Jump to content

Letovanja TOPIC


Recommended Posts

Nadam se samo da si mislio na autoput do Rume, onda ima smisla. S tim da ne znam kako si iskombinovao u toj prici Mionicu s obzirom da put Sabac-Valjevo jeste fenomenalan za domace prilike, ali ne vidim zasto bi isao opet na tu stranu a ne na Loznicu. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nadam se samo da si mislio na autoput do Rume, onda ima smisla. S tim da ne znam kako si iskombinovao u toj prici Mionicu s obzirom da put Sabac-Valjevo jeste fenomenalan za domace prilike, ali ne vidim zasto bi isao opet na tu stranu a ne na Loznicu. 

 

da da, i mislio sam autoputem do rume, pa bih se tu iskljucio i isao za sabac. kadzu da je put sasvim solidan. jebiga, nisam bas toliko pametan da idem preko zapadne srbije

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ја сам пре две године ишао до Мостара и скокнули ту као на море, на пар сати, у неко мало место код недалеко од Плоча. Прво су нас на граници одмах пандури склонили са стране чим су видели Београдске таблице да нас приупитају откуд ми ту, шта ћемо да радимо, где идемо, колико остајемо итд (мада били су коректни, нису били безобразни). Затим на путу до тог одмаралишта мислим да су била 2 огромна билборда на којима се захваљују неким њиховим генералима из рата '91. И на крају док смо се спуштали до мора кроз то село/градић (не могу да се сетим како се зове) враћа се група клинаца (16-17 год) и кроз отворени прозор их чујемо како кажу: "Јаоооо, види Београђани, Србии..." онако као да први пут виде БГ таблице. Тако да смо одлучили да паркирамо што ближе плажи и наравно скинемо таблице са аута. Све у свему није било проблема, али нисмо баш ни могли да будемо скроз опуштени  [:D]

 

Али капирам да су на Пељешцу много пословнији и гостољубивији, као нпр. на северу горе где моји иду већ 3,4 године за редом да летују и никада нису имали проблема

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ja proletos išao na Hvar sa ade bojane, sve jadranskom magistralom, ceo dan jahanja, plus čekanje jebenog trajekta jer je bila gužva nevera.

Nazad sam išao nekim putevima raznim, ne sećam se, znam da me je Bosna smorila fino, ušao kod nas kod Šapca/Loznice i u nekom praktično kod Beograda trenutku izašao na autoput, verovatno kod Rume.

U svakom slučaju, nikaki problemi sa putovanjem u oba različita pravca.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Е да, заборавих да напишем да си одабрао сјајну руту да идеш до тамо. Пут је супер, предели врхунски и немој никако да пропустиш прилику да посетиш Мостар и стари део града ако већ ниси. 

Link to comment
Share on other sites

Jagnjetina kod Gojka:

http://www.lovackidom.net/

najbolja koja sam probao u životu.

Što se tiče pandura, imaj uz sebe sitne marke/evre. Nebosance često startuju zbog nepostojećih prekršaja (nas je prošle godine startovao zato što smo šatro prešli jednim točkom preko pune, u krivini). Lakše je da daš 10e, nego da ideš ne znam gde.

Kad budeš uzimao ćevape u Sarajevu/Mostaru obavezno domaći urnebes i/ili kajmak. Takođe preporučujem sudžukice uz ćevape. E i pečene bademe nađi u Sarajevu!

Sarajevo mi je nekako smor, da nemaju dobre te ćevape mislim da ne bih nikada stajao tamo. Mostar ima kul taj stari deo grada, nekako kad si u toj kasabi imaš trip da si u "Na Drini ćuprija", ali to je malo, brzo se obiđe, tako da je jedan dan dosta.

I jeste da ti nije usput, ali ako budeš imao nekako priliku poseti Trebinje. Prelep gradić, a blizu su ti i Dubrovnik i Herceg Novi.

ps. onaj put preko Loznice jeste najbrži, Ivan T. nob! Ali ako ikako budeš mogao preko Trebinja idi obavezno. Jeste duže dosta, ali nećeš zažaliti. Bolje Trebinje da obiđeš, nego Sarajevo imo.

Edited by alfa

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

bump

elem, posto cu ove godine verovatno opet dobiti odmor od 15 septembra dajte neke preporuke za destinacije gde u to vreme jos moze da se letuje bez kise i oblaka...egipat, tunis i turska otpadaju, necu da rizikujem ipak:)...sta mi ostaje onda, neki jug grcke, eventualno kipar, sicilija ili majorka, mada su to malo skuplje varijante...ajmo neka preporuka ako ste bili tako negde u to doba godine, sta, kako, preko koje agencije ste isli itd.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sedi u kola i idi na Halkidiki ko svaki pravi Srbin.

  • Upvote (+1) 1

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

bump

elem, posto cu ove godine verovatno opet dobiti odmor od 15 septembra dajte neke preporuke za destinacije gde u to vreme jos moze da se letuje bez kise i oblaka...egipat, tunis i turska otpadaju, necu da rizikujem ipak:)...sta mi ostaje onda, neki jug grcke, eventualno kipar, sicilija ili majorka, mada su to malo skuplje varijante...ajmo neka preporuka ako ste bili tako negde u to doba godine, sta, kako, preko koje agencije ste isli itd.

Ja uvek idem u tom periodu - nije toliko vruće, nema dečurlije, nema ni prevelike gužve, more pretoplo ... 

Možda najveća sigurica od mesta na kojima sam bio je Rodos, to ostrvo zbog pozicije i ne znam čega ima tipa 15 dana kiše godišnje i to u februaru :) Kad su mi to rekli malo sam bio skeptičan, pa sam dodao u weather widgetu i Rodos pa bacim pogled s vremena na vreme, stvarno je tako. Alternative su ti i Krit i Majorka, takođe lepo vreme, nema kiše, mada je Majorka malo problematičnija (sve bazirano na tom praćenju prognoze kroz widget) - kad sam ja bio, bilo je sunce sve vreme.

Kipar je možda najskuplji od ovoga što si pomenuo, pa bih ga ostavio po strani, Majorka iznenađujuće nije (verovatno Ibica jeste, nisam bio) i trebalo bi videti Majorku, ako si u fazonu rentiranja kola npr, najbolja je od svega pomenutog jer ima sjajne puteve pa možeš celu da obiđeš. Primera radi, Rodos koji je slične površine (čak i manji) ima puteve samo po obodu/obimu i samim tim je cimanje.

Što se agencija tiče, ja sam ih pre nekoliko godina iskulirao i sad sam kombinujem, što bih i tebi preporučio - solo rezervišem let + booking.com za traženje smeštaja (verovatno može i bilo koji drugi sajt tog tipa). Prednost je što možeš i da uzmeš na primer ako odeš na Krit ili Rodos smeštaj u različitim mestima na po 2-3 dana, ako ti je to nešto što gotiviš, a i određuješ sam kad hoćeš da ideš. Generalno je Grčka zahvalnija malo za to jer zbog količine ostrva i svega ima dnevno nekoliko letova na praktično svaku destinaciju iz Atine, pa onda pičiš BGD - ATH i onda dalje gde hoćeš.

Ako se odlučiš za Krit mogu da ti dam kontakt super porodičnog hotela (drži porodica, ne da je namenjen za porodice) gde smo mi bili, za ova druga mesta ti ne bih nešto specijalno preporučivao jer su ok hoteli, ali prosto ima ih raznoraznih, ko šta voli.

Link to comment
Share on other sites

E vidis Rodos sam zaboravio, a par ljudi ga je bas preporucivalo ranije. I Krit fino zvuci, ne znam kakve su cene tamo, overicu ovih dana po netu. A Kipar skuplji od Majorke, to nikad ne bi pomislio covece. Fala na savetima Laki, cimam te za taj Krit ako se odlucim:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

E vidis Rodos sam zaboravio, a par ljudi ga je bas preporucivalo ranije. I Krit fino zvuci, ne znam kakve su cene tamo, overicu ovih dana po netu. A Kipar skuplji od Majorke, to nikad ne bi pomislio covece. Fala na savetima Laki, cimam te za taj Krit ako se odlucim:)

To su moji utisci, ne mora da znači da sam u pravu :) Kipar je problematičan jer tamo tipa "ništa ne uspeva" sem maslina pa se sve dovozi i uvozi, Majorka je ipak dosta razvijenija po tom pitanju i Majorka je jedno od retkih mesta gde sam bio da sam stekao utisak da postoji život i mimo turizma, tj. da su tu neki ljudi koji žive, rade, idu u školu ... doduše i na Kritu delimično, ali na Majorci više od toga. I cene su relativno OK, naravno ako kupiš u fensi klubu na plaži vodu sigurno će te odrati. Sa druge strane rent a car je povoljniji na Majorci nego bilo gde u Grčkoj gde sam bio, npr.

Krit je korektan što se tiče cena ali isto tako ogroman, pa tu jedino savetujem da dobro odlučiš dal' ćeš na istok, centar ili zapad, jer nema leba da posetiš sve, već manje-više samo tu regiju u kojoj si se smestio.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, bolkonski said:

15. septembra je na Siciliji podnošljiva vrućina, tako da nema brige za vreme.

pa meni bi tada bilo hladno za kupanje. prosle god sam bila 15-30 avgust I bilo mi je knap. a sto se para tice, nije bas malo vise u odnosu na grcku (mislim na kontinentalni deo).

edit: ali ajd uzmi mene s rezervom posto sam sisica, ali koliko se secam prosle god to druga polovina avgusta temperatura nijedan dan nije presla 27-28 stepeni. mada je prosle god bilo budjavo vreme svuda koliko se secam

Edited by mncu
Link to comment
Share on other sites

evo sad bacih pogled na neke agencije koje standardno nude Siciliju (Viva, Filip...) I poslednji polazak je 09.09. da je toplo bili bi I kasnije polasci!!! :))

 

inace, s obzirom da I sama razmisljam o istoj za ovu godinu, gledala sam malo po agencijama I vec je skoro ceo jul rasprodat :(

Edited by mncu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...