Jump to content

Game of Thrones - zvanični topik o TV seriji i knjigama


Recommended Posts

ne znam sta da kazem vama sto vam se scena ne svidja/nije vam lepo legla...to je izmedju vas i grrrrrrmartina kog ja da branim ne nameravam...ja kad sam na forumu pricao o tome kako je serijal knjiga problematican i nije najbolja stvar od secenog hleba za tostovanje bio sam kolektivno pljuvan...u medjuvremenu sam se pomirio sa nedostacima knjiga i uzivam u momentima koji mi prijaju (jer ih jos uvek ima vise od onih manje dobrih) i svi smo happy by pharell

=o)

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li ste upoznati sa ovom teorijom, donekle produbljuje priču oko Oberinove kratke posete Kraljevoj Luci

 

http://asongoftheories.tumblr.com/post/53577815619/was-oberyn-martell-poisoning-tywin-lannister

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

sasvim plauzabilno, u seriji ne tajvin ne pokazuje znakove...ali cinjenica da je oberin pokazao ka njemu znaci da ga krivi donekle...al opet...ako je to bio oberinov plan, i ako polako funkcionise, zasto sebi dozvoliti da ga toliko ponese trenutak/suicide by mountain...

 

osnova uspesnog pisanja za dugorocne serijale (bilo tv bilo knjige) je neodredjenost, tako down the line imas manevra za shabanisanje/awesomeness koje niko nije video/zamisljao...a martin je stari pisac na duge staze ;o)

Link to comment
Share on other sites

A deo kada Bejliš kaže Sansi nešto tipa “People die on the battlefield, they die in their beds, they die

squatting over their chamber pots.”

No shit ;)

 

cek, jel smemo na ovom topiku slobodno o stvarima iz knjiga?

 

u svakom slucaju spoiler, ne otvarajte ni slucajno ako niste procitali knjige

 

cek, ovoga nema u knjizi koliko se saceam...jel to u seriji impliciraju da ce maloprstic imati nesto sa navedenim dogadjajem (svi znate na sta mislim, neko ce sigurno ostvoriti spoiler, a da nije citao knjige:))

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

a grand northern conspiracy je najbolja teorija koju sam citao 

Radi se o stanju severa i severnjaka nakon Robove smrti i odredjenim tezama koji ukazuju da severnjaci ne samo da znaju da je Bolton odgovoran za smrt Roba vec su se i urotili i pripremili dasrede Boltone, da je Stanis samo elementarna nepogoda i da najverovatnije jos od Robove smrti zele da uzdignu Dzona za novog kralja i Starka u Zimovrelu)

 

http://www.reddit.com/r/asoiaf/comments/1iwfc1/spoilers_all_the_grand_northern_conspiracy_parts/

 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

cek, jel smemo na ovom topiku slobodno o stvarima iz knjiga?

 

u svakom slucaju spoiler, ne otvarajte ni slucajno ako niste procitali knjige

 

cek, ovoga nema u knjizi koliko se saceam...jel to u seriji impliciraju da ce maloprstic imati nesto sa navedenim dogadjajem (svi znate na sta mislim, neko ce sigurno ostvoriti spoiler, a da nije citao knjige:))

 

Dule kako mogu da impliciraju da on ide toliko u detalje :D To je čisto mig scenariste okrenut ka onima što su čitali knjigu.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Razvlače treću knjigu (još sve odatle nije prikazano u seriji) a u isto vreme ubacuju stvari iz četvrte i pete :)

 

ok super, hvala 

nisam zavrsio 4. knjigu pa da znam da ne gledam dok to ne uradim :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A zasto ovde nema nikakve diskusije vec samo na serija topiku:)

 

Elem Lady Stoneheart stize, jebanje samo jako!

 

Btw, jako mi je krivo sto se posle u knjigama ne pominje uopste koliko se secam, valjda ce je ubaciti jos

 

edit, jel trebaju spoileri i ovde:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ovde nema spojlera, podrazumeva se da si procitao sve knjige pre nego sto si dosao na ovaj topic.

Nisam odusevljen poslednjom epizodom, samo zbog toga sto je cela epizoda fokusirana na zid. Ako to izuzmemo, sve ostalo sasvim kul 

 

Plasim se da nece uspeti sve da ubace u poslednju epizodu... vidicemo

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

ne trebaju spojleri ovde Dule dok ne izadje sesta knjiga ;o))

 

L. S. se u adwd "pominje implicirano" kad briena dodje po dzhejmija, tj naslucujemo de ga vodi =o)

 

finale s4 nosi naslov children, (dok se poslednja epizoda s3 zvala majka tj myhsa =o)) i znamo na koju decu se naslov odnosi, sto znaci da ce da bude vr' epizoda

 

izgleda da s4e10 nece da zavrsi desavanja iz trece knjige! (iako uzimaju vec iz 4. i 5.), tj ostaje pitanje da li ce jonovo pregovaranje sa manceTom da bude prikazano uopste (hinds nije bio ni jedan kadar ove sezone!), kao i drugi deo napada i stanisov dolazak nego pre mislim da ce da bude laying pipe za sledecu sezonu, sto je tradicionalni e10 content 

arja, sandor i briena ima da se jure po riverlandsima celu sledecu sezonu izlgeda (ili ce cat of the cannals da ubace negde od polovine pete sezone)

 

vrhuuuunac (kome se ne nadam jer bi bilo previse dobro) bi bilo da prikazu dorne ekipu...ali da hoce bilo bi najava za casting =o(

 

al ono..ima sledeca sezona da bude zakon iako josh uvek kusaju mrvise trece knjige i zalaze u cetvrtu...

naravno, sto serija dalje odmice, to je veci pritisak da se ubacuju stvari kojih jos nema u knjigama

Link to comment
Share on other sites

dunno, pominjao je neko na nekom topiku da je children, sad proverio i jes' pise cildren

 

sto se mene tice, nakon ove epizode od 46 minuta, sledeca ako ne bude 59:59 bicu bas dissapoint

 

sta sve moze da bude u finalu:

 

- sandor i arja idu negde, no idea where

- briena i pod idu negde

- tirion, jaime, cersei, tyvin, zlatni lanac, good times ;oP - sigurno in ;o)

- deneris, zmajovi...mozda efekta radi ubace da je drogon sada pojeo dete?

- jon i mance, stanis, drugi napad? (ako stanis dolazi mozda ceo drugi napad canceluju? ili ne znam kako planiraju da predstave da 1k konjanika razbija armiju od 100k ljudi...) zato mi je ta prica kandidat za shift u s5 jer bi trebalo bas solidno vremena

- davos i brat 'muga idu negde - skip? meni je davos imba gotivac, kao i briena, cunjaju uzduz i popreko na zadatku a sranja sa svih strana =o)

- jorah forever alone negde pijan? - verovatno skip

- bran i MC Hodor crew (ovo sam razmisljao oko knjiga, bran je kao all seing eye idealan lik kad treba da se prikaze nesto gde se fokus seli preko vishe likova u jednom poglavju, kao da je iz treceg lica, da li martin planira da ga koristi tako ili je samo random stuff...tje vidimo)

 - L.S. - bilo bi imba al mislim da ce da cuvaju za oh shit momenat u 2-3 epizodi sledece sezone

 

sve ovo u 59 min...something's gotta give/move u sledecu sezonu, jer ako budu gurali sto joker kaze bice ruzno, bolje da pomere nesto a posvete vise vremena na najbitniju stvar u seriji, a to je piter m. f. dinklidzh! ;oD

Link to comment
Share on other sites

Ja cenim da prikazuju Lady Stoneheart kao šoker, a da klifhenger biva "jebaše nam vajldlinzi majku, propadosmo, poklaće nas, patnja u očima" i onda prvi kadar S5 Bren kako ide dalje na sever, drugi kadar Stanis romperstompuje.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...