Jump to content

Letovanja TOPIC


Recommended Posts

carski, hvala! danas sam uplatio aranzman i jedva cekam da odem. hteo sam da obidjem Pargu, ali nigde nemaju normalan smestaj po razumnoj ceni, pa upade Skiathos nekako iznenada. sad mi drago sto jeste jer deluje kao dosta gotivnije mesto za zajebanciju, obilazak grada, i najbitnije, gnjurenje \o/

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, digrejzo said:

je l' bio neko skoro na Skiathosu? plaze izgledaju super i ima ih podosta, imaju dobro razradjen ostrvski prevoz i generalno gradic izgleda bas simpaticno. 

Bio sam ja prosle godine.More me je razocaralo,valjda jer sam na Skijatos dosao direktno iz Hrvatske : D 
Ako volis hiking varijantu mora bice ti super,meni je bilo odlicno.Presao sam celu zapadnu stranu ostrva peske kroz one carske borove sume bos.

Link to comment
Share on other sites

Kolima tamo ne ide niko jer imas svega 10ak km puta ukupno i jako je mali broj vozila na ostrvu.Nisam siguran da li uopste dozvoljavaju da se predje kolima ali za svaki slucaj proveri cenu trajekta jer mi se cini da je Mile (neki nas lik overlord sto tamo zivi vec 20 godina) rekao da deru na trajektu.

Ostrvo ima gradski prevoz koji je preguzvan i skup.Gorelomenuti Mile organizuje bus za 20e/10 dana koji krece u 10h i ostavi te na nekoj plazi i kupi te nazad u 19h uvece.Jako zajebano ako ne zelis izrezirano more.Taj bus poskupi u spicu sezone na 30e i onda uglavnom tvrdi da je poskupelo gorivo.Ostale opcije su rentakar/motor.

Realno ako ces ici autom,idi na neko krsteno ostrvo.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kakva je situacija na Skijatosu ali sam prošle godine išao kolima na Skopelos, to je ostrvo posle Skijatosa kad krene trajekt. U suštini mislim da ti se više isplati da ideš avionom pa da eventualno tamo uzmeš rent-a-car, em je manje cimanje em su troškovi slični. Mene je trajekt za dve osobe + kola do Skopelosa izašao oko 145eur u jednom pravcu, do Skijatosa koliko vidim je oko 130, možeš sve pogledati ovde uključujući i datume i vremena što je bitno zbog eventualnog planiranja puta https://hellenicseaways.gr/en/ Polazna luka ti je Volos. 

Opet kažem za sam Skijatos ne znam kakva je situacija s putevima i sl, na Skopelosu se recimo isplati imati kola. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Jogi_ said:

145e u jednom pravcu?! Lol al su se prosrali sa cenom, pa povratna avio karta je oko 130e bez aerodromskih haraca

Upravo to i ja kažem :) da mi je sad ova pamet išao bih avionom i rentirao kola. Doduše cena jeste velika, ali je i udaljenost velika, trajekt ide nešto tipa 4 sata do Skopelosa a sat manje do Skijatosa, plus je ogroman s gomilom kola, kamiona i svačega drugog. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Isao ja prosle godine kolima, trajekt je preskup, a na ostrvu motor/rent a car zavrsavaju posao. Fantasticno ostrvo, bukvalno za sve sto hoces. Imas i ekskurzije do Skopelosa i do nepristupacnih plaza na drugoj strani ostrva :) uzivaj

2il0hza.jpg
Link to comment
Share on other sites

opet ja sa par pitanja...jel u crnoj gori isto kao prosle godine ne proveravaju i ne kaznjavaju na izlasku ako nisi prijavio boraviste...drugo, kakav je onaj put preko pljevlja i zabljaka, ako budem isao u herceg novi...i trece, da li se moze otici dole na nevidjeno i naci normalan smestaj, a da te neko ne odere...da, opet sam saznao da idem na odmor 3 dana unapred tako da nista nisam mogao da isplaniram

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dule, probaj na slepo Grcku, nema da omanes... isao sam na slepo prosle godine sa zenom i decom i nisam se zeznuo. Smestaja koliko zelis, a ne bih da ti stajem na ranu ako si odlucio za CG, i da sad uporedjujem nesto... GL kako god odlucis, ali vise GL ako se odlucis za CG ;)

Edited by Orange Bud
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

opet ja sa par pitanja...jel u crnoj gori isto kao prosle godine ne proveravaju i ne kaznjavaju na izlasku ako nisi prijavio boraviste...drugo, kakav je onaj put preko pljevlja i zabljaka, ako budem isao u herceg novi...i trece, da li se moze otici dole na nevidjeno i naci normalan smestaj, a da te neko ne odere...da, opet sam saznao da idem na odmor 3 dana unapred tako da nista nisam mogao da isplaniram

last minute? :)

Link to comment
Share on other sites

ja sam preko bosne isao do cg, nazad preko jabuke, oba puta su ok. za te boravisne takse su i nama pricali da se pazimo, ali ono, u povratku nazad nam nisu uzeli ni licne karte bukvalno. pitali su nas koliko nas je u kolima i pustili :) poslednja 4 dana smo bili u hn-u, otisli smo na slepo, ovde smo nasli smestaj - http://apartmani-hercegnovi.com/apartmani/ , fino je skroz.

a da, u crnu goru bih otisao opet samo i iskljucivo u boku.

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

ja bio u julu u cg, na prelazu scepan polje nisu trazili nista

doduse hteo sam da se prijavim ali su me drndali u turistickoj organizaciji jer nisam dosao u roku od 24 sata vec fazon 2-3 dana kasnije,  pa sam navodno trebao da idem u policijsku upravu i da tamo udjem u proceduru za to, sto mi naravno nije padalo na pamet

prosle godine su mi dali prijavu fazon 7 dana kasnije

Neka pretpostavka je da ako udjes na licnu kartu i pri izlasku sa licnom kartom ti ne traze (ali te njihove kontrole su totalno random)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Lucky said:

last minute? :)

jedne godine sam isao neki last minute preko agencije i bilo je sranje, od tad izbegavam to

5 hours ago, Vlada_ said:

ja sam preko bosne isao do cg, nazad preko jabuke, oba puta su ok. za te boravisne takse su i nama pricali da se pazimo, ali ono, u povratku nazad nam nisu uzeli ni licne karte bukvalno. pitali su nas koliko nas je u kolima i pustili :) poslednja 4 dana smo bili u hn-u, otisli smo na slepo, ovde smo nasli smestaj - http://apartmani-hercegnovi.com/apartmani/ , fino je skroz.

a da, u crnu goru bih otisao opet samo i iskljucivo u boku.

Fala Vlado, overicu dal imaju apartmane za dvoje, posto ipak ne ide nas cetvoro kako je trebalo...generlano mi se cini da je teze mnogo naci smestaj samo za dvoje, jer obicno to bude neka sranje soba sa kupatilom ili moras da delis sa jos nekim kupatilo/kuhinju

4 hours ago, tortky said:

Jebem li ga, oni na prelazu svaku kartu očitavaju i na ulazu i na izlazu (makar su nama u oba slučaja) i tamo vide u centralizovanom sistemu da li je plaćena boravišna taksa.

Mi smo se nekako provukli, ali moglo je da bude čupavo...

A kako ste se izvukli, bas su vas drkali pa ste na neku pricu ili sta? Posto znam da je prosle godine bila slicna prica da obavezno proveravaju, ali su svi bili u fazonu ma nema sanse da vas drkaju, tako da smo opusteno prosli bez prijavljivanja

7 hours ago, Orange Bud said:

Dule, probaj na slepo Grcku, nema da omanes... isao sam na slepo prosle godine sa zenom i decom i nisam se zeznuo. Smestaja koliko zelis, a ne bih da ti stajem na ranu ako si odlucio za CG, i da sad uporedjujem nesto... GL kako god odlucis, ali vise GL ako se odlucis za CG ;)

Prevelika sam ja sisica da bih isao na slepo, i ovo do Crne Gore mi je frka i zbog raspalog auta. A bese za Grcku treba i medjunarodna/zeleni karton?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Treba zeleni karton ako ides preko Makedonije, sto je i najlogicnije. Ali to nije bas neko cimanje, odes u svoje osiguranje i platis im 1.000 din.

Ono sto je dobro kod Grcke jeste sto mozes recimo na booking.com da nadjes opusteno sobu za sutra ako ti treba, za dvoje, za cetvoro, kako god ti ispadne plan. Plus jos vecina Grka zapravo i ne trazi da im platiš karticom unapred vec kad dodjes tamo (doduse mislim da moras da imas karticu da bi otvorio nalog). Mozda ce izaci malo skuplje nego da na licu mesta trazis smeštaj ali neces imati tu nepoznanicu. Plus cesto imaju i neke akcije ako vec nisu izdali sobe pa spuste cenu. Ja sam zbog posla cesto bio u problemu da ne mogu da organizujem letovanje mnogo unapred pa mi je ta kombinacija super - vidim unapred gde bih isao, rezervisem kad znam tacno vreme i sednem u kola i opusteno.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Crna, crrrrrnaaa gora.....

jbt odes na letovanje i traze ti papirice na granici.....[roflmao] [roflmao] [roflmao]

crno je dole, crno je gore,

tu se sreli nebo i more...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Dule_smor said:

jedne godine sam isao neki last minute preko agencije i bilo je sranje, od tad izbegavam to

možda ne bi trebalo na osnovu jednog lošeg iskustva da batališ celu priču, dosta ljudi tako letuje i "ništa im ne fali".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...