Jump to content

Game of Thrones - zvanični topik o TV seriji i knjigama


Recommended Posts

Nema terorije da ubacuju više dešavanja na zidu i preko zida u ovo sezoni, poprilično sam siguran u to. U finalu ćemo videti rasplet i epilog u kraljevoj luci, malo putešestvija Brijene (ovde možda bude trenutka sa Lejdi Kamenogsrca), Arje/Pseta i eventualno Mormonta, i možda krenu sa nekim blagim uvodom u svet Dorne, jer će Dorna morati da bude veliki fokus sledeće sezone.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su u ovoj epizodi malo baš preterali sa skretanjem od knjiga, više čak ni nisu lajt skretanja. Sukob Brijene i Pseta, Varis seda na brod za Bravos Pentos, Jojenova smrt... To su sve stvari koje se nisu dogodile i koje mogu drastično da ugroze razvoj osnovne priče. I kako su mogli da izbace Tirionov zaključak :D

 

Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

nisi mi ti brate brat!

 

ahahahahahahahhaha

 

[roflmao]

 

ovo je sjajno sjaaaaajno sve odreda... You know nothing Vojo!

 

ahahahahahha

 

edit:

 

*ima par nepotrebnih/promašenih)

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

što preterali? ide dramaturgija ftw

ubrzali neke scene, nesto su spojili sto je interesantno tv ljudima a ne clashuje se sa knjigama, nesto su shiftovali u odnosu na knjige...ta recenica iz njige moze da se upotrebi kasnije u nekoj prici izmedju tiriona i nekog....

 

kod lanisterovih mi vise smeta mishendling odnosa dzhejmi-srsi....smeta mi sto dzhejmi nije tirionu rekao za onu devojku iz detinjstva nego je ovaj flipno samo na she (koja ga je vec izdala na sudu tako da nije toliko hevi kao ovo u knjizi)

 

veliko odstupanje je so varis odlazi na istok...ok kapiram da bi introdjusovo grifa i ekipu bolje nego kroz neku pricu...ali sa druge strane ako njega nema u dvorcu, zar nece neko da sumnja u njega da je imao veze sa tirionovim begom i tajvinovom smrcu? ili je ono neki drugi sanduk sa rupama? naravno, sasvim moguce da imaju neki plan da ga organski vrate u taj seting da nastavi akciju sa srsi i kevanom al za sad deluje cudno...

 

mada sve u svemu vrhunska epizoda, prepuna desavanja, sto rece mendzhi na onom topiku, random trecina ove epizode bolja nego cela prosla =o)

 

par stvari sto ima uticaja na knjige je interesantno, ali nista jos uvek nije mega spajlor teritorija sto je opet cool...al sa svakom sezonom bice sve vise i vise book spoilera =o(

Link to comment
Share on other sites

Pa za Varisa je samo bitno da se pojavi kad treba, knjige ga ne smeštaju nigde određeno za to vreme, zar ne?

 

imho Brljana might as well da je ubila džukelu ceo taj story arc je jedan običan putopis i zabadanje čioda na mapu dok ne dođe vreme da uradi svoje, a pošto su Arju i džukca već zbrljali nek ide život

 

A za jojena, harrisonford.gif, i u knjizi je samo inventory item i pre nego što dođu do pećine, više mi nedostaje Coldhands

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Da, da, gde je Coldhands? Rekao bih da on nije nebitan lik pa da ga tek tako izbace, naprotiv. A Varis je u dvorskoj upravi, mora da bude tu, ne razumem kako misle da objasne njegovo odustvo na jutro nakon smrti desnice? Ova zadnja scena je baš izgledala kao da se on istripovao da više nije bezbedno za njega u Kraljevoj Luci i da je vreme da je i on napusti.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da ste se yeynuli malo oko Varisa. On posle likvidacije na šolji nestaje i nema ga nigde ako se dobro sećam. Prosto puf, pa ovime objašnjavaju taj nestanak ugrubo. Vraća se da likvidira i likvidira Kevana i Pycella.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Zna li se ko je baja ko je Ariji dao sta god je pokazala kapetanu? Bese neki ubica, shape-shifter? Ima li tog lika kasnije u knjigma?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta ste se svi uhvatili za LSH, meni ona nije ništa posebno zanimljiva pojava :D Coldhand je dule onaj baja što je pratio Brena i ekipu preko zida do trooke vrane, i što im je pomogao par puta.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Pseto vs Brijena je vrh scena iako naravno nema veze sa knjigom 

 

Bladrejven je odradjen uzhasno, a i mnogo su tu pozurili , gde je Koldhends ?

 

LSH nisam ni ocekivao tbh, mislim da je nece ni staviti u seriju...

 

Varis sto se ukrcao na brod mi ne smeta. 

 

Nekako Stanis opet ispade shonja ... ocekivao sam vise epik to da odrade opet su ga sapleli , definitivno mrze Stanisa :) 

 

Deneris i zmajcheci je ok.

 

Samo sto naravno od polovine druge sezone ovo sve manje prati knjige tako da sada vec i nema neke velike veze sa knjigama :) 

I dalje sam ubedjen da ce da rade multiverse sistem, tj da ce ovi da ispricaju svoju pricu sada a Martin svoju.

Sto je po meni sasvim ok i najbolje resenje.

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...