

Jedino sto bi morao da proveris za Meksiko je kakvo je vreme u decembru sto se tice kisa, vetra, itd. Mi smo isli krajem februara i bilo je bas dobro, a Tajland smo obisli sredinom decembra i takodje imali savrseno vreme.

 

15 hours ago, Dule_smor said:

Btw, jel znaju engleski u Meksiku ili mora covek da aktivira znanje spanskog iz Kasandre i Ljovisne 😄

Pricaju svuda engleski, jer amera ima dosta, a ako i upotrebis neki bilo kakav spanski uglavnom im se to svidi (zena prica perfektno, ja nabadam, znam da narucim pivo i tako to 😄 )

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Sa decom se ide na letovanje i zimovanje, ne na odmor 🙂

Al šta fali, sad kad su malo porasli, meni je baš ekstra da idem sa njima. Gototov sam se vratio u detinjstvo sad kad smo bili na moru.

Zajedno plivali, zajedno ronili...baš mi bilo super.

Šteta što će i ta faza kratko da traje, još koju godinu i neće hteti da me pogledaju više, a ne da se još i druže nešto kao 😄

  • Haha (+1) 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, Jose Jimenez said:

Možemo i mi da putujemo, samo ne putujemo na odmor 😄

[roflmao] 

Skidam kapu svakom ko uspe da ode na odmor u npr  dominikanu sa decama. Meni je to naucna fantastika trenutno, mozda i vise od toga

Doduse moja su jos sitna (sitna deca - krupna zena heeeeee!) , ali je daleko lakse sada nego kada su bila jos sitnija 

ali ono more pesak noge u krupnom kadru uz zalazak sunca... kapiram to cu imati ponovo u 60im godinama sa prostatom izmedju butina 

taman smo zena i ja poceli da se snalazimo za neke produzene vikend akcije tu po jevropi i dosao kovid i polupao tu kombinaciju (eto mozda neki konstantinopolj padne na jesen)

 

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, G!!! said:

Skidam kapu svakom ko uspe da ode na odmor u npr  dominikanu sa decama

Zena i ja vec neko vreme planiramo kako da izvedemo neko novo putovanje ovog tipa sa klincima.

Sin ima skoro 5, cerka 2, tako da je bas zajebano, ali nadam se da cemo sledece godine nesto da pokusamo (osim ako ne uleti i trece dete, onda pisem opet za 3,4god sa novim pokusajem 😄 ).
 

  • Haha (+1) 1

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, sttevann said:

Zena i ja vec neko vreme planiramo kako da izvedemo neko novo putovanje ovog tipa sa klincima.

Sin ima skoro 5, cerka 2, tako da je bas zajebano, ali nadam se da cemo sledece godine nesto da pokusamo (osim ako ne uleti i trece dete, onda pisem opet za 3,4god sa novim pokusajem 😄 ).
 

Moje iskustvo je kad napune 7,8 onda su ready to go...pre toga, nisam baš siguran 😄

 

Doduše, govorim o meni pristupačnoj varijanti gde idemo u apartmane i sami se snalazimo za klopu. U hotele se može ići i sa sitnijom dečicom, lakše je mnogo.

 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

E ma ok za hotele, ili te apartmane gde se sami snalazimo, putujemo mi u obe varijante. Vise sam mislio na ovo nesto dalje, tipa 10+h let, skroz nepoznata kultura i to 🙂

18 minutes ago, reki said:

ako se to desi, boy do we have a car for you :tf: 

jel moze da se carini i uvece u CH? 😄

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, sttevann said:

E ma ok za hotele, ili te apartmane gde se sami snalazimo, putujemo mi u obe varijante. Vise sam mislio na ovo nesto dalje, tipa 10+h let, skroz nepoznata kultura i to 🙂

jel moze da se carini i uvece u CH? 😄

Imam 7 i 3 - ovaj stariji može da ide bilo gde, ali manji em što spava u toku dana, em da ga odvedeš na safari, posle 3 minuta gledanja životinja bi krenuo od dosade da grize tapacirung od džipa.

TL;DR lično mi je bacanje para dok ne napune 4-5 godina da im nešto znači to što vide. 

 

Link to comment
Share on other sites

ne znaci im previse ni sa 4-5, mislim znaci ali ne mnogo jer se posle 5 godina malo cega secaju 

e sad ako si u fazonu programiranja deteovog "core memory buffera" onda je ok i sa 5, ali u tim godinama mogu mnogo jednostavnije stvari da im pruze podjednak uzitak

 

mozda je bolje pitanje,  kako i gde  ici  bez dece, a mozda i zene? 😄

 

  • Haha (+1) 2

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...