Jump to content

Game of Thrones - zvanični topik o TV seriji i knjigama


Recommended Posts

Zar nije bila neka varijanta da su našli dečje kosti spaljene ali da nisu sigurni da je to zmaj uradio, i da postoji pretpostavka da ljudi to namerno rade (koriste dečje posmrtne ostatke) bi je diskreditovali kao vladarku.

  • Upvote (+1) 1

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

scena sa kozom iz s4e6 ne postoji u knjigama, ali je ubacena ovde kao groundwork za ono iz pete knjige..tj ovo je prvi put da je zmaj nekome pojeo nesto

 

spoiler za 5 sezonu/knjigu

ako se dobro secam to je denino prvo poglavlje u petoj knjizi i pokazuje da se sve lagano raspada

sons of the harpy ubijaju nekog od njenih glavnih vojskovodja u samom gradu a ima 2 ili 3 vojske izvan grada u fajtovima

smaraju je razni masteri iz mereena za svasta nesto, najvise onaj za svadbu...

i onda kad je smorena od svega dolazi ekipa seljaka sa smotuljcima punim kostiju jer ovi jedu stoku vec mesecima i ona je u fazonu "aj svima dajte kes idem ja" al jedan nece da ode i nece pare taj kad otvori zamotuljak......

 

tako da sigurno ovo nije ta scena nego samo najava da pokazu da se to desavalo i ranije i zasto bi ih ona tako nonsalantno otkacila kasnije...

 

Link to comment
Share on other sites

Poslednja scena u Gnezdu Sokolovom (komparacija sa knjigom)

Odlicno odradjena, krivo mi je jedino što je u seriji izbačen pevač Merilion, očekivao sam i taj epic momenat kad ga Maloprstic izabjuzuje samo par momenata nakon sto je naterao svoju novopecenu suprugu Lizu da poleti kroz Meseceva Vrata... 

U knjizi bese, koliko se secam, da neposredno nakon bacanja Lize kroz Meseceva vrata utrcavaju njeni gardisti i Maloprstic u stilu hladnokrvnog djubreta, naredjuje gardistima nesto u fazonu "bacite ovog čoveka u tamnicu, gurnuo je moju zenu u provaliju" ?)

Steta zaista, taj momenat kada hladnokrvno drugome podmece ubistvo koje je pocinio samo koji sekund ranije, zaista ga portretise i docarava kao beskrupuloznu osobu, u isto vreme daje zivu lekciju koju je prethodno predavao  Sansi o tome kako postoje samo dve vrste ljudi na svetu - "igraci" i "figure"... 

Zanima me kako će u seriji opravdati ubistvo Lize pred gospodarima Dola, narocito predstojeci sukob sa kucom Rojs koji se nadam da nece izostaviti...

Edited by prime_abuse
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

jbt o cemu se prica  na topki samo o seriji :) ja ono nista ne razumem valjda i zbog prepirki knjiga-serija (knjiga ftw ofc, serija dodje kao trejler)  nisam gledao ovu sezonu a serije gledam kada se sezona zavrsi

 

jel ova sezona sto se prikazuje samo treca knjiga ili je nekakav mix 3. i 4. ili sta se dodjavola sada prikazuje u seriji uopste u odnosu na knjige ?

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Razvlače treću knjigu (još sve odatle nije prikazano u seriji) a u isto vreme ubacuju stvari iz četvrte i pete :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

posto nema shanse da se napravi cela sezona od 4. knjige (efektivno bez 90% glavnih likova lol) tu knjigu ce da asimilisu u ovu i sledecu sezonu 

bojim se da ce veliki deo price sa dornjanima da bude potpuno odsranjen =o( a ako rese da razvlace 5. knjigu u 2 sezone, sto je neka mogucnost of 50%, i greyjoyeve ce da minimizuju strasno ...

 

al ono...lepo im idu ove epizode, nadam se da ce moci da nastave tako

Link to comment
Share on other sites

Sjajno su izveli fajt , plašio sam se da ga neće odraditi to kako treba, ali sve je bilo savršeno zaključno sa jebeno uznemiravajućom završnicom, traumatizovan sam, baš brutalna smrt :D Jevda čekam da vidim onu sledeću bitnu smrt koja će se desiti u ovoj sezoni :D

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Za Lawla, jeste, isto je tako brutalno bilo i u knjizi :D

  • Upvote (+1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Jedna od rektih promena na kojoj sam zahvalan režiserima jese Missandei, pošto je ona devojčica od desetak godina u knjigama :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

svake godine majk vorbel napravi par novih u skladu sa aktuelnom sezonom, a razni sajtovi prave kompilacije...zato lepo odes na ofishl sajt i nemas problema =o)

na toj tvojoj listi su od novih tormund, remzi i olena, ostalo su stari

ALI! ;o)

nedostaje ti najbolja slika ever 

stavljena u spoiler tagove u pokusaju da se containuje awesomeness =o)

http://24.media.tumblr.com/254826d0949d323aaddb7bf186d0f7eb/tumblr_n6i77sfaUQ1rihymso4_1280.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...