Jump to content

Letovanja TOPIC


Recommended Posts

1 hour ago, ZOOM_ said:

Cene smestaja u Grckoj su duplo vece u odnosu na proslu godinu. Za te pare, moze se letovati na azurnoj obali.

Mene sledece godine videti nece.

jel? ja ovo sve što sam gledao delovalo je manje-više slično kao prethodnih godina.

Link to comment
Share on other sites

Proverio sam i kod drugih ljudi koji godinama letuju u istim mestima i kod istih ljudi. Svi su mi potvrdili da su prosle godine placali duplo manje. Rec je o privatnim vilama, bez posredstva agencije. Lik u Vourvourou nam je jedva spustio sa 50 na 45 evra za apartman jer smo bili prosle godine. U usranom Sartiju su cene 50-60 evra za aprtmane. Najludje je sto je sve bilo puno.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam zapravo primetio da su Grci mnogo bezobrazniji da se tako izrazim u ovom severnom delu (Solunska regija i Halkidiki), tj tamo gde ima dosta nasih nego bilo gde drugde. Kako sam proteklih par godina uglavnom isao dosta juznije (Evia, Skopelos), uvek mi je bilo nekako da tu prespavam i ostanem koji dan kao na pola puta i neverovatno je koliko su neljubazni i koliko su i cene u kaficima na primer vise nego u drugim oblastima. Tesko bas mogu da razumem zasto je koka kola u kaficu skuplja u Paraliji nego u Atini :) I onda cim vide da imaju popunjene kapacitete verovatno jos dizu cene i za smestaj, prosto to je negde i logicno na osnovu ponude i traznje. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Cene smestaja valjda pravdaju povecanjem PDV-a. Nije samo slucaj sa Vourvourou. Mesto pored, Ormos Panagias, je recimo sa proslogodisnjih 15 evra skocilo na 30 evra i to je najjeftinije sto moze da se dobije, inace je oko 50 evra. Da ne pricam o cenama restorana i kafica. Najjaci momenat mi je bio kada mi je lik iz kombija sa vocem i povrcem dva krastavca naplatio 1 evro. Cene sveze ribe su od 8 evra pa do 13 evra, u zavisnosti od vrste ribe. Cena mesa je slicna u lokalnim prodavnicama. Jedina svetla tacka su bile dagnje od 3.50 evra za kg, koje su me jahali svaki dan da spremam.

Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2016 at 3:30 PM, tortky said:

Jebem li ga, oni na prelazu svaku kartu očitavaju i na ulazu i na izlazu (makar su nama u oba slučaja) i tamo vide u centralizovanom sistemu da li je plaćena boravišna taksa.

Mi smo se nekako provukli, ali moglo je da bude čupavo...

Zaboravih da ti kazem da crnogorska granicna policija ima neki pik na tebe, mora da su culi da hejtujes na forumu CG :D Nama su bukvalno i ove i prosle godine samo pogledali licne karte i pustili nas da izadjemo:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ZOOM_ said:

Cene smestaja u Grckoj su duplo vece u odnosu na proslu godinu. Za te pare, moze se letovati na azurnoj obali.

Mene sledece godine videti nece.

Bio si pa znaš?

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Dule_smor said:

Zaboravih da ti kazem da crnogorska granicna policija ima neki pik na tebe, mora da su culi da hejtujes na forumu CG :D Nama su bukvalno i ove i prosle godine samo pogledali licne karte i pustili nas da izadjemo:)

kako mislis samo licne karte!? 

nisu gledali da li si platio boravisnu taksu???!?!?

ja sam cuo od jednog tipa da to mora obavezno da se plati jer je on platio i ispao glup

Link to comment
Share on other sites

Ja imam drugaricu koja je bila i kaže da je ekstra. Takođe tetka mi je trenutno tamo i odusevljena je pa ako treba neki info iz prve ruke mogu da pitam. Koliko sam skontao najveci da kazemo problem je cena avionske karte do tamo osim ako se ne ulove neki popusti koji mogu biti znacajni ako se rezervise dosta unapred. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ajde ovo za mesto i za klimu cu da pitam, koliko sa skapirao sad je do jaja vreme. Za agenciju i to tesko da mogu da ti pomognem jer je ona otisla u nekoj kombinaciji gde njena drugarica ima neku rodbinu tamo a ova je upala posto je muz od drugarice otkazao u poslednji cas, tako da nista ne zna oko karata, rezervacija, agencija i to. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ako ti nesto znaci:

http://www.holiday-weather.com/tenerife/averages/

U svakom slucaju, po meni, bolje je da se oslonis na te "prosecne" pokazatelje, nego na licna iskustva. Jer neko je mozda bio jednom, tada je bas bilo super(ili je npr padala kisa 5 dana), a to se desilo jednom u 60 godina, npr.

 

Ima li nekih saveta mozda oko nekih daljih destinacija? Za medeni mesec smo isli na Tajland i bilo je fenomenalno, sada bismo na drugu stranu, po mogucstvu nesto za sta nije potrebna viza(mada mozda i odem do US ambasade da izvadim vizu, cuo sam da traje 10 god kad se dobije, cisto da bude zbog nekih presedanja). Nismo u fazonu lezanja na plazi po ceo dan, vise za kombinaciju mix bleje i avanture, upoznavanje njihove kulture, itd.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

opa marinice, tenerife, siroko! ne znam samo koliko ti je kraj oktobra tamo bas za kupanje, al ok...mislim nece biti hladno, posto je tamo vecinu godine klima kao da je vecito prolece, nema ekstrema bas...i obavezno da se popnes na pico de teide, vulkan koji baca najduzu savrsenu senku na moru kad izlazi sunce!

TENERIFE_Pico-de-Teide_Vulcano_Shadow_Su

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

prvo sto treba da znas za tenerife je da je tamo klima vecitog proleca kao sto dule kaze, odnosno ~25, i da nikad ne pada kisa. cak i kad se namrci a namrcice se, i kad ti deluje kao da ce dan posle sutra, kisu videti neces ;_)

drugo, ne idi preko agencije osim ako ne dele besplatan smestaj vec uradi malo domaceg. na tenerife moze da se ode za oko 300e ako se iscimas lov kostovima. ja sam isao 2013, beograd - brisel - tenerife a u povratku tenerife - pariz - beograd za 310e (mislim da je preko toga islo jos 30e za prtljag, ali nisam siguran u magli mi je). sto se smestaja tice sve zavisi od toga sta hoces, ja sam konkretno trazio budzetski cisto da imam gde da prespavam https://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Review-g662606-d787114-Reviews-Tinerfe_Garden-Costa_Adeje_Adeje_Tenerife_Canary_Islands.html , 25e nocenje za dve osobe, nije najsavremeniji, ali je cisto i ima sve sto moze da ti zatreba.

trece, tenerife je avanturisticko ostrvo i ima puno toga da se vidi, tako da ako planiras da sedis na plazi i pijes kuba libre, jeftinija opcija ti je da zablejis na adi. ako ipak hoces van bg-a onda spici u grcku kao i 90% instagrama.

cetvrto, treba ti auto. neke agencije traze medjunarodnu dozvolu dok kod nekih mozes i sa obicnom. ja sam iznajmio ibizu 1.4 za ~25e po danu i zavrsila mi je posao.

peto, evo malo slika cisto da vidis koliko carskih stvari ima da se vidi ;-)

IMG_1445.JPG

IMG_1236.JPG

garachiko.JPG

IMG_0624.JPG

IMG_0767.JPG

IMG_20130913_143011.jpg

IMG_20130914_141220.jpg

IMG_20130914_154825.jpg

IMG_20130914_145127.jpg

ima jos brdo zanimljivih, ali lakijev sajt ne zeli da mi dozvoli da okacim jos neku!

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Sad me zvala tetka pa sam izvukao informacije, računam bolje ovde da pišem možda još nekome bude korisno. Ona je u nekom mestu Bahamar što je negde na severu ostrva ako sam dobro skapirao i oni su iznajmili apartman (doduše kaže malo više u brdu ali imaju kola) za nekih 600 evra mesec dana, što meni deluje poprilično nerealno ali tako je. Doduše treba imati u vidu da je to možda kombinacija preko te neke rodbine koju ta njena drugarica ima tamo. Kola su isto iznajmili na 20 dana za 210 evra, Polo, što mi je još nerealnije ali ona kaže da misli da tu i nisu dobili neki popust nego je standardno (doduše možda je neki popust pošto su iznajmljivali na duži period). Sad pošto je to uglavnom otvoreni okean gde su talasi ogromni kaže imaju velike delova ograđenog mora, praktično skoro kao ogromni bazeni sa morskom vodom gde se kupaš najnormalnije bez obzira kakva je situacija na okeanu. Ona kaže da misli da je lepše ići na južni deo ostrva ali je tamo i skuplje, tj tamo su oni hoteli sa pet zvezdica i slično. Evo ulete i Fata s informacijama iz prve ruke. I da, isto je komentar - sve je neverovatno dobro :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Mersi! Ne bih isla na severni deo ostrva, vec juzno. Koliko sam ukapirala juzno je mnogo lepse i manja vlaga. Najjeftinije sto sam nasla za taj period lov kostom je nesto manje od 300 evra, ali ima mnogo presedanja, BG-Rim-Madrid-Tenerife a preko agencije sa jednim presedanjem bude 330-400 i uracunat transfer do hotela, Da, i ja nalazim na netu da je uvek 25 stepeni pa me to brine, meni to nije dovoljno za kupanje. Ali evo npr pise na prognozi da je ove nedelje 40. U kom si ti periodu isao, Fato?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...