Jump to content

Letovanja TOPIC


Recommended Posts

klasično mesto na moru u grčkoj, lepše je na slikama naravno :D

ograničena si na 2 plaže ali ti je krf preko puta a lefkada na sat i po kolima a tu je i reka aheron (ulaz u had) pa može da ispadne kul akcija ako si iz fazona da se krećeš i ako ideš autom...

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Evo me u Pefkohoriju, simpa mesto, jedna ulica za automobile, glavna uličica sa birtijama pored plaže i to je to. Na gradskoj plaži nisam bio jer bmk, ali na 3km od grada je neka ultra bleja od bara na plaži, ogromni lazy bagovi, deep house po ceo dan, a za dva dana i Argy vrti. Pošto sezona nije ni počela, bude par ljudi na celoj plaži, a voda friška taman.

20160615_104717_Pano.jpghost images

Bio sam u Haniotiju juče, ono je jezivo.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Bio sam u Polihronu pre desetak godina, ok je. Hanioti je baš pregužvan već, iako je lep koncept grada sa onim malim trgom i fontanom, šetalištem pored plaže itd. Smor je što mi bazen radi do 7 pa posle moram da idem negde sa klincem jer bi povileneo u sobi, inače ne bih mrdao nigde realno.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Doca said:

klasično mesto na moru u grčkoj, lepše je na slikama naravno :D

ograničena si na 2 plaže ali ti je krf preko puta a lefkada na sat i po kolima a tu je i reka aheron (ulaz u had) pa može da ispadne kul akcija ako si iz fazona da se krećeš i ako ideš autom...

a jel ima neki dodatni sadrzaj?

nisam nesto u fazonu da menjam plaze, vise smo za to da je hotel na plazi ili blizu, tako da su mi 2 plaze sasvim dovoljne. vise sam u fazonu da posecujem druga mesta nego druge plaze

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Lucky said:

Ta glupost da bazeni rade do 19h je izgleda pravilo na svakom moru na kojem sam bio.

A za Pargu je meni više ljudi reklo da je baš super, lepo i da ima svašta da se vidi - ja nisam bio.

Uvek ima nesto novo da iznenadi.

Ja sam u resortu na plazi (Elysium, Rodos) i striktno pravilo je da ne mozes otici u restoran da jedes ako nisi u cipelama, pantalonama i kosulji ili majici. U jebenom hotelu na plazi, na jebenom Rodosu koji ima 330 suncanih dana godisnje. Pa bio sam u Italiji na Alpima u resortu koji je zamak iz 17. veka, sala za veceru sa namestajem od Luja 16., 4 seta escajga, 20 Alfreda iz Londona koji te sluze, klavir i violina koji sviraju Sopena sa Balkona i nisu trazili da se vratim i preobucem, uprkos tome sto su svi bili kulturica u balskim aljinama i smokimzima, a ja u Najk majici i farmerkama (o tome sto sam selja drugi put). Naravno, nisam imao pantalone, ali sam se svadjao all the way to the top, pa mi je menadzer hotela organizovao vozaca da me vozi u mall ne bih li kupio hlace. csb

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Udo Tvrdic said:

Uvek ima nesto novo da iznenadi.

Ja sam u resortu na plazi (Elysium, Rodos) i striktno pravilo je da ne mozes otici u restoran da jedes ako nisi u cipelama, pantalonama i kosulji ili majici. U jebenom hotelu na plazi, na jebenom Rodosu koji ima 330 suncanih dana godisnje. Pa bio sam u Italiji na Alpima u resortu koji je zamak iz 17. veka, sala za veceru sa namestajem od Luja 16., 4 seta escajga, 20 Alfreda iz Londona koji te sluze, klavir i violina koji sviraju Sopena sa Balkona i nisu trazili da se vratim i preobucem, uprkos tome sto su svi bili kulturica u balskim aljinama i smokimzima, a ja u Najk majici i farmerkama (o tome sto sam selja drugi put). Naravno, nisam imao pantalone, ali sam se svadjao all the way to the top, pa mi je menadzer hotela organizovao vozaca da me vozi u mall ne bih li kupio hlace. csb

Daki koj ces kurac kod Grka prevaranata, neradnika i lencuga... Sledeci put idi u Sorrento :)

Link to comment
Share on other sites

Stvarno lupas vudu, juzni italijani su bas carevi. mnogo su dobri i svima je bas bitno da budes zadovoljan i bila sam vise puta i nije se desilo da sam imala ikada problem sa njim i da je neko probao da nas zezne.  Za razliku od Grka gde sam imala nekoliko konflikata, mada opet necu generalizovati i reci da su losi.

Ovde naravno ne racunam Napulj gde su svi psihicki poremeceni i jedva preziveh nekoliko dana tamo. Ali bih opet isla.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Doduše ja o južnim Italijanima znam samo od severnih Italijana, oni ih baš ne vole. Mada opet, na osnovu do sada napisanog, tvoji kriterijumi šta je dobro a šta loše su dosta ovako čudni :tf:

Ne znam koje si probleme mogla da imaš s Grcima, jedino ako si im nudila kredit pod povoljnim uslovima :tf:

 

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Juzni Italijani su bas carevi, bas se trude da ti pomognu iako npr rec ne znaju engleskog, polomice se da ti objasne itd. Onda, primera radi,  u Kataniji idemo u neki soping mol i udjemo u random bas koji nije isao bas do njega i vozac resi da nas odveze tamo, da malo skrene sa uobicajenog puta, sa prepunim autobusom i niko rec nije rekao. I tako neke situacije... Da su sirovi, sirovi su. Npr prepreci put njih desetoro jer su se zapricali i uopste Im nije jasno da treba da se pomere da prodjes, onda deru se kao ludaci i non stop mislis da se svadjaju. Ali su stvarno ko lebac.

Sa Grcima sam imala problem npr da sam isla u neke apartmane, i resila da idem i sledece godine. Prve godine je sve bilo super, medjutim sledece rese da se ne cimaju jer kao jelte vec nam se svidja njihov smestaj. Bila sam 17 nocenja i imala sam bukvalno borbu sa njima da zamene posteljinu jer su resili da nije potrebno menjati uopste za 17 noci! Onda, postavili su svuda preslabe stedljive sijalice da ocoravis i tu sam odlepila. Da naglasim samo da je apartman bio luksuzniji od ostalih i da smo placali mnogo vise nego sto je bio najam za ostale apartmane. Onda, posto sam ja zapela da idemo bas u te apartmane (dok se sve to nije desilo) a oni imali manje nocenja nego sto je nama trebalo, iznajmimo taj apartman i dogovorimo se za jos jedan za nekoliko noci. Kad smo dosli u novi apartman vidimo da su gazed zeznule neke Srbe za cenu i nece da im vrate pasose dok ne doplate jos para jer navodno Srbi nisu razumeli koliko kosta aprtman, Ovi debili plate. Onda pokusaju i nama da uzmu vise para nego sto smo se dogovorili, kao niste vi dobro shvatili. Ja im se tu najebem mile majke, ne dam im pasos uopste naravno i sledeci dan je trebalo da izadjemo do 10 ujutru, ja sam spavala do 2 popodne niko nije smeo da me probudi. Mamicu im bezobraznu.

Za moje kriterujume sta je dobro a sta lose se ja cesto sprdam ali me ne poznajes pa mislis da sam ozbiljna :)

Edited by mncu
Link to comment
Share on other sites

kako 20-30, pa giros obično bude za tri do pet [:o)]

Edited by kruko
  • Upvote (+1) 2

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...