Jump to content

Letovanja TOPIC


Recommended Posts

On 8/24/2022 at 5:42 PM, Dule_smor said:

Vrh, mada kao sto rekoh malo mi je frka da tako daleki put organizujem sam preko bukinga i sam uzmem karte. Nije bas da idem u Grcku pa da mogu da se vratim busom ili stopom ako nesto krene naopako:D

 

što ti je ovo problem? 

pa preko bukinga još bolje, ako te neko ispali iz nekog razloga oni ti garantuju smeštaj tu negde blizu, bolje nego da direkt bukiraš sa tako nekim pa te zeznu. imaš i naravno komentare sa bukinga, možeš sve da proveriš.

avio karte kao avio karte, ako te ispali avio kompanija ispaliće i tu turističku agenciju neće se oni nešto za tebe iscimati posebno 🙂

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Dule_smor said:

a i to sto kazes...a cek ovo nisam znao da ti buking garantuje smestaj ako ispali hotel koji si preko njih rezervisao...kako to funkcionise u praksi, jel imao neko takvu situaciju

Mislim da možeš da pročitaš negde u booking uslovima mislim da sam i ja viđao negde da piše da ti garantuju smeštaj iste cene ili bolji ako imaš neki problem sa postojećim.

A za konkretan slučaj znam za ekipu koja je bukirala neku gajbu u Los Angelesu preko Bookinga, došli tamo ispostavi se to nije to, niko ne otvara, ne javlja se, nema ni te kuće itd. Zvali Booking, ovi im tražili tipa fotografiju te lokacije da nema toga što je oglašeno na bookingu, da ufotkaju sebe, i poslali ih u neki hotel tu blizu.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dule_smor said:

I sve to azurno odradili za par sati tako da su mali gde da prenoce? Svaka cast ako je tako dobro organizovan njihov online support.

Pa znaš kako, prvo booking je ogromna firma već dugo (čak znam i neke naše što rade tamo ali to je sad nebitno za ovu priču), drugo njihovo "dupe" je u pitanju ako kroz njihov servis ne dobiješ to što treba i što si platio a i sama priroda posla je pipava, nije da isporučuju kolače na kućnu adresu pa kao nisu ti stigli jbg, nego ti zapičiš hiljade kilometara (kao ovi iz priče sa LA) negde a tamo ono poljana umesto hotela. Mene to ne iznenađuje, posebno ako si došao u LA ili negde gde ima hotela itd. Verujem da ako si zapičio na neku planinu gde je jedini smeštaj taj nema ničega stotinama kilometara okolo ne verujem da će baš da pošalju po tebe helikopter 🙂

Link to comment
Share on other sites

Аирбнб је за пар класа испред букинга и што се понуде тиче а и организације. 

Од 150-200 пута колико сам користио услуге стан на дан, букинг сам користио свега 3-4 пута и увек зажалио. Остало је био Аирбнб и увек сјајно искуство...

Прво што гледам је да делим стан са власником или да узимам од власника избегавајући приче попут квертија на Златибору. 

Друго, пошаљем им поруку где их питам да платим у кешу по доласку... Дешавало ми се фа уштедим између 25-200€ по боравку. Неко неће ни да чује, неком понудим да букирам први/последњи дан, а неко прихвати без проблема. 

Кад сам рекао сјајно искуство, није да није било проблема, али су увек решени веома брзо. 

- Ситуација 1 у Кини. Комуникација са девојком чији је био стан дан раније је била супер... Сутрадан на авион и после 16 сати лета слетео у Кину и видим поруку да јој је чувар рекао да странци не могу да бораве у комплексу. То је било негде око 10 ујутру, где је она тражила од мене да ја откажем резервацију због којекаквих оцена. 10:00 ујутру је око 4:00 у европи па сам одмах узео да тражим резервну варијанту. Кад је дошло 8:00 позвао сам подршку и дао детаље резервације. Добио сам повраћај од 170€ + 20% као ваучер и тражио сам им да ми помогну са смештајем у вредности од око 200€. Назвали ме након 10 минута и понудили 3 опције у близини. 

Ситуација 2 у Кини (јебо му пас матер и дан данас!) - ишао са неком колегиницом и узели стан од 60квм који смо платили 180€ за 4 ноћења. Кад смо стигли стан је имао исти распоред просторија и прозора, али другачију опрему. Кухиња сва улепљена и прљава, ВЦ ту и тамо али све зарђало а собе запуштене. Требали смо да радимо исти дан па смо стрчали и купили чаршаве без да размишљамо о промени смештаја... Усликао сам једно 20 фотографија и кад смо завршили са послом пожалио се путем сервиса. Они тражили да приступе порукама и након пар сати добих повраћај од 120€ јер смо ипак боравили па није могао цео износ, а оглас за стан су уклонили (лик ми се најебао свега на вичету). Добио и савет да следећи пут одмах затражим помоћ у случају проблема без чекања. 

За букинг сам чуо једно 20 пута да људи који су резервисали су се појавили а хотел/смештај није имао појма о резервацији па је или био пун или није била слободна соба која је резервисана. То исто може да се прочита у оценама хотела које букираш. Не сваком, али достс њих има тсј проблем

  • Upvote (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Mislim da malo generalizuješ. Pa tek za Airbnb imaš gomile komentara ljudi koji su dolazili u nepostojeće smeštaje. I u tom smislu bih uvek išao na hotel kao sigurniju varijantu nego kod nekoga "privatno". Uostalom, ako se i desi da ti bukiraš preko bukinga i dođeš na lokaciju a oni se prave ludi, booking je opet taj koji treba da te smesti negde. 

ukratko, očigledno i airbnb i booking imaju razvijene sisteme "zaštite" od takvih situacija što je i logično.

ne mogu da komentarišem ponudu jer prosto nisu uporedivi, booking je mahom za hotele airbnb za privatni smeštaj, logično je da će ponuda biti veća.

Link to comment
Share on other sites

@Lucky

За све треба имати здравог разума па тако и за Аирбнб.. Нећеш сигурно изнајмити смештај без оцена и који нису проверени и регистровани бар неколико месеци... Исто тако треба избегавати налоге без слике и оне који не могу да остваре бар пристојну комуникацију. 

Од 150+ аирбнб изнајмљивања ни једном нисам узео смештај без да сам пустио поруку и питао шта ме занима... Пар пута су ми тако узели смештај испред носа док ја куцам са дебилима који не блокирају датуме... Али боже мој, два пут мери једном сеци! 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Zwerko said:

A Dule je i ovako bio skeptičan, sad ga dokusuriste s ovim horor pričama 🙂

ja sam se trudio da budem mega pozitivan, ovaj faton izmišlja!

3 hours ago, Dule_smor said:

Ahaha vala bas, na kraju cu da odem u Etno selo Moravski konaci ili tako nesto 😄

bukiraj i ne brini biće sve ok!

1 hour ago, FATA said:

@Lucky

За све треба имати здравог разума па тако и за Аирбнб.. Нећеш сигурно изнајмити смештај без оцена и који нису проверени и регистровани бар неколико месеци... Исто тако треба избегавати налоге без слике и оне који не могу да остваре бар пристојну комуникацију. 

Од 150+ аирбнб изнајмљивања ни једном нисам узео смештај без да сам пустио поруку и питао шта ме занима... Пар пута су ми тако узели смештај испред носа док ја куцам са дебилима који не блокирају датуме... Али боже мој, два пут мери једном сеци! 

slažem se, šta je onda problem? 🙂 ako si dovoljno ispitao i video da je legit booking ili airbnb smeštaj, nemaš problem.

a ako je već misleading (ovo sam namerno napisao na engleskom!) imaš pokriće bookinga ili airbnba. sad je samo pitanje dal' hoćeš hotel (booking) ili privatni smeštaj (airbnb).

Link to comment
Share on other sites

On 8/26/2022 at 11:38 AM, f4ts0 said:

putovanje sa decom, pa sve zavisi i od dece.

Meni su se sotone usrale u zivot 10 dana na rodosu.
5 dana u parizu, non stop su kenjali o dosadi i bolnim nogama.

A ima i dece koja zapravo slusaju roditelje, jer kad ne slusaju ne prica se o inkluzivnosti vec dobiju sljagu da im se okrene glava, pa nauce da cute i uzivaju kad vec mogu

Ici cu kad odrastu, za jedno 10 god. 
travel-my-therapy-happy-pensioner-show-t

bas delujes mladoliko na slici

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Lucky said:

slažem se, šta je onda problem? 🙂 ako si dovoljno ispitao i video da je legit booking ili airbnb smeštaj, nemaš problem.

a ako je već misleading (ovo sam namerno napisao na engleskom!) imaš pokriće bookinga ili airbnba. sad je samo pitanje dal' hoćeš hotel (booking) ili privatni smeštaj (airbnb).

Нема проблема јер црва није ни било! 🙂 Моја замерка је била само на комуникацију која код букинга уопште не постоји, па чак и ти бројеви који се добију након резервације су често недоступни или погрешни а на електронску пошту нико не одговара...

Зашто је по мом мишљењу аирбнб још бољи је то што кад одлучиш да букираш ти платиш типа 150е смештај и 20е БНБ таксу која ти резервише смештајну јединицу. Код букинга тога нпр. нема па може да се деси да хотел који има 10 соба изда свих 10... Ти се појавиш са оним парчетом папира које ничему не служи јер јелте ниси платио никакву резервацију па се надаш да ће они да избаце госта који је већ платио боравак 🙂

Мени ако се хотел свиди на букингу ја узмем па пробам да нађем страницу или позовем смештај директно, не треба ми никакав лихварски посредник. Може и на гуглу да се обележе хотели, буквално исто што и букинг па ми је зато и бескористан.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, FATA said:

Нема проблема јер црва није ни било! 🙂 Моја замерка је била само на комуникацију која код букинга уопште не постоји, па чак и ти бројеви који се добију након резервације су често недоступни или погрешни а на електронску пошту нико не одговара...

Зашто је по мом мишљењу аирбнб још бољи је то што кад одлучиш да букираш ти платиш типа 150е смештај и 20е БНБ таксу која ти резервише смештајну јединицу. Код букинга тога нпр. нема па може да се деси да хотел који има 10 соба изда свих 10... Ти се појавиш са оним парчетом папира које ничему не служи јер јелте ниси платио никакву резервацију па се надаш да ће они да избаце госта који је већ платио боравак 🙂

Мени ако се хотел свиди на букингу ја узмем па пробам да нађем страницу или позовем смештај директно, не треба ми никакав лихварски посредник. Може и на гуглу да се обележе хотели, буквално исто што и букинг па ми је зато и бескористан.

Cene na bukingu mogu ali i ne moraju da budu više nego na google ili direkt kad zoveš hotel, probao i testirao više puta da ne kažem uvek kad bukiram na bookingu ja ujedno čekiram i direktno sa njima. U izvesnom broju slučajeva daju višu cenu nego buking. Nekad i manju naravno, tj. imao sam raznorazne situacije. A uz booking imam i tu "zaštitu". 

Brojevi koje dobiješ od bukinga posle rezervacije su brojevi samih hotela ili smeštaja, koji ti nisu ni bitni ako smeštaj ne postoji 🙂

Ovaj slučaj sa rezervacija mi nije poznat. Mislim, to što ti kažeš je kao da mi kažeš bukirao sam avion i imam parče papira koje ništa ne znači ili rentirao kola i imam parče papira koje ništa ne znači ... Ujedno to što je hotel retardiran pa izda sobu koju si ti već bukirao je problem hotela i ujedno izuzetak jer kad bi tako stalno radili ne bi postojali, ili kad bi takvi bili svi hoteli. Mislim, jel se to tebi dogodilo nekad? 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta da vam kazem, ali nekih 40tak putovanja preko airbnb i booking i ni jedan nikad nismo imali problem. Bas sad smo spavali u Makedoniji u Demir Kapiji nekoj kuci privatnoj, uzeli preko bookinga. Prethodnih godina uzimali razne hotele tako. Kuce u Americi, Italiji, Nemackoj sve preko Airbnb. I Grcku ove godine isto tako. Poslednji put smo preko agencije isli 2006 za Dominikanu prvi put i ove godine na Maldive. Ostalo sve samo preko bookinga, airbnb, hotels.com i vrbo. Jbt, za vreme korone smo iznajmili kucu na Fruskoj Gori kod nas preko airbnb. Nekoliko puta i direktno hotel i tamo rezervisali kao sto prica Fata. Nema nikakve fame oko toga iskreno.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, MikroStalja said:

Ne znam sta da vam kazem, ali nekih 40tak putovanja preko airbnb i booking i ni jedan nikad nismo imali problem. Bas sad smo spavali u Makedoniji u Demir Kapiji nekoj kuci privatnoj, uzeli preko bookinga. Prethodnih godina uzimali razne hotele tako. Kuce u Americi, Italiji, Nemackoj sve preko Airbnb. I Grcku ove godine isto tako. Poslednji put smo preko agencije isli 2006 za Dominikanu prvi put i ove godine na Maldive. Ostalo sve samo preko bookinga, airbnb, hotels.com i vrbo. Jbt, za vreme korone smo iznajmili kucu na Fruskoj Gori kod nas preko airbnb. Nekoliko puta i direktno hotel i tamo rezervisali kao sto prica Fata. Nema nikakve fame oko toga iskreno.

to je to što sam i ja rekao, nema šta, da ne prepadamo duleta bez razloga 🙂

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Zwerko said:

A Dule je i ovako bio skeptičan, sad ga dokusuriste s ovim horor pričama 🙂

Plus i mene izbedacio da mi nece niko doci jer nisam tamo 😄 

16 hours ago, Dule_smor said:

Ahaha vala bas, na kraju cu da odem u Etno selo Moravski konaci ili tako nesto 😄

Dodji kod mene na Zlatibor free of charge... PA i ako te ispalim barem je besplatno 😄 😄

ps . a dakle ja stavljam i na booking i na airbnb? sad slusajuci vas 🙂 stavicu na neku zlatiborsku stranicu za izdaanje verovatno - ne znam kako im placam to. i ostalo cu sam malo da reklamiram.. 🙂 

pss. Dule ponuda vazi, al da mi ne odneses TV posle :tf:🤣

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, qwert00 said:

ps . a dakle ja stavljam i na booking i na airbnb? sad slusajuci vas 🙂 stavicu na neku zlatiborsku stranicu za izdaanje verovatno - ne znam kako im placam to. i ostalo cu sam malo da reklamiram.. 🙂 

stavi na oba nije da 'leba jede.

Link to comment
Share on other sites

ja kada sam radio reportaže putovano sam motorom oba puta po dve nedelje. i nikada nisam koristio ni booking ni airbnb već lepo pitam lokalce šta mi treba. jednom sam usred noći na Đevđeliji pitao lika na granici koji je imao Bitoljske table da li zna gde mogu da prenoćim tamo i odveze me čovek pravo do gospođe, i još mi je objasnio kako da dođem do Herakleje.. Ali samo da naglasim, ja kada sam putovao imao sam neke druge prioritete:

1. da imam gde da sklonim motor

2. da ima bilo kakav internet

3. da ima bilo kakav krevet (posteljina nije pod obavezno, imao sam vreću za spavanje kao back up)

4. tuš, ne nužno sa toplom vodom

[:D]

Naravno, kada se putuje zbog posla, švaleracije, sa klincima, drugačija je priča. Mada, ovaj moj šalabajzer ima 12 god i već mi skače po kičmi kada ćemo zajedno da putujemo tako kao ja na reportažama.

Doduše, mnogo blaži oblik toga je osetio na prolećnom raspustu kada smo imali malu on road avanturu. Čak smo i zalutali jer je navigacija pobrljavila kada smo morali da skrenemo zbog radova na putu pa mu je i to bilo uzbidljivo. Taman sam mu iz praktičnog primera objasnio kako da se snađe, i zašto uvek mora da ima makar pola rezervoara [:)]

2 hours ago, qwert00 said:

ps . a dakle ja stavljam i na booking i na airbnb? sad slusajuci vas 🙂 stavicu na neku zlatiborsku stranicu za izdaanje verovatno - ne znam kako im placam to. i ostalo cu sam malo da reklamiram.. 🙂 

moj bi ti predlog bio da napraviš svoju stranicu sa online plaćanjem i kalendarom. Nije neko ulaganje ali može dosta da znači. Simpa sajt sa gotivnim fotkama i umoreno hipsterskim tekstom ne mož' da omane. Booking i Airbnb imaju provizije koje nisu male, plus ako ti stranci dolaze oni kada uplate taj novac dok stigne do tebe preko xyz korespodentskih banaka nećeš dobiti 60% od cene postavljene na sajtu. A stranci vole malo sređenije smeštaje.

2 hours ago, qwert00 said:

pss. Dule ponuda vazi, al da mi ne odneses TV posle :tf:🤣

osim ovog domaćeg stranca, taj će bubreg da ti uzme da bi mogao da plati grejanje na zimu [:D]

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

A dobro brate, ti si specifičan. Ja recimo nikad nisam mogao da idem na te šeme "idemo na more pa ćemo tamo da nađemo sobu". Prosto nemam taj nivo "avanturizma" da postoji šansa da ne nađem sobu 🙂 A znam dosta njih koji su u tom fazonu, krenu pa dole onda pitaju i nađu i kao super im bude 🙂

Link to comment
Share on other sites

mislim da tako lako bude i dosta skuplje..jer ako nisi nasao smestaj a vece dodje moras da prihvatis ponudu koju ti da lokalac 🙂 nije da imas izbor sem da spavas napolju:)

 

Drugar koji isto izdaje kaze da je Booking prakticno za nas samo kao halooglasi..da placanje prakticno nema nego sve ili kad dodju ili kad rezervisu on zove i trazi da mu plate..Kaze skoro svi prihvate da deo ili sve plate njemu direktno 🙂

 

Skroz drugo iskustvo nego ovo kod vas kad kazete da samo uzivo placate. On mi rece da godisnje paussalno placa boravisnu taksu a da od svih ljudi trazi da je plate njemu.. E sad on ima recepciju koju placa i koja uzme licne karte gostima. A ako se neko od gostiju zali vrate mu licnu kartu kad uzmu podatke....Bem li ga... razlicita isksutva bas 🙂 

Videcu koliko ce mi vremena trebati da naucim i da se snadjem 🙂 I koliko ce mi televizora i tehnike nestati do tada 😄 pa cu onda lepo da kupim 50cm katodnu cev TV 😄 😄 

  • Like +1 1

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...