Jump to content

Letovanja TOPIC


Recommended Posts

Kao što Fata već napisao, pogledam hotel na bookingu pa rezervišem sa njima (cena je uglavnom iz mog iskustva ili ista ili niža nego na bookingu, uz par izuzetaka kad hotel ima ugovor sa mojom firmom al to je neka druga priča), dakle STOP LIHVARSKIM kompanijama kao što su i Wolt i Glovo btw! : D

Ovo za sigurnost mi je ono, nebitno toliko, svakako da je osnovna stvar kad direktno kontaktiraš neki smeštaj da skontaš kakva je komunikacija, da nije neka dileja i to je to.

Isto tako, mislim da postoji baš GOMILA smeštaja kojih nema na bookingu - zašto? jedan od sledećih razloga:

1. Neće da se cimaju sa tim ili ne znaju jer su matori pa ono jedva koriste računar, ali ćeš verovatno biti upućen kod njih kad odeš tako "na slepo" i u mestu pitaš gde se može prenoćiti.
2. Razvili su biznis preko nekih drugih kanala i nemaju potrebe da im booking uzima proviziju (koja je čini mi se 20%, tako nešto), imaju svoj satj, FB/Instagram i to je to.

Postoji i treća opcija da neki mali Perica napravi neki kao sajt tipa zlatibor-najboljismestaji.info pa ide po kraju i od baba Milunke uzme 3.000 din za PROMOCIJU NA INTERNETU, što je najluđe ponekad google izbaci takav neki sajt na prvoj stranici kad googlaš "Zlatibor smeštaj" itd...

eto iskenjao sam se dovoljno za večeras, nadam se da će reki da bude zadovoljan

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Lucky said:

A dobro brate, ti si specifičan. Ja recimo nikad nisam mogao da idem na te šeme "idemo na more pa ćemo tamo da nađemo sobu". Prosto nemam taj nivo "avanturizma" da postoji šansa da ne nađem sobu 🙂 A znam dosta njih koji su u tom fazonu, krenu pa dole onda pitaju i nađu i kao super im bude 🙂

Tek to bolje da ne pricam kako sam prosao, a bilo je jedno od najboljih letovanja u mom zivotu 😄 doduse, to je bilo neke 2004e pa su i vremena bila potpuno drugacija. Iskreno, ne znam kako bi se sada ta akcija odigrala. Ali to je bila prava pravcata avantura, one in a million 😄 

9 hours ago, qwert00 said:

mislim da tako lako bude i dosta skuplje..jer ako nisi nasao smestaj a vece dodje moras da prihvatis ponudu koju ti da lokalac 🙂 nije da imas izbor sem da spavas napolju:)

Bivsa koleginica rentira neki fancy splav na Savi i imala je ozbiljnih cimanja sa Bookingom i bankama jer su im provizije bile nenormalne + zajebavanje sa korespodentskim bankama na koje ne mozes da utices. A mozes i da izaberes varijantu da ti placaju u kripto valutama, tako zaobidjes sve moguce provizije.

i ne mora da znaci da ako ides spontano da ce biti i skuplje. Ako pogodis peak sezone sanse se drasticno menjaju, naravno. na kraju se sve svodi na licne afinitete 🙂 

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

On 8/26/2022 at 2:46 PM, absolute said:

na groblje

:tf::tf::tf::tf::tf:

imam par ortaka koji se skupe kao muska ekipa i onda odu negde... u spa, pa onako nabildovani i bradati se slikaju u bazenu

veci pederluk na slikama nisam video, tako da groblje it is!!!

  • Haha (+1) 2

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/29/2022 at 8:56 PM, qwert00 said:

Videcu koliko ce mi vremena trebati da naucim i da se snadjem 🙂 I koliko ce mi televizora i tehnike nestati do tada 😄 pa cu onda lepo da kupim 50cm katodnu cev TV 😄 😄 

retro smeštaj na zlatiboru! pazi i to bi ti bio hit - urediš ga kao devedesete, okačiš par postera vesne zmijanac i boljeg života, sve stari nameštaj, mator tv, i to bi ti išlo kao alva garantujem!

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2022 at 9:06 AM, Lucky said:

retro smeštaj na zlatiboru! pazi i to bi ti bio hit - urediš ga kao devedesete, okačiš par postera vesne zmijanac i boljeg života, sve stari nameštaj, mator tv, i to bi ti išlo kao alva garantujem!

 

bio sam porodicno za jedan vikend u boljevcu, kako bi smo se muvali oko rtnja, čajevi energije piramide i to

i smestaj je bio taj neki retro fazon, 50ih i 60ih, sve je bilo u tom fazonu pa cak i knjige (smestaj i domacin bili top naravno)... jedna od knjiga je bila seksualna edukacija u sfrj, koja je dodatno docaravala taj duh jusolovenstine lol i onda sedis pijes rakiju pored pećke koja pucketa, delješ suvo meso u 23h, na zidu tito i draža naslonjeni glavama jedan na drugog, a ti čitaš i čudiš se koliki je zapravo muf mogao veliki da bude 

 

tako da taj retro može da bude top, samo da nije etno lol

  • Upvote (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, G!!! said:

bio sam porodicno za jedan vikend u boljevcu, kako bi smo se muvali oko rtnja, čajevi energije piramide i to

i smestaj je bio taj neki retro fazon, 50ih i 60ih, sve je bilo u tom fazonu pa cak i knjige (smestaj i domacin bili top naravno)... jedna od knjiga je bila seksualna edukacija u sfrj, koja je dodatno docaravala taj duh jusolovenstine lol i onda sedis pijes rakiju pored pećke koja pucketa, delješ suvo meso u 23h, na zidu tito i draža naslonjeni glavama jedan na drugog, a ti čitaš i čudiš se koliki je zapravo muf mogao veliki da bude 

 

tako da taj retro može da bude top, samo da nije etno lol

ma jok, kakav etno, sad je svako etno i to je već prežvakano!

bukvalno sfrj fazon koji si opisao, ne mora čak ni da ima tu političku notu tito i to.

nego ono stari posteri, stare knjige, brojčanik telefon, katodni tv etc etc.

Link to comment
Share on other sites

Da, ovo je dobar korak u tom smeru, ali ne možeš baš tu da obitavaš jelda 🙂

Ima i u Varšavi neka kafana u sfrj fazonu sa svim detaljima itd.

Ali def je ovo odličan koncept čudi me da nema toga više imajući u vidu relativnu dostupnost ovih predmeta u podrumima i tavanima kuća.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Момци и Ђевојке! Обећао сам али сам у огромној гужви да би се бавио детљима (но могу да тролујем и хејтујем ЛОЛ). Елем, ово лето сам дао себи мало одушка. Бејах на неким тркама на Церу и Златибору. Цер је јако јако леп, природа ми је фантастична, но ни Златибор није лош али она градња у граду је... Без коментара. Но ваздух је одличан а тек производи из локално ПКБа и наравно лепиња комплет (холестерол плус). А тек печење у Мачкату. Иако сам "дођош" што аутоматски имплицира да сам експерт за печење, ово је било врх! Ево пар слика одатле:

2022-05-21-16-06-30-918.jpg

2022-05-21-16-21-59-746.jpg

2022-05-22-09-47-48-204.jpg

2022-05-22-09-49-04-629.jpg

2022-06-04-16-46-58-756.jpg

  • Like +1 1

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Осим тога био сам и у Египту, конкретно у Хургади. Што се тиче утисака, бићу концизан и кратак, дакле, за те паре сам изузетно задовољан. Авионски превоз, превоз до хотела, све укључено, храна врхунска (једино роштиљ је био средње класе, али ипак долазим из земље роштиља јелте), собе добре (могло је бити мало чистије ал` ок), базен јако чист и фин, плажа и море одлични, лежаљке пешкири све у оквиру цене, особље изузетно љубазно (поготово кад им оставиш бакшиша мало). Све у свему јако леп одмор, иначе море је изузетно слано баш сам био изненађен. Тако да ми не пада на памет да идем у Црну Гору или Грчку јер овде, за мање пара имам све. Сад мало је пензионерска варијанта али ишао сам да одморим, но може се наћи за сваког по нешто 😉 

Оно што смара су Египћани који хоће да ти уваљају рођену кеву за кеш, али пар мрких погледа и ствар решена. Нисам ишао на излет, јер сам био паметан и ударила ме сунчаница па сам један дан (тај дан) одлежао у соби. Дакле качкет ОБАВЕЗНО. Сунце је јако иако дува ветрић и вода је мало хладнија ипак шиба по глави што би у мом крају рекли.

2022-07-19-12-45-22-171.jpg

2022-07-20-12-42-04-270.jpg

2022-07-20-12-44-04-622.jpg

2022-07-20-16-48-41-347.jpg

2022-07-20-17-42-48-219.jpg

2022-07-20-17-43-16-909.jpg

2022-07-23-07-13-16-423.jpg

2022-07-23-07-13-28-812.jpg

2 minutes ago, Dule_smor said:

Jel mobilni kojim je slikano isto godiste kao Kvertijev stari trosed :tf:

Zezam se malo, super je taj kraj, krivo mi je sto nisam vise bio.

Јесте, кренуо сам да спамујем хаха, имам још један пост али мобилни је (био) моје годиште, но свакако идем у Тунис сл. недеље па ће слике бити мало квалитетније 🙂 

Имам још Индију да покријем, бејах у Њу Делхију 2 недеље, али то ћу ових дана. 

  • Like +1 1

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Dule_smor said:

Jel mobilni kojim je slikano isto godiste kao Kvertijev stari trosed :tf:

Zezam se malo, super je taj kraj, krivo mi je sto nisam vise bio.

Gledam ove Stanine slike, tripujem se da imam dioptriju... da nosim sočiva ili naočare skinuo bih ih da ih obrišem.

Mogao si Stano malo prebrisati objektiv kad si ga zamastio masnim prstima od mesišta 🙂

24 minutes ago, SATAN said:

Тако да ми не пада на памет да идем у Црну Гору или Грчку јер овде, за мање пара имам све. Сад мало је пензионерска варијанта али ишао сам да одморим, но може се наћи за сваког по нешто 😉 

Nisam bio u Egiptu, ali ono od komentara što imam je nekako ili jedna krajnost ili druga i zato se nikad nisam opredelio.

Ili su neki veoma zadovoljni poput tebe, ili su drugi krajnje razočarani bez obzira gde su išli (tipa i u "najbolji" hotel). Ono, da je hrana prosek ako ne i slabija, da je sam ukus i voća i povrća upitan, da ovi kao jesu ljubazni ali su ipak egipćani :)) i u tom smislu ni blizu Turcima npr, da mnogo brzo zalazi sunce i tako još ponešto.

A kad smo kod Crne Gore, nisam bio tamo X godina, i stvarno ne znam zašto ljudi odlučuju da pređu onaj krš put do CG dole u odnosu na eto recimo Grčku autoputem. Sreća pa sad ima i Miloš Veliki i onaj crnogorski autoput da preskočiš Moraču, ali čak i sa tim je dosta veliko cimanje a kamoli pre toga.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Lucky said:

A kad smo kod Crne Gore, nisam bio tamo X godina, i stvarno ne znam zašto ljudi odlučuju da pređu onaj krš put do CG dole u odnosu na eto recimo Grčku autoputem. Sreća pa sad ima i Miloš Veliki i onaj crnogorski autoput da preskočiš Moraču, ali čak i sa tim je dosta veliko cimanje a kamoli pre toga.

Onda dođe moja žena koja kaže, pa put do CG je kraći za 100 km i manje potrošimo goriva 😄

CG je kul kad se ide vansezonski, meni je recimo bilo ok za uskrs i 1. maj što smo išli ove godine.

Nema nigde nikog, uključujući i govnogorce i sasvim je podnošljivo.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, absolute said:

Onda dođe moja žena koja kaže, pa put do CG je kraći za 100 km i manje potrošimo goriva 😄

 

hahah :)) pa dobro, sa te strane ima smisla, i možda je kraći u km ali definitivno duži u putu.

kako siđeš sa autoputa ide magistrala i tu onda traktor, sudar, kamioni, RADOVI NA PUTU (*) i naravno granica.

I onda čak i kad to sve prođeš opet kroz CG ista priča, onda malo autoput, onda opet sličan put do mora (osim ako ne ideš dole preko skadarskog), ovaj drugi budi bog s nama.

(*) Zvezdica je tu jer kad sam sad išao, negde posle Brodareva ima radovi na putu i semafor reguliše prolaz. I sad iz ovog smera ka CG sačekaš par minuta, ima prosečno 5 automobila sve kul, prođemo, naravno kolončina u drugom smeru ... kad sam se vraćao, ofc, ta kolona me je sačekala, jedno 45 min sam blejao. Prolazim, opet iz kontra smera 5 vozila. Znači ne daj bože da ili promene rad semafora ili da uzmu dva lika malo da regulišu da se otvori čep.

i legendardna jedna traka pa kamioni pred granicu što prave razmak od 5 metara da bi kola mogla da se uštekaju kad ide neko iz kontra smera 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dule_smor said:

Jel mobilni kojim je slikano isto godiste kao Kvertijev stari trosed :tf:

Zezam se malo, super je taj kraj, krivo mi je sto nisam vise bio.

 

Ja kako sam shvatio najbolje mesto za letovanje je Zlatibor :tf: mislim moze lock teme dakle 😄 

  • Like +1 1

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Хахахах ипак Египат. Не размишљам ни о чему, само о томе да се истуширам кад се осушим (толико је слано невера). 
Иначе телефон је оштећен зато је мутан (као газда). ОЧЕКУЈТЕ ФОТО ВИДЕО ИЗ ТУНИСА!

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2022 at 7:23 PM, togFU said:

Bukvalno sve o čemu ste pisali ima u Zagrebu, u "Muzej 80's Zagreb", plus su i roknuli fiću žutog unutra, baš su se iscimali

evo random fotka, sa sve tom knjigom lol, a za više info https://www.zagreb80.com/pocetna/

131410373_1896390733863968_3091357054335

Bila je pre par godina izložba "Živeo Život - Međunarodna izložba lepog života od '50 do '90 godine" u Bgdu. To je vredelo pogledati. 

Ne mogu da nađem svoje slike, ali evo tipičan primer dnevne sobe.. sa sve gondolom na vrhu regala! 😄

287A86A7-4760-4FA4-B4DE-76E1E0AFB2BC_w1080_r0_s.jpg

  • Like +1 2

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

Na Zlatiboru nema ni problema sa solju 😄 nema greske:tf:

1 minute ago, rbds said:

Bila je pre par godina izložba "Živeo Život - Međunarodna izložba lepog života od '50 do '90 godine" u Bgdu. To je vredelo pogledati. 

Ne mogu da nađem svoje slike, ali evo tipičan primer dnevne sobe.. sa sve gondolom na vrhu regala! 😄

287A86A7-4760-4FA4-B4DE-76E1E0AFB2BC_w1080_r0_s.jpg

 

I milje na TV...nema bolje 😄 

  • Thanks (+1) 1

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, SATAN said:

Хахахах ипак Египат. Не размишљам ни о чему, само о томе да се истуширам кад се осушим (толико је слано невера). 
Иначе телефон је оштећен зато је мутан (као газда). ОЧЕКУЈТЕ ФОТО ВИДЕО ИЗ ТУНИСА!

a jel si letovao u Turskoj?

17 minutes ago, rbds said:

Ne mogu da nađem svoje slike, ali evo tipičan primer dnevne sobe.. sa sve gondolom na vrhu regala! 😄

 

kakav vrh, udar nostalgije na maks. mislim vidi ti tu lampu i te tapete, da ne pominjem naravno tv i milje 🙂

Link to comment
Share on other sites

Bio je i deo sa mirisima našeg detinjstva. Pomeri se klapna i pomirišeš npr miris zagorelog mleka. 😄

Ovo je jedina slika koju sam uspela da izbunarim. Izložba je bila na leto 2013te u Bgdu, posle se selila po većim gradovima bivše Jugoslavije. 

Btw, da ne offtopičarim previše, idem opet na more. Poslesezonski u Grčku za smešne novce. 🌊

 

FB_IMG_1663250152012.jpg

Edited by rbds
Typo
  • Like +1 1

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, rbds said:

Bio je i deo sa mirisima našeg detinjstva. Pomeri se klapna i pomirišeš npr miris zagorelog mleka. 😄

Btw, da ne offtopičarim previše, idem opet na more. Poslesezonski u Grčku za smešne novce. 🌊

 

FB_IMG_1663250152012.jpg

 

Mara gejmerka? 😄

 

Uzivaj na moru

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rbds said:

Btw, da ne offtopičarim previše, idem opet na more. Poslesezonski u Grčku za smešne novce. 🌊

 

a da, ti si ona sa 94 dana godišnjeg odmora godišnje! :))

evo da ne bude offtopic i sa moje strane, u toj CG avanturi kao ajde neku plažu da vidim, izvesni Drobni Pijesak je na nekoj listi od top20 plaža koje morate da vidite, ludilo plava zastavica.

prvo, prilaz je sa nagibom od 90 stepeni :)) da se vratiš gore na put moraš u prvoj brzini. ofc parking se plaća, 5e ceo dan.

drugo, šljunak i kamen plaža, ništa spec, ležaljke i suncobrani izgleda da je van sezone pa su "jeftiniji" od "samo" 15 evra, usluga naravno opušteno crnogorska 🙂

bili neki talasi, možda kad je mirno možda je voda prozirnija, ovako je mutna i ništa ne vidiš 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...