Jump to content

Game of Thrones - zvanični topik o TV seriji i knjigama


Recommended Posts

pa u knjizi se nikad ne sretnu...tj....

u knjizi briena se gubi po westerosu trazeci sansu, onda cuje da je hound vidjen u riverlandsu sa devojcicom i krece da ga nadje...ne nalazi ni njega i devojcicu, ali u manastiru blizu harenhala joj monah kaze da je hound mrtav

ipak, vecina fanova veruje da je grobar u manastiru (ogromni monah cije lice se ne vidi nikada) zapravo sandor kog su monasi spasili i koji je "prestao da bude hound" (tako da dream matchup rehabilitovani sandor vs undead gregor i dalje moze da se desi...mada nakon ovog humiliationa by briena ne verujem da ce taj fajt da se desi...+ako u seriji briena poseti manastir i vidi grobara nakon sto je imala up close encounter sa houndom...shajaznam...taj deo ce verovatno da skipuju mislim)

 

inace da, scena njihovog fajta je carska...nisam mogao da verujem kad ju je kant pantovo, kao ni mike tyson momenat posle toga ;o)

 

@ rest

coldhands je vecini interesantan kao "omg it might be benjen" lik, sam po sebi ne vidim da je bitniji za pricu od jojena

 mnogo bitnije, u knjizi koncept coldhandsa implicira da children imaju neki stepen kontrole nad mrtvima (ukoliko se othersi ne dokopaju/mimo othersa) samim tim koliko god bila cool scena ispred drveta onda je pajglu da na pragu sopstvenog utvrdjenja children imaju skelete kojima upravljaju othersi, a ne oni sami, a ovamo bi trebalo da remote controluju coldhandsa...

 

varis na brodu, ko sto rekoh, nije book true, ali bice ok za intro novih likova...tipa niko se ne seca ko je ilio iz prve sezone, pa za intro sa grifom bolje da sluzi varis...

mada, znamo iz tirionovih poglavlja da varis nije bio s njim na brodu...+ on kao master of disguise ne bi morao da bezi iz kings landinga, samo da "nestane" iza drugog lica...ovo da nije in disguise i da kao takav odlazi na brod je malo out of character, zar ne (ne previse, al malo =o))

 

LS je veliki deo price...ako ne bude u seriji onda ce stvarno da naprave mega rascep izmedju knjiga i serije, pogotovo za kasniji dealing sa dzhejmijem...uostalom, da nisu hteli taj deo price, sto bi pokazivali berika i torosa i brootherhood? LS je valjda ekstenzija toga 

 

multiverse prica sa totalno drugacijim krajem mi je malo hevi, jasno je da ce uvek da postoje razlike ali sumnjam da ce end game za glavne likove da bude nesto mega razlicit u knjigama i seriji...uostalo george je rekao ovoj dvojici sta se desava na kraju sa major likovima i samom glavnom pricom....ne vidim smisao u menjanju toga...

Link to comment
Share on other sites

Odlicna epizoda, jedino mi je Stanis na severu zasmetao jer deluje kao da je u fazonu stanisovi konjanici vs 20 wildlinga u sumi, nisu uopste prikazali velicinu wildling kampa i njihove vojske. prejadno..

 

Pa apsolutno nema nikakve drasticne razlike vezano za Varysa, on je u knjigama posle Tajvinovog ubistva isto nestao i zamenio ga je koliko se  secam Qyburn. 

 

Jedino pravo veliko iznenadjenje u epizodi je momenat sa Jojenom.. ne mogu reci da mi ga nije zao, ali ne moze se reci da nije ocekivano, samo ne u ovom trenutku..

Brianna vs Pseto FTW! :D

 

@coldhands

Ja se nesto ne secam da deca imaju uticaj na coldhandsa, koliko se secam najvise je insinuirano da je on "nesto sasvim drugacije" i od dece i od othersa. (nights king iz price is my best guess!)

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

jeste da nije prikazan kamp sa divljanima/slobodnim ljudima ali je prikazana velicina prilikom nazalost jedinog napada na zid

 

mada ko je uopste ocekivao sada u seriji da bude ista prikazano od fajta, ja sam zadovoljan i sa ovm sto je bilo jer sam ocekivao 2d slajd shou  sa opisnim tekstom :P

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zna li se ko je baja ko je Ariji dao sta god je pokazala kapetanu? Bese neki ubica, shape-shifter? Ima li tog lika kasnije u knjigma?

 

Da, baja je ubica i shapeshifter, more or less - imajuci u vidu ime njegovog bozanstva, nije ni cudo.

 

Jedva cekam da pogledam tu scenu kako su uradili posto su mi se grace tresle kad sam procitao taj deo u knjigama. :)

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

ja bih bio mnogo hepi kad bi se ta teorija obistinila =o)

 

inace, ako prate taj deo price sa arjom, nakon dela sa cat of the canals maisie vise ne mora da glumi nego mogu da saltaju glumice iz ociglednog razloga...taman da pocne da glumi okolo da bude faca =o)

Link to comment
Share on other sites

"mnoštvo stvari koje se dešavaju u knjigama na kraju bude izbačeno kako bi se zadržao kvalitet jedne zaista vrhunske serije" МРШ бре у пм. да није књиге не би ни било серије 

Edited by twisted system

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

Њен ме лик нервирао нон стоп у књизи, а она га је верно представила - тако да је наставила да ме иритира у серији. Треба да остане мртва и да је спале и да се више никад не појави.

Link to comment
Share on other sites

ma potvrdili su da ce da bude Dorne jos pre 2 nedelje, al u kolikoj meri i sa kojim likovima to nas interesuje =o))

 

takodje, prosle godine do kraja juna su vec bile vesti ko glumi oberina...mislim da je indijka kastovana kao elaria nekoliko nedelja kasnije...tako da uskoro ce verovatno da najave more martelovih i area ko glumi ...uostalom, za 10ak dana izlazi official spisak panela na ovogodisnjem komikonu, ako got bude tamo moguce da ce da cuvaju neki announce za tada....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

HBO Programming chief Michael Lombardo had this to say to the Television Critics Association:

"We're not off on our own in respect to at least next season. Obviously George is an integral part of the creative team, so next season every move is being choreographed very closely with him. Certainly after next year we'll have to figure it out with George. The book's not finished at this point, but we're in conversations with him. We're not concerned about it."

 

 

Ako već sad otvoreno pričaju ovako, izgleda da Winds neće ni pre sredine 2015te =o((

 

 

edit: jos vesti

While season 4 utilized a lot of directors familiar with Game of Thrones, the next season will feature five different directors, only one of whom has worked on the show before.

Check out the complete list of Game of Thrones season 5 directors below:
Episodes 501 and 502: Michael Slovis (episodes of Breaking Bad)
Episodes 503 and 504: Mark Mylod (episodes of Shameless and Entourage)
Episodes 505 and 506: Jeremy Podeswa (episodes of Boardwalk Empire and The Tudors)
Episodes 507 and 508: Miguel Sapochnik (episodes of House and Fringe)
Episodes 509 and 510: David Nutter (‘The Rains of Castamere’)

Edited by Kole
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://www.reddit.com/r/IAmA/comments/2cp9ol/hello_its_sean_bean_a_legend_on_legends_ama/

 

najveći car među carevima, aka The Death Master, aka Stupid Ned Stark, aka Sean M.F. Bean održao AMA na Redditu u okviru promocije svoje nove serije Legends (kune se da u njoj nece umreti! ;o)))....pobedio na toliko nivoa, ali za ASoIaF fanove mozda najbitnije sto je ovo već drugi put da indirektno potvrdjuje omiljenu teoriju fanova da je L+R=J

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...